Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

ROLLS-ROYCE MOTOR CARS OZNAMUJE NOVÉHO ŠÉFA DESIGNU.

Společnost Rolls-Royce Motor Cars oznámila, že Jozef Kabaň byl jmenován jejím šéfem designu.

Lidé
·
Rolls-Royce
·
Corporate
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 140,52 KB)
  
Photos(1x, 3,31 MB)

Jozef Kabaň, 46 let, je zkušený a talentovaný designér, který většinu své kariéry strávil na vysokých pozicích v automobilovém designu. Kabaň přichází do Rolls-Royce Motor Cars z BMW Group, kde od roku 2017 působil jako šéf designu značky BMW.

Kabaň, jehož vášeň pro automobilový design a umění provází již od útlého dětství a jenž je známý svou posedlostí detaily, studoval v Bratislavě a Londýně a studium zakončil magisterským titulem Master of Art in Car Design na královské londýnské univerzitě Royal College of Art. Ve věku 20 let se stal jedním z nejmladších designérů, kteří pracovali pro společnost VW Group. Profesně rychle rostl a v roce 1998 dostal na starost projekt Bugatti Veyron, u něhož navrhl exteriér. Za své návrhy si vydobyl celosvětové uznání a už v rané fázi své kariéry prokázal schopnost spojit automobilový svět s luxusem a uměním.  

Jeho úspěch ho hnal k dalšímu rozšiřování zkušeností v oblasti automobilového průmyslu, což vyústilo ve vedoucí designérské pozice nejprve u Audi AG a posléze u Škoda Auto. U automobilky Škoda mu je připisována revoluce v oblasti designu, čímž výrazně ovlivnil design a emocionalitu velkého množství modelů. Během tohoto období své kariéry byl také zodpovědný za design menších projektů, a to včetně limitovaných a speciálních edicí a koncepčních automobilů.

Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel Rolls-Royce Motor Cars, uvedl: „Je mi potěšením oznámit, že Jozef Kabaňbyl jmenován šéfem designu. Je mimořádně talentovaným designérem s bohatými zkušenostmi a širokou škálou dovedností. Je důkazem úspěchu našeho podnikání, jakožto předního výrobce luxusních produktů, důkazem, že dokážeme přitáhnout největší světový talent v oblasti designu.“ A dále pokračoval: „Je to pro naši značku vzrušující doba a těším se, až Jozefa v rodině Rolls-Royce přivítám.“ 

Adrian van Hooydonk, šéf designu BMW Group, řekl: „Tým designérů Rolls-Royce vytváří jedinečné automobily a luxusní předměty. Jsem přesvědčen, že Jozef Kabaň zcela jistě povede tento fenomenální tým do velmi zářivé buducnosti.“

Kabaňje ženatý, má dceru a syna, a bude působit v designových studiích značky Rolls-Royce v Goodwoodu, hrabství West Sussex, a Mnichově.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

AUTO SHANGHAI 2019.

Here you can see the on Demand webcast of the BMW Group Press Conference at the Auto Shanghai.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit