Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Služba mobility innogy go! zahajuje v polské Varšavě provoz největší flotily elektromobilů BMW na světě čítající 500 kusů BMW i3.

Společnost innogy v Polsku spouští největší službu sdílených elektromobilů. Obyvatelé Varšavy budou mít k dispozici až 500 plně elektrických BMW i3. Jde také o největší vozový park sdílených BMW i3 na světě.

Společnost
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 73,67 KB)
  
Photos(8x, 55,31 MB)

Varšava. První služba sdílení automobilů ve Varšavě, která je založená výhradně na bezemisních vozech, umožňuje obyvatelům města zažít čistou radost z jízdy. Součástí vozového parku innogy go! bude 500 elektromobilů BMW i3, z nichž 30 je v provedení BMW i3s, které nabízí ještě větší jízdní dynamiku. Obě verze jsou vybaveny 94Ah vysokonapěťovým akumulátorem, který při každodenním používání poskytuje dojezd 200 km. Ve Varšavě vznikne také potřebná infrastruktura.

„Jsme hrdí na to, že můžeme být součástí služby sdílených elektromobilů innogy go! a v Polsku rozjet největší vozový park sdílených elektromobilů BMW i3. Elektromobilita a služby mobility jsou pro BMW Group klíčovými strategickými směry na cestě kupředu. Naším cílem je, aby se v rámci trvale udržitelné mobility na silnicích už dnes objevovalo co nejvíce elektrifikovaných vozidel,“ uvedl Baudouin Denis, generální ředitel BMW Group Polska.

Ekologická reakce na nástrahy městského života.
Sdílení elektromobilů je novým standardem městské mobility, který eliminuje nutnost platit za údržbu vlastního automobilu. Rozvoj služeb mobility přispívá ke snížení celkového počtu vozidel na silnicích. Nezávislé studie ukázaly, že každý sdílený vůz nahrazuje nejméně tři standardně vlastněné osobní automobily. V důsledku toho snižuje dopravní zácpy ve městě a zvyšuje dostupnost parkovacích míst. Sdílení elektromobilů BMW i3 také umožňuje uživatelům využívat úlev, které nové vyhlášky nabízí řidičům elektrických vozidel. Zvláště důležitou výhodou ve velkých městských aglomeracích je možnost jízdy v pruzích vyhrazených pro autobusy nebo bezplatné parkování ve zpoplatněných zónách. Elektromobily také přispívají ke snížení hluku a znečištění ovzduší ve městě. 

„BMW i3 bylo od samého počátku navrženo jako elektřinou poháněný vůz. Vyrábí se v lipském výrobním závodě, který elektrickou energií zásobují větrné elektrárny. Na jeho výrobu jsme použili trvale udržitelné materiály. Vozidlo je až z 95 % recyklovatelné. Navíc neprodukuje lokální emise, je dynamické, agilní a pohodlné, takže se ideálně hodí do města,“ zdůrazňuje Tomasz Gałaszkiewicz, manažer pro elektromobilitu společnosti BMW Group Polska. “

Snadné použití a rychlý přístup.
Sdílené vozy BMW i3 od innogy go! si lze pronajmout prostřednictvím k tomuto účelu vyvinuté mobilní aplikace innogy go!, která je dostupná pro Android a iOS a nabízí snadný a rychlý přístup k této službě. Tarif za jízdu BMW i3 je 1,19 PLN/min, zatímco kilometr s BMW i3s stojí 1,49 PLN/min. Zájemci si mohou vůz pronajmout na delší dobu. Cena za den činí 239 PLN a 299 PLN. Prvních 15 minut jízdy pro nové uživatele bude stát pouze 1 groš.

Společnost innogy go! poskytuje také služby nabíjení. Společnost bude využívat speciálně určenou síť 30 superrychlých 50kW dobíjecích stanic, které budou schopny nabít akumulátor BMW i3 na 80 % za 40 až 50 minut. Volitelně mohou uživatelé sdílených elektromobilů připojit automobil k jedné z veřejných nabíjecích stanic innogy ve Varšavě a jejím okolí. Seznam dostupných stanic je zobrazen na mapě v mobilní aplikaci innogy go!, která usnadňuje vyhledávání nabíjecí stanice. 

„innogy již léta úspěšně rozvíjí segment e-mobility v Polsku, vytváří síť dobíjecích stanic pro elektromobily a nabízí služby a produkty zaměřené na popularizaci elektrické dopravy. V reakci na rostoucí povědomí o životním prostředí umožňujeme obyvatelům Varšavy pohybovat se po městě efektivně, pohodlně, a především bezemisním způsobem. Elektromobily mají v silničním provozu mnoho výhod, což přispívá ke snížení dopravních zácp, a jsou také velmi tiché, což se projevuje snížením hladiny hluku na ulicích. Sdílení elektromobilů innogy je tedy projekt, který zlepší kvalitu života v hlavním městě,“ řekl Filip Thon, generální ředitel společnosti innogy Polska. 

Nový rozměr trvale udržitelné mobility. 
Rozvoj elektromobility a služeb mobility je pro BMW Group nesmírně důležitý. Kromě autonomního řízení a konektivity jde o dva klíčové pilíře strategie společnosti. V roce 2018 prodala BMW Group více než 140 tisíc elektrifikovaných vozidel, což představuje oproti předchozímu roku nárůst o 38,4 %. Model BMW i3 zaznamenal v Polsku s 164 registracemi ve srovnání s rokem 2017 nárůst o 40 %. Nová verze BMW i3 je v nabídce se 120Ah akumulátory, což zvyšuje dojezd vozu při každodenním používání o téměř 30 % na 260 km.  

Plány společnosti v rámci elektrické mobility jsou ambiciózní. Do roku 2025 BMW Group představí 25 sériově vyráběných elektrifikovaných modelů, z toho 12 plně elektrických. První elektrické MINI se představí ještě letos a do roku 2021 se nabídka čistě elektrických modelů rozroste o BMW iX3, BMW i4 a BMW iNEXT.

BMW Group intenzivně rozvíjí své služby v oblasti mobility. Společnost spolupracuje s Daimler AG a nabízí komplexní řešení pro trvale udržitelnou městskou mobilitu. Tyto dvě společnosti plánují v této oblasti investovat více než 1 miliardu eur. Mezi pět společných podniků patří sdílení automobilů, spolujízda, parkování, nabíjení a multimodální doprava. Tyto služby již mají po celém světě přibližně 60 milionů zákazníků.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

AUTO SHANGHAI 2019.

Here you can see the on Demand webcast of the BMW Group Press Conference at the Auto Shanghai.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit