Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

50 let BMW Turbo Power v motorsportu: první test BMW M4 DTM s přeplňovaným dvoulitrovým motorem zahajuje novou kapitolu dlouhé tradice.

Intenzivní zaměření na sezónu DTM 2019: BMW M4 DTM, upravené podle specifikací třídy „Class 1“ a poháněné nově vyvinutým dvoulitrovým čtyřválcem BMW, se poprvé objevilo v pohybu za branami továrny BMW v Dingolfingu. První kilometry za volantem vozu poháněného BMW Turbo Power absolvoval tovární pilot Bruno Spengler (CAN).

DTM
·
BMW Motorsport
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~61,77 KB)
  
Photos(6x, ~10,27 MB)
  
Audios(1x, ~166 KB)

Dingolfing. Intenzivní zaměření na sezónu DTM 2019: BMW M4 DTM, upravené podle specifikací třídy „Class 1“ a poháněné nově vyvinutým dvoulitrovým čtyřválcem BMW, se poprvé objevilo v pohybu za branami továrny BMW v Dingolfingu. První kilometry za volantem vozu poháněného BMW Turbo Power absolvoval tovární pilot Bruno Spengler (CAN).

Přeplňovaný motor je hlavní odlišností nových technických pravidel (Class 1) pro sezónu 2019 DTM. Původní osmiválce nahradí hospodárnější a výrazně výkonnější přeplňované čtyřválce s objemem dva litry. Všechny modifikace související se zabudováním nového motoru již byly na BMW M4 DTM provedeny. Patří mezi ně především úprava nasávacích a výstupních otvorů, stejně jako úpravy související se systémy sání a výfuku. Další fáze vývoje nového závodního vozu tak, aby vyhovoval předpisům Class 1, budou provedeny před homologací vozu.

„BMW Turbo Power zažívá úspěchy ve světě automobilových závodů již téměř 50 let. Již v roce 1969, kdy BMW poprvé nasadilo v závodech cestovních vozů přeplňovaný motor, vybojoval Dieter Quester s BMW 2002 TI titul mistra Evropy. V roce 1973 bylo BMW prvním německým výrobcem, který měl v podobě vozu BMW 2002 turbo ve své sériové produkci přeplňovaný motor. Nyní začínáme další kapitolu tohoto příběhu v DTM,“ řekl šéf BMW Motorsport Jens Marquardt. 

„Po prvních kilometrech s novým DTM motorem se už nemohu dočkat na novou sezónu,“ řekl Spengler. „Už si dokážu představit, kolik radosti zažiju za volantem tak mocné BMW Turbo Power. Více výkonu je jednoznačně cítit. Nebude možné mít tak často plný plyn jako dříve, ale nejvyšší rychlosti přitom budou vyšší. Za volantem budeme muset pracovat ještě intenzivněji.“

První ITR test v rámci příprav na sezónu 2019 je naplánován od 11. do 14. listopadu 2018 v Estorilu (P). 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit