Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Zahřívací kola na Nürburgringu: První oficiální prezentace BMW X3 M a BMW X4 M.

BMW M GmbH rozšiřuje svoji nabídku vysokovýkonných modelů s pohonem všech kol – maskované prototypy se v jízdě představí v rámci doprovodného programu závodů DTM.

BMW M automobily
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 59,64 KB)
  
Photos(23x, ~247,89 MB)

Mnichov. BMW M GmbH rozšiřuje nabídku vysokovýkonných modelů segmentu Sport Activity Vehicle (SAV) a Sports Activity Coupé (SAC). Mimořádně sportovní charakter, který je typický pro všechny automobily BMW, bude předán dalším dvěma modelům BMW X, jejichž vývoj byl již zahájen. V průběhu závodního víkendu DTM na okruhu Nürburgring (7. – 9. září 2018), podstoupí prototypy BMW X3 M a BMW X4 M testovací jízdy na okruhu. Tím pádem se zamaskované předprodukční prototypy poprvé veřejně ukáží tam, kde jejich dynamické jízdní vlastnosti ukáží v nejlepší formě. Nürburgring je tradičním místem, kde se završuje finální testování a ladění specifických M úprav, mezi něž patří hnací soustava, podvozek a aerodynamika. 

Díky velkým nasávacím otvorům vpředu, M specifickým prvkům pro optimalizovanou aerodynamiku a výfukovému systému se čtyřmi koncovkami, integrovanými do zadního nárazníku, vykazovaly tyto vozy již v počáteční fázi vývoje charakteristické prvky modelů BMW M. Technologickým vrcholem BMW X3 M a BMW X4 M je nově vyvinutý vysokootáčkový řadový šestiválec s technologiemi M TwinPower Turbo.

Součástí procesu vývoje je specifické ladění pohonu všech kol BMW M xDrive, který byl poprvé představen v novém BMW M5. Tato technologie je připravena také v modelech BMW X3 M a BMW X4 M s cílem zajistit nepřetržitý a na dynamiku zaměřený přenos hnací síly na všechna čtyři kola. Další M specifický vývoj inteligentního pohonu všech kol zaručuje maximální trakci a bezztrátové rozdělení točivého momentu pro dosažení extrémně dynamických jízdních vlastností. Ve spolupráci s M aktivním diferenciálem zadní nápravy se dynamika zatáčení, agilita a přesnost jízdních vlastností BMW X3 M a BMW X4 M posouvají na úroveň, které žádný z přímých konkurentů nedosahuje.

„BMW X3 M a BMW X4 M s jejich M specifickými výkony ve svém segmentu nastavují měřítka v oblasti dynamiky,“ uvedl Frank van Meel, prezident BMW M GmbH.

Vývojem nejnovějších modelů se BMW M GmbH opět posouvá do dalšího automobilového segmentu. BMW X3 M a BMW X4 M umožňují vůbec poprvé zažít mimořádný výkon, agilitu a preciznost také v kategorii automobilů SAV a SAC prémiové střední třídy. BMW M GmbH s novými a obzvláště atraktivními koncepty vozidel i nadále pokračuje v úspěšné strategii dynamického růstu.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

ON DEMAND WEBCAST.

Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference and the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje BMW X3, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 21:15:03 CET 2018
G01
X3
Technické údaje BMW i8 Roadster, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:30:00 CET 2018
I15
BMW i Automobiles
Technické údaje BMW i8 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:24:00 CET 2018
I12 LCI
BMW i8 Coupé
Technické údaje BMW M5, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:54:00 CET 2018
F90
BMW M automobily
Technické údaje BMW M4 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:48:00 CET 2018
F82
Coupé
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit