Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Zahřívací kolo na Nordschleife: nové MINI John Cooper Works GP.

Prototyp nového extrémně sportovního modelu v nabídce britské prémiové značky se veřejnosti poprvé představí jako součást předprogramu závodu 24 hodin na Nürburgringu – Sériově vyráběné vozy vstoupí na trh v roce 2020 jako limitovaná série v počtu 3000 kusů.

John Cooper Works
·
MINI John Cooper Works GP
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~87,94 KB)
  
Photos(86x, ~664,48 MB)
  
Videos(1x, ~234,67 MB)

Prototyp nového extrémně sportovního modelu v nabídce britské prémiové značky se veřejnosti poprvé představí jako součást předprogramu závodu 24 hodin na Nürburgringu – Sériově vyráběné vozy vstoupí na trh v roce 2020 jako limitovaná série v počtu 3000 kusů.

Mnichov.Tisíce nadšenců automobilových závodů z celého světa se tento víkend sejdou na Nürburgringu, kde se koná známý 24hodinový vytrvalostní závod. V rámci předzávodního programu tohoto tradičního závodu, který startuje odpoledne v sobotu 22. června 2019, budou moci na trati spatřit mimořádně sportovní vůz. Nové MINI John Cooper Works GP v současné době podstupuje testy finálního ladění na legendární Nordschleife okruhu Nürburgring, které jsou nedílnou součástí jeho vývojového programu. I když do zahájení plánovaného prodeje v roce 2020 je ještě spousta času na pečlivé dolaďování, již nyní tento vůz britské prémiové značky zajíždí časy, které jsou o téměř půl minuty rychlejší než v případě jeho předchůdce. Inženýři MINI a John Cooper Works využijí přerušení testování z důvodu konání 24hodinového vytrvalostního závodu k tomu, aby často diskutovaný prototyp nového MINI John Cooper Works GP krátce předvedli veřejnosti.

Nové MINI John Cooper Works GP se začne prodávat v příštím roce a vznikne jako limitovaná edice v počtu 3000 kusů. Tento vůz se svým vysokým výkonem motoru, specifickým podvozkem navrženým na základě závodních zkušeností divize John Cooper Works, odlehčenou konstrukcí a pečlivě vyladěnou aerodynamikou bude novým měřítkem segmentu malých vozů. Již provedená ladění zajistila, že tento vůz již nyní posunuje extrémní potěšení z jízdy ve stylu MINI na zcela novou úroveň. Předchůdce chystané novinky zajel na Nordschleife okruhu Nürburgring výjimečný čas 8:23 minut. Prototyp nového MINI John Cooper Works GP dokázal kolo na legendárním „Zeleném pekle“ absolvovat za méně než osm minut, a to přitom ještě není testovací a vývojový program zcela dokončen.

I když MINI John Cooper Works GP nepojede v rámci demonstračních jízd na Nürburgringu zdaleka naplno, jednoznačně ukáže svůj mimořádný sportovní potenciál. Více než 220 kW/300 k čtyřválce MINI Twin Power Turbo pod kapotou zaujme jak divokým zrychlením, tak podmanivým zvukem. Dynamický potenciál dávají na odiv také zvětšené nasávací otvory, velká kola z lehké slitiny, výrazný design předního a zadního nárazníku, stejně jako nepřehlédnutelný střešní spoiler – a to přesto, že jsou pokryty maskováním.

Nadšenci do automobilových závodů se mohou těšit na tři generace vozů MINI se závodním stylem. Spolu s prototypem nového MINI John Cooper Works GP vyrazí na trať také jeho předchůdce – MINI Cooper S s kitem John Works Cooper GP, který byl představený v roce 2006. Tento špičkový sportovní vůz, který vznikl v počtu jen 2000 kusů, není jen ukázkou skutečného nadšení do závodů, ale také ceněným sběratelským vozem. Oba tyto vozy jsou navržené se společným přístupem, který spočívá ve využití sportovních genů MINI k vývoji mimořádně sportovního vozu, zaměřeného na extrémní potěšení z jízdy. U nového MINI John Cooper Works GP je tento princip opět posunutý na novou úroveň.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Prototyp. ůdaje nejsou k dispozici. Ještě není v prodeji.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit