Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Malířka Barbora Šlapetová jezdí v MINI z Renocaru.

Známá česká malířka, fotografka a režisérka uměleckých experimentálních filmů Barbora Šlapetová jezdí 5dveřovým MINI s originálně pomalovanou karoserií. Svým novým 5dveřovým MINI nepřímo navázala na tradici originálních vozů BMW Art Cars, které se díky kresbám Andyho Warhola, Jeffa Koonse či Keitha Harringa staly uměleckými díly na kolech.

Lifestyle
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~206,66 KB)
  
Photos(7x, ~23,84 MB)

Praha. Známá česká malířka, fotografka a režisérka uměleckých experimentálních filmů Barbora Šlapetová jezdí 5dveřovým MINI s originálně pomalovanou karoserií. Svým novým 5dveřovým MINI nepřímo navázala na tradici originálních vozů BMW Art Cars, které se díky kresbám Andyho Warhola, Jeffa Koonse či Keitha Harringa staly uměleckými díly na kolech. „Vnímám to jako výborný způsob boření mezioborových hranic a formu spolupráce přirozeným propojením nejvyšších kvalit,“ komentuje své vyjádření na karoserii MINI Šlapetová. Oči jsou jejím oblíbeným tématem a pokreslené MINI přirovnává ke zhmotnění vstupu do obrazu. „Umění určuje styl, a proto je to i velmi osobní a vizuálně atraktivní vůz. Oči jsou nejen okna do duše, ale létají do vesmíru a dívají se na nás zpátky. Žabí oči jsou nejbizarnější a tvarově i barevně nejrozptýlenější,“ dodává.

V minulosti Barbora Šlapetová realizovala několik expedic na Papuu-Novou Guineu, kde střet civilizace s posledními kmeny přírodních národů významným způsobem ovlivnil její tvorbu. Společně se svým partnerem, sochařem Lukášem Rittsteinem, získala prestižní literární cenu Magnesia Litera (2005) za knihu Proč je noc černá. Rozměrnými díly oba umělci reprezentovali Českou republiku na Expo Shanghai (2010) a Expo Milano (2015). 

Na jejich projektech spolupracovali např. prezident Václav Havel, astronauti NASA Leroy Chiao a Koichi Wakata, oscarový režisér Jan Svěrák, nositel mnoha Českých lvů za střih Alois Fišárek a další.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit