Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nové BMW C 400 GT.

Gran Turismo mezi středně velkými skútry pro excelentní komfort, dynamické výkony a spoustu radosti z jízdy.

 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~783,65 KB)
  
Photos(37x, ~109,18 MB)

BMW Motorrad založilo novou produktovou modelovou řadu Urban Mobility v roce 2011 představením prémiových jednostopých velkých skútrů C 600 Sport a C 650 GT. Tyto modely následovalo C 400 X, dynamicky orientovaný prémiový jednostopý stroj segmentu středně velkých skútrů, který byl poprvé představen na podzim roku 2017. Nyní BMW Motorrad přináší model BMW C 400 GT, cestovní provedení středně velkého skútru, zaměřeného na ještě vyšší komfort a lepší možnosti cestování. Ať se jedná o jízdu do centra města, o cestu do kanceláře nebo o vyjížďku po práci či o víkendu, nové C 400 GT je ideálním partnerem, s nímž jsou projížďky ve volném čase ryzí zábavou. A to nejen sólo, ale také se spolujezdcem.

Výkonný, úsporný jednoválcový motor kombinovaný s převodovkou CVT, tlumičem vibrací a systémem ASC.
C 400 GT pohání úsporný jednoválcový motor s výkonem 34 k (25 kW), který je použit také u C 400 X. Přenos hnací síly zajišťuje bezestupňová převodovka CVT (Continuously Variable Transmission) a torzně tuhá kyvná vidlice s inovativním ložiskem uložení pro minimální vibrace a maximální komfort. Více bezpečnosti během akcelerace, zejména na kluzkém povrchu, zaručuje automatická kontrola stability. 

Robustní rám z ocelových trubek, teleskopická přední vidlice a vysoce výkonný brzdový systém s ABS.
Stejně jako BMW C 400 X, je také nové C 400 GT vybaveno robustním prostorovým rámem z ocelových trubek. Odpružení a tlumení vpředu má na starost teleskopická vidlice, vzadu jsou použity dvě pružiny. Nastavení a zdvih pružiny byly naladěny tak, aby zajistily, že sportovní a dynamické svezení je kombinováno s velmi vysokou úrovní komfortu. Špičkový brzdný výkon a vynikající bezpečnost zajišťuje dvojitá kotoučová brzda vpředu ve spojení s jednokotoučovou brzdou vzadu a také standardně nabízený systém ABS. 

LED osvětlení jako standard a BMW Motorrad Connectivity jako doplňková výbava.
Vedle standardně dodávaného LED osvětlení nabízí nové C 400 GT také řadu silných stránek v oblasti konektivity, která je v tomto segmentu nová. Multifunkční přístrojový štít s 6,5palcovým, plně barevným TFT displejem je například k dispozici jako volitelná výbava. Ve spojením s dále vylepšeným ovladačem Muti-Controller od BMW Motorrad nabízí integrované ovládání, což znamená, že jezdec má rychlý přístup k motocyklu a funkcím konektivity, aniž by byl rozptylován od dění na silnici. Kromě toho, že nabízí možnost používat při jízdě telefon a poslouchat hudbu, skýtá také výhodu snadné navigace prostřednictvím praktických šipek. 

Moderní, inovativní design s excelentní ochranou před větrem a špatným počasím, geniální koncept úložných prostorů včetně prostoru pod sedlem flexcase.
Nové C 400 GT lze okamžitě rozpoznat jako člena rodiny BMW Motorrad segmentu C. Je elegantní a praktické a vždy připravené na klidné projížďky městem nebo delší výlety se spolujezdcem. Pohledu zpředu dominuje aerodynamicky navržený dvojitý LED světlomet s výraznými tvary LED světel pro denní svícení (podle trhu) v podobě světlovodných trubic. Společně s hladkou a velmi organicky navrženou kapotáží se zabudovanými směrovými světly zaručují, že nové Gran Turismo se od svých konkurentů v segmentu středně velkých skútrů zřetelně odlišuje. Zásluhou vyššího čelního skla, než v případě C 400 X, nabízí lepší ochranu proti větru a špatnému počasí. Pečlivě navrženými úložnými prostory, které tvoří dvě přihrádky před jezdcem a prostor pod jednodílným pohodlným sedlem, nabízí nový středně velký skútr také vše, co je potřeba pro každodenní jízdu i delší výlety. Nové C 400 GT je vybaveno další komfortní funkcí v podobě standardně dodávaného bezklíčkového ovládání. To umožnuje velmi pohodlné startování a uzamykání řídítek, sedadla, hrdla nádrže a úložných prostorů. Nové C 400 GT se vyznačuje vylepšenými komfortními vlastnostmi v podobě sedla se samostatným opěradlem a velkými opěrkami nohou spolujezdce namísto klasických stupaček.

Atraktivní barvy pro zvýraznění charakteru.
Pro nové BMW C 400 GT jsou na výběr tři barevná provedení. Bílá Alpine White působivým způsobem vyzdvihuje osobitý design skútru. Jakožto svěží barva s nádechem lehkosti také zdůrazňuje klíčové vlastnosti nového Gran Turisma, jako je agilita, snadné nastupování a lehkost. Druhým barevným provedením je šedá Moonwalk Grey, která potvrzuje špičkový, moderní a harmonický charakter dynamického Gran Turisma. Toto barevné provedení dává novému C 400 GT obzvláště moderní nádech a ladí s kontrastními barvami, použitými s cílem vytvořit celkově promyšlený design. Třetím barevným provedením je černý metalický lak Blackstorm, zdůrazňující osobitý a vysoce kvalitní vzhled modelu C 400 GT.

Vlastnosti nového BMW C 400 GT:

 • Hospodárný jednoválcový motor s objemem 350 cm3, vysokým točivým momentem a převodovou CVT.
 • Vysoce kompaktní konstrukce s mazáním s mokrou klikovou skříní.
 • Výkon 25 kW (34 k) při 7500 1/min 
  a točivý moment 35 Nm při 6000 1/min.
 • Elektronické vstřikování paliva, digitální řízení motoru a ASC.
 • Podvozek s robustním rámem z ocelových trubek.
 • Torzně tuhá kyvná vidlice s inovativním ložiskem kyvné vidlice pro minimální vibrace.
 • Teleskopická vidlice vpředu a dvě pružiny vzadu s dostatečným zdvihem.
 • Výkonný brzdový systém se standardně dodávaným ABS.
 • Opěrky nohou spolujezdce namísto klasických stupaček.
 • Sedlo se samostatným opěradlem.
 • LED osvětlení jako součást standardní výbavy.
 • LED světlo pro denní svícení jako součást volitelné výbavy.
 • Funkce Keyless Ride jako součást standardní výbavy.
 • Konektivita: Multifunkční přístrojový štít s 6,5palcovým, plně barevným TFT displejem a množství prvků jako dodatečná výbava.
 • Výrazný a dynamický design.
 • Vylepšená ochrana proti větru a špatnému počasí, promyšlená ergonomie.
 • Velkorysý úložný prostor se dvěma odkládacími schránkami a prostor pod sedadlem flexcase.
 • Atraktivní barevné varianty s různými styly.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit