Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Group a Great Wall Motor uzavřely dohodu o společné výrobě elektromobilů MINI v Číně.

+++ Smlouva podepsána při příležitosti summitu pro autonomní jízdu a propojenou dopravu v Berlíně, jehož se zúčastnil čínský premiér Li Keqiang a německá kancléřka Angela Merkelová +++ Společný podnik s automobilkou Great Wall Motor se závazky v poměru 50:50 +++ Další krok v růstu a elektrifikaci značky MINI +++ Žádné další prodejní organizační složky v Číně nejsou v plánu +++ Krüger: Nová úroveň spolupráce mezi Čínou a Německem

Společnost
·
Korporátní finance, fakta a čísla
·
Společnost
·
MINI E
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~293,38 KB)
  
Photos(3x, ~4,8 MB)

Mnichov.BMW Group a čínský výrobce Great Wall Motor dnes podepsaly smlouvu o výrobě elektrických vozidel MINI v rámci nového společného podniku (50:50) se sídlem v Číně. Během summitu pro autonomní jízdu a propojenou dopravu v Berlíně, jehož se zúčastnili čínský premiér Li Keqiang a německá kancléřka Angela Merkelová, se BMW Group a společnost Great Wall Motor zavázaly založit nový společný podnik „Spotlight Automotive Limited“ pro vývoj a výrobu elektrických vozidel v Číně. Kromě výroby elektromobilů MINI bude společný podnik vyrábět i elektrická vozidla pro automobilku Great Wall Motor. Založení nové společnosti je ve fázi schvalování příslušnými čínskými orgány a dokončování registračních postupů. Společný podnik bude sídlit v provincii Jiangsu, kde oba partneři společně vybudují nový moderní výrobní závod.

Výroba budoucích akumulátorem poháněných elektromobilů MINI v Číně, největším světovém trhu pro elektromobilitu, je klíčovým prvkem v pokračujícím strategickém rozvoji MINI v rámci strategie BMW Group NUMBER ONE > NEXT. Dnešní krok následuje po „smlouvě o smlouvě budoucí“, kterou společnost Great Wall Motor podepsala 23. února 2018. Jedná se o další významný krok směrem k elektrifikované budoucnosti značky MINI, který automobilka učinila společně s na příští rok naplánovaným zahájením výroby prvního akumulátory napájeného elektromobilu MINI v hlavním výrobním závodě značky v Oxfordu.

„Dnešní podpis představuje novou úroveň spolupráce mezi Čínou a Německem,“ řekl při podpisu smlouvy Harald Krüger, předseda představenstva společnosti BMW AG. „Toto strategické partnerství je zřetelným přínosem jak pro BMW Group, tak pro Great Wall Motor, a umožňuje nám podílet na se čínských ambiciózních plánech při zavádění ekologických automobilů a snižování emisí v sektoru osobní mobility,“ uvedl Krüger.

Smlouvu o společném podniku podepsal Wei Jianjun, zakladatel a předseda společnosti Great Wall Motor, a Klaus Fröhlich, člen představenstva BMW AG odpovědný za vývoj a výzkum. „Přednosti a odborné znalosti obou společností se navzájem dobře doplňují,“ řekl Fröhlich. „Naše zkušenosti jakožto průkopníka a vedoucího hráče v oblasti elektrifikace, doplněné prokazatelnými úspěchy Great Wall Motor na poli efektivní industrializace, nám umožňují společnými silami ovlivňovat růst největšího trhu elektromobility na světě,“ pokračoval Fröhlich. „Společným postupem můžeme rychle navýšit výrobu a zvýšit efektivitu v rámci vysoce konkurenčního segmentu kompaktních elektromobilů.“

„Dnešní podpis otevírá novou kapitolu v čínsko-německé spolupráci,“ uvedl Wei Jianjun. „Motor Great Wall a BMW Group mají stejný zájem podporovat automobily poháněné novými technologiemi. Společnými silami je náš nový podnik schopen urychlit nástup elektromobilů,“ pokračoval Wei.

Společnost BMW Group je pevně odhodlána pokračovat v úspěšné spolupráci se zavedenými čínskými prodejními strukturami a kanály a nemá v plánu v Číně založit další prodejní organizaci pro budoucí elektromobily MINI, vzešlé z tohoto partnerství. Činnosti společného podniku se zaměří na vývoj, nákup a výrobu elektrických vozidel pro čínský trh.

Jak bylo oznámeno včera, BMW Group rozšíří svůj velmi úspěšný čínský společný podnik BMW Brilliance Automotive (BBA) s partnerem Brilliance. V posledních letech se podnik BBA stal základním kamenem úspěchu značky BMW na největším trhu. V roce 2017 bylo zákazníkům v Číně dodáno přibližně 560 tisíc automobilů značky BMW, což je více než na dvou největších trzích – v USA a Německu – dohromady. Dvě třetiny všech vozidel BMW prodaných v loňském roce v Číně byly vyrobeny ve společném podniku BBA. V roce 2017 byla Čína s 35 tisíci prodanými kusy čtvrtým největším odbytištěm značky MINI. To podtrhuje další globální potenciál značky, který bude nyní významně podporován prostřednictvím společného podniku se společností Great Wall Motor.

Úspěšná strategie, jež stojí za pokračující expanzí globální výrobní sítě BMW Group, se řídí jasným pravidlem: výroba následuje trh. To znamená, že rostoucí výroba na našich největších trzích nevede k odpovídajícímu poklesu výroby v jiných závodech, ale spíše naopak. Například, i když se výroba automobilů BMW v Číně a USA mezi lety 2007 a 2017 výrazně zvýšila, výroba v Německu se za stejné období také zvýšila, a to téměř o čtvrtinu, tedy přibližně na 1,15 milionu vozidel ročně. Podobná strategie rozšiřování by tak mohla výrazně zrychlit vývoj značky MINI, aniž by zpochybňovala závazky BMW Group ve Velké Británii, kde společnost uskutečnila významné investice.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje BMW X3, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 21:15:03 CET 2018
G01
X3
Technické údaje BMW i8 Roadster, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:30:00 CET 2018
I15
BMW i Automobiles
Technické údaje BMW i8 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:24:00 CET 2018
I12 LCI
BMW i8 Coupé
Technické údaje BMW M5, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:54:00 CET 2018
F90
BMW M automobily
Technické údaje BMW M4 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:48:00 CET 2018
F82
Coupé
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit