Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Díly M Performance Parts pro nové BMW řady 3.

Široká nabídka prvků výbavy zdůrazňujících dynamický charakter sedanu střední třídy.

G20
·
Řada 3
·
Sedan
·
BMW M Performance Parts
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~78,57 KB)
  
Photos(18x, ~160,32 MB)

Mnichov. Souběžně s uvedením nového BMW řady 3 Sedan (kombinovaná spotřeba paliva: 6,1–4,1 l 100 km; kombinované emise CO2: 139–108 g/km)* byla jako součást BMW Originálního příslušenství pro tuto generaci prémiového sedanu střední třídy představena také široká paleta dílů M Performance Parts. Komponenty interiéru a exteriéru, a také pohonu a podvozku, pocházejí ze světa motorsportu, a díky nim budou mít zákazníci možnost podle přání systematicky vylepšovat sportovní stránku jejich BMW řady 3. Vývoj dílů M Performance Parts vždy vycházel z rozsáhlých závodních zkušeností divize BMW M GmbH. Všechny komponenty jsou dokonale sladěny – jak vzájemně, tak i se specifickými vlastnostmi každého modelu. Nejenže vozidlu dodávají dynamičtější a výraznější vzhled, ale jsou také funkční a pozitivně ovlivňují aerodynamické vlastnosti a snižují hmotnost.

Exteriérový paket pro dravější vzhled a optimalizovanou aerodynamiku.
Pestrý paket aerodynamických a exteriérových komponentů M Performance pro nové BMW řady 3 Sedan zahrnuje nejméně deset položek. Jednotlivé díly v leskle černém nebo karbonovém provedení nejenže podtrhují sportovní vzhled vozu, ale také zdůrazňují kvality čtyřdveřového vozu v oblasti jízdních vlastností. Například nástavec předního nárazníku M Performance nebo jeho intenzivnější verze „pro“, zadní spoiler M Performance a zadní difuzor M Performance, dostupný v karbonovém, leskle černém a matně černém provedení, optimalizují proudění vzduchu a současně snižují vztlak. To vede k větší stabilitě na silnici a rychlejším reakcím. 

Karbonové kryty vnějších zpětných zrcátek M Performance jsou obzvláště atraktivním doplňkem, protože odhalují typickou strukturu uhlíkovými vlákny vyztužených plastů. Stejně jako v případě všech karbonových dílů, také tyto kryty jsou vyráběny ručně (jejich povrch je tvořen speciálním lakem) a vyleštěny do dokonalého lesku s působivou hloubkou. Sportovní styl dále zvýrazňují boční polepy prahů M Performance. Zabírají celou spodní část prahů a je na nich vyobrazen nápis M Performance. Obzvláště výrazným prvkem jsou do šeda ztmavená zadní světla s grafikou M Performance vyobrazenou na stranách, stejně jako koncovky výfuku M Performance. Díky kombinaci titanu a uhlíkových vláken mají tyto koncovky dlouhou životnost a účinně odolávají vlivům koroze. 

18palcový brzdový systém M Performance a 18- a 20palcová kola z lehké slitiny.
18palcový brzdový systém M Performance lze rozpoznat podle červeně lakovaných brzdových třmenů. Sportovní brzdy nejenže vypadají skvěle, ale také výrazně zlepšují brzdné schopnosti vozu. 18palcové brzdové kotouče jsou ve srovnání se sériovými brzdami větší, děrované, drážkované a lehčí. Lépe odolávají vysokým teplotám, díky čemuž zůstávají mimořádně účinné i při extrémním zatížení. V souladu s důslednou lehkou konstrukcí vozu jsou čtyřpístkové třmeny vyrobeny z hliníku. 

Nabídku kol z lehké slitiny M Performance budou v době uvedení nového BMW řady 3 Sedan na trh tvořit čtyři designy ve dvou rozměrech. 18palcová matně černá kola z lehké slitiny M Performance Double-spoke 796 M se hodí pro letní i zimní provoz. V rozměru 20 palců jsou na výběr dvoubarevná kovaná kola M Performance Cross-spoke 794 M (leskle černá Jet Black) a kovaná M Performance Y-spoke 795 M ve dvoubarevném provedení (matně šedá Ferric Grey s lesklými segmenty) nebo v matně černém provedení Jet Black či v matně černé.

Pro skladování a přepravu kol jsou doporučovány vaky na pneumatiky M Performance. Chrání před znečištěním, jejich označení zaručuje jasnou identifikaci a do garáže vnášejí ještě větší nádech motorsportu. 

Vizuální a na dotek příjemné prvky interiéru.
Samozřejmě, že stopy motorsportu lze nalézt také v interiéru nového BMW řady 3 Sedan. Příkladem je volant M Performance s velmi výraznými plochami na jeho uchopení a odkládacími ploškami pro palce, červeným pruhem na 12 hodinách a stříbrno-šedým, ručně šitým křížovým prošíváním. Závodní vzhled lze ještě více zdůraznit karbonovými řadicími páčkami (pro modely vybavené převodovkou Steptronic) a karbonovým obložením volantu M Performance s alcantarovým vykládáním a nápisem M Performance. V nabídce je také odpovídající karbonové obložení interiéru M Performance, které je k dispozici i ve verzi s otevřenými póry. 

Sportovnost nového BMW řady 3 Sedan v prostoru pro nohy zdůrazňují koberečky s nápisem M Performance, typickou trikolórou M, kvazi koženými lemy a kontrastními dekorativními švy. 

Analyzátor jízdy a držák kamer pro sběr dat a nahrávání videa.
S analyzátorem jízdy M Performance může řidič nového BMW řady 3 Sedan nahrávat jízdní data pro následnou analýzu – je to funkce, jež se obzvláště hodí na závodním okruhu. Systém se skládá z OBD konektoru, který je připojen k palubní diagnostice a aplikaci v telefonu. Analyzátor jízdy pochází přímo ze světa závodních vozů a řidiče zásobí všemi důležitými jízdními informacemi. Nabízí také rozsáhlé profesionální nahrávací a analytické funkce. Možné je též nahrávat cesty prostřednictvím kamery chytrého telefonu, včetně souhrnných jízdních dat a vypočítávání trasy pomocí GPS údajů o poloze. BMW nabízí M Performance držáky na kameru, jež umožňují při jízdě na závodním okruhu pořizovat záznam z úžasných úhlů. Pro externí nahrávání lze držák jednoduše namontovat do předního či zadního závitu na tažné oko, uvnitř vozu je připevněn do spodní části systému Travel & Comfort na hlavové opěrce sedadla řidiče a jeho spolujezdce vpředu. Díky tomu je možné kameru otáčet o 360° a záznam nahrávat z mnoha úhlů pohledu. 

Přitahuje pozornost dveřními projektory a motivy BMW M.
Pokaždé, když nastupujete do vozu nebo z něj vystupujete, lze na zem prostřednictvím dveřních projektorů BMW M Performance promítat logo BMW M nebo další motivy vztahující se k M Performance. Podobně stylové je také pouzdro M Performance na klíček od vozu, vyrobené z vysoce kvalitní alcantary s karbonovým vykládáním. Toto pouzdro, zabraňující poškrábání nebo jinému poškození, lze ke klíči permanentně upevnit pomocí šroubku ve světle modré barvě M.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

The figures for fuel consumption, CO2 emissions and electricity consumption are calculated according to the prescribed measuring procedure VO (EU) 2007/715 in the respectively valid version. The figures are calculated using a vehicle fitted with basic equipment in Germany, the ranges stated take into account differences in selected wheel and tyre sizes as well as the optional equipment. They may change during configuration.

The information has already been calculated based on the new WLTP test cycle and adapted to NEDC for comparison purposes. Other values than stated here may apply to these vehicles with regard to how taxes and other vehicle related charges, which (also) included CO2 emissions, are calculated.

For further details on official consumption figures, official specific CO2 emissions and power consumption of new cars, please refer to the "Manual on fuel consumption, CO2 emissions and power consumption of new cars" available free of charge at all sales outlets, from Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen and at https://www.dat.de/co2/.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit