Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

MINI oznamuje účast týmu X-raid MINI JCW Team na rallye Dakar 2019.

• Cyril Despres, Stéphane Peterhansel a Carlos Sainz jsou členy rodiny MINI. • Tři rally legendy absolvují závod Dakar 2019 s buginami MINI John Cooper Works. • Despres a Sainz pojedou 3.–9. října v rámci testování na Dakar 2019 Marockou rally s buginami MINI John Cooper Works.

Sport
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~223,07 KB)
  
Photos(17x, ~196,31 MB)

Mnichov. Tým X-raid, partner MINI Motorsport, oznámil akvizici tří rallyových legend, které doplní rozrůstající se rodinu MINI a zúčastní se příštího ročníku rallye Dakar. Cyril Despres (Francie), Stéphane Peterhansel (Francie) a Carlos Sainz (Španělsko) dohromady vyhráli 20 ročníků Dakarské rallye a nyní chtějí toto číslo navýšit za volanty bugin MINI John Cooper Works a pod vlajkou týmu X-raid MINI JCW Team.

Bugina MINI John Cooper Works, kterou vyvinul a postavil tým X-raid, na rallye Dakar poprvé startovala v roce 2018. Cyril Despres, Stéphane Peterhansel a Carlos Sainz na dakarské vítězství zaútočí s nejnovější evolucí závodních strojů MINI Motorsport. 

Cyril Despres předtím, než v roce 2015 přesedlal na automobily, vyhrál Dakarskou rallye pětkrát na motocyklu (2005, 2007, 2010, 2012, 2013). Za necelé tři roky už mezi dvoustopými vozidly dosáhl významného úspěchu, když dvakrát vyhrál náročnou Silk Way Rally (2016, 2017). Jako první ze tří jezdců týmu X-raid MINI JCW vyzkouší závodní tempo s buginou MINI John Cooper Works Cyril Despres a Carlos Sainz, když s nimi pojedou 10. kolo letošního světového šampionátu FIA Cross Country Rally v Maroku (3.–9. října 2018). 

Stéphanu Peterhanselovi se přezdívá „pan Dakar“ ze 13 velmi dobrých důvodů – číslo 13 značí počet vítězství, kterých tento Francouz na Dakarské rallye dosáhl. Peterhansel, stejně jako mnoho dakarských velikánů, začal svou dakarskou kariéru na dvou kolech, na nichž před přestupem do kategorie automobilů získal šest titulů. Peterhansel ví, jak chutná vítězství s automobilem MINI. V roce 2012 vyhrál Dakar s MINI ALL4 Racing. Ve stejném legendárním voze své dakarské vítězství rok nato obhájil. 

Carlos Sainz je úřadujícím dakarským šampionem. Ročník 2018 byl druhým, který „El Matador“ vyhrál, a podle všeho byly oslavy stejně emotivní jako při jeho prvním úspěchu v roce 2010. Obhajoba dakarského triumfu začne jeho první soutěžním závodem s buginou MINI John Cooper Works v Maroku, kde bude společně s Despresem před Dakarem 2019 získávat cenná vývojová data. 

 

Cyril Despres: „Mám nový vůz, nový tým a nového spolujezdce, ale stále stejnou vášeň a motivaci. Velmi se těším na závodění s buginou MINI John Cooper Works. Dakarská rally 2019 se pojede téměř výhradně na písku. Jedna chyba a všechno je pryč. Existuje mnoho možností, jak se dostat do problémů a ztratit drahocenný čas. Nadcházející Dakar bude nesmírně intenzivní a náročný.“

Stéphane Peterhansel: „Dakar jsem s týmem X-raid vyhrál dvakrát, a to jsou velmi milé vzpomínky. Jsem rád, že se vracím do týmu společně s Carlosem a Cyrilem. Byl jsem velmi nadšený, když jsem do buginy MINI John Cooper Works usedl. Je s ní skvělá zábava a lehce se řídí. Příští Dakar se pojede pouze v jedné zemi a mně Peru přijde jako velmi zajímavá a příjemná destinace. Jsou tam velké duny a širá poušť, což z této rallye dělá velmi zajímavý podnik.“

Carlos Sainz: „Nový tým, nové auto a s nimi i nová výzva. Že tuto výzvu zvládneme, to vidím velmi optimisticky. Jsme velmi dobře připraveni. Miluji práci na novém voze, jeho vylepšování a rád z něj dostávám maximum. To je vždy vzrušující. S buginou MINI John Cooper Works jsem spokojen a pořád máme čas na její další vylepšování.“

Sven Quandt, šéf týmu X-raid: „Toto trio je týmem snů, který s sebou přináší bohaté zkušenosti. Carlosovy poznatky nás při vývoji buginy MINI John Cooper Works, co se nastavení týče, posunuly kupředu. Stéphane je starý přítel a jsem rád, že se do týmu vrátil. Cyril ukázal, co umí, a nemůžu se dočkat, až uvidím, jak své zkušenosti prokáže jako člen týmu X-raid. V každém případě s naším vozem najel už hodně kilometrů. Bugina MINI John Cooper Works v posledních měsících uspokojivě dokončila mnoho testovacích kilometrů a my se těšíme na první ostré nasazení v Maroku s Cyrilem a Carlosem za volantem.“

Další informace o Dakaru 2019 naleznete na domovské stránce organizátorů zde.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit