Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Budoucnost v detailech – spolupráce mezi BMW Group a Thomasem Demandem. Umělec představuje, jak by mohlo vypadat BMW Vision M NEXT.

Jak vypadá nová éra ryzí radosti z jízdy? Na tuto otázku hledá odpověď BMW Vision M NEXT, které bude během několika dní odhaleno v Mnichově. Umělec Thomas Demand vytvořil jako součást spolupráce s BMW Group sérii fotografií, jež zobrazují některé detaily vozu, aniž by ho odhalily úplně. Není to poprvé, co se Demand spojil s BMW Group.

Design, koncepty a studie
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~123,02 KB)
  
Photos(4x, ~18,53 MB)

Mnichov. Jak vypadá nová éra ryzí radosti z jízdy? Na tuto otázku hledá odpověď BMW Vision M NEXT, které bude během několika dní odhaleno v Mnichově. Umělec Thomas Demand vytvořil jako součást spolupráce s BMW Group sérii fotografií, jež zobrazují některé detaily vozu, aniž by ho odhalily úplně. Není to poprvé, co se Demand spojil s BMW Group. V roce 2000 BMW Group Demanda pověřila vytvořením díla pro prestižní kolekci AutoWerke, na níž se podílelo 28 mezinárodně uznávaných umělců, včetně Candidy Höferové, Wolfganga Tillmanse, Thomase Strutha a samotného Demanda a která se zaměřovala na automobily a mobilitu. Demand nyní přeorientoval volbu použitých materiálů a médií – papír, lepenka a fotografie – na novou oblast: mobilitu budoucnosti. 

„Stejně jako většinu umělců, i mě fascinují věci, které jsme ještě neviděli, představy, které ještě nebyly realizovány. Byl jsem velmi potěšen, když mě Adrian van Hooydonk pozval do svého týmu. Myslím si, že způsob, jakým pohlížím na fotografii, mi dává dobrý prostor k tomu, abych nechal vyniknout základním, abstraktním prvkům. Studie M NEXT je vysoce komplexní vozidlo, jehož radikální design přesahuje poslání běžného každodenního modelu. Takový koncept pro mě představuje velmi zajímavou příležitost, jak tyto myšlenky a futuristické tvary dostat do veřejného vědomí,“ řekl Thomas Demand.

Nová éra ryzí radosti z jízdy.
Tvar a podstata budoucí mobility jsou silami, které stojí jak za automobilem BMW Vision iNEXT, tak i za nejnovějším vozem BMW Vision: BMW Vision M NEXT. Zatímco BMW Vision iNEXT ukazuje způsob, jakým nám autonomní řízení změní život v našich automobilech, BMW Vision M NEXT ukazuje, jak lze technologii využít pro zvýšení radosti z jízdy. V novém věku mobility budou inteligentní technologie pohánět sportovní jízdu a ten, kdo bude u volantu, se stane dokonalým řidičem.

Ať už se jedná o uvolněnou jízdu v BMW Vision iNEXT nebo o dynamický jízdní zážitek za volantem BMW Vision M NEXT, v obou případech jsou lidé a jejich emoce a potřeby středem pozornosti, kdy design a technologie obohacují jejich vysněné zážitky z jízdy.

„Když odhalujeme nový automobil, vždy se sejde obrovské množství pohledů na věc. Tentokrát jsme zvolili nový přístup, a ještě před odhalením vozu představujeme výběr uměleckých fotografií. Tyto fotografie jsou fascinující a vyprávějí svůj vlastní příběh. Jsou velmi blízko ke chystanému konceptu BMW, a přesto jde o zcela abstraktní, čisté umění,“ řekl Adrian van Hooydonk, senior viceprezident BMW Group Design.

Zaměřeno na detaily.
Thomas Demand a Adrian van Hooydonk se navzájem vysoce respektují a pravidelně se věnují diskusi o všech záležitostech souvisejících s městskou a budoucí mobilitou. Proto bylo pro BMW Group logické dát Demandovi možnost spatřit BMW Vision M NEXT s předstihem a dát jeho představivosti volný průběh. Umělec si vybral různé detaily a vytvořil jejich modely z papíru a lepenky. Ty se staly ústředním bodem pro následující fotografie. Demandův koncept je založen na aktuálním barevném schématu a vizuálních tvarech BMW Vision M NEXT. Svými fotografiemi šel k nim tak blízko, že tyto papírové a lepenkové modely vypadají od skutečného konceptu k nerozeznání. Výsledkem jeho práce jsou čtyři fotografie detailů BMW Vision M NEXT, které jsou abstraktním fotografickým uměním. Na mnichovské veřejné odhalení BMW Vision M NEXT si obecenstvo bude muset počkat na konec tohoto měsíce, kdy uvidí, jak se toto umění promění v hmatatelnou realitu.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit