Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Autonomní jízda na BMW Group #NEXTGen 19.

Technologie pro scénář mobility na přání. Co se projet v BMW řady 7 a sledovat u toho film, nebo na chvíli zavřít oči? BMW Group tohle vše umožní a na akci #NEXTGen nabídne pohled na autonomní jízdu budoucnosti.

Technologie
·
Autonomous Driving
·
#NEXTGen
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~71,12 KB)
  
Photos(15x, ~133,71 MB)
  
Videos(2x, ~702,52 MB)

Technologie pro scénář mobility na přání.
Co se projet v BMW řady 7 a sledovat u toho film, nebo na chvíli zavřít oči? BMW Group tohle vše umožní a na akci #NEXTGen nabídne pohled na autonomní jízdu budoucnosti.

V městském scénáři mobility na přání BMW řady 7 působivě demonstruje, jak vysoká automatizace (úroveň 4) může změnit individuální dopravu budoucnosti. Prázdné vozidlo přivolané pomocí aplikace pro chytré telefony samo přijede pro svého řidiče. Vozidlo může být nasměrováno na libovolné místo vyzvednutí a přístup po příjezdu může být ověřen prostřednictvím chytrého telefonu. 

V úrovni autonomního řízení úrovně 4 jízda začne prostřednictvím OMD tabletu, protože cestující již nemusí být přímo zapojeni do procesu řízení. Cílová adresa je do vozu předem zaslána prostřednictvím aplikace chytrého telefonu a sedadlo řidiče zůstává neobsazeno.

Vzhledem k bezpečnostním mechanismům vozu může jízda začít až poté, co se všichni cestující připoutají bezpečnostními pásy. Cestující mohou čas ve voze trávit podle svého přání. Jednou z možností je prostě si užít zábavního systému. Tímto způsobem lze také ovládat jednotlivé funkce vozu: houkačku, světelnou houkačku – odemykání a zamykání vozu jsou typickými funkcemi, které byly realizovány pro účely demonstrace. Jakmile vozidlo dojede do svého cíle, cestující vystoupí a nechají jej samočinně zaparkovat.

Pro zajištění bezpečné jízdy v městském prostředí společnost BMW Group intenzivně investuje do vývoje technologie strojového učení. Používají se jak technologie vysokovýkonných senzorů, jako počítačové vidění, tak i inovativní metody propojených senzorů. Tyto technologie maximalizují výhody asistenčních systémů pro naše zákazníky.

Další úroveň asistenčních systémů: pohled na funkce úrovně 2. 
BMW Group kromě technologie autonomního řízení nabízí také nejnovější generaci asistenčních systémů úrovně 2. Dnešní asistenční systémy řidiče využívají pro bezpečné a pohodlné udržování vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla výkonných radarových senzorů. Senzory GPS a mapové údaje slouží k proaktivnímu zpomalování vozu v zatáčkách a při jízdě v hustém provozu. 

Další úroveň asistenčních systémůje k vidění na akci #NEXTGen: kamerové senzory, stroje schopné učit se, skrytá rozhraní a systémy se používají nejen k rozpoznávaní značek s rychlostním omezením, ale také k reakcím na semafory, což umožňuje regulovat rychlost ještě proaktivněji a pohodlněji.

Historie a milníky: automatizované řízení od roku 2006.
Společnost BMW Group v posledních letech opakovaně prokázala své schopnosti zvládnout klíčové požadavky na částečnou až plně automatizovanou jízdu na cestě k plně autonomní jízdě. V roce 2006 dokázalo BMW řady 3 v ideální závodní stopě autonomně objet celý závodní okruh Hockenheim Ring. Od poloviny roku 2011 jezdí testovací vozidla s autonomním řízením úrovně 3 po německé dálnici A9. 

V roce 2014 automatizovaný prototyp BMW poprvé prodriftoval závodní okruh Las Vegas Speedway, čímž ukázal, jak lze vysoce automatizovanou jízdu dostat na samotný limit. Na veletrhu CES v Las Vegas v roce 2017 společnost BMW Group představila podmíněně automatizované, propojené a personalizované autonomní řízení úrovně 3 v BMW řady 5. V témže roce byla v Německu, USA a Izraeli do provozu nasazena také testovací flotila vysoce automatizovaných vozidel BMW řady 7.

V roce 2018 BMW Group otevřela Autonomous Driving Campus v Unterschleissheimu nedaleko Mnichova a v březnu letošního roku byla spuštěna vysokovýkonná platforma BMW Group D3. Toto centrum pro vývoj na základě dat kombinuje uložiště s kapacitou paměti 230 petabajtů s výpočetním výkonem více než 100 tisíc jader a 200 GPU. 

Získáním podílu ve společnosti HERE v roce 2014 a spoluprací s firmami Intel, Mobileye (od roku 2016) a dalšími partnery BMW Group odstartovala vývoj sériového vozu BMW iNEXT. 

V roce 2021 bude BMW iNEXT jako první vůz BMW Group vybaveno funkcí bezpečné autonomní jízdy po dálnicích úrovně 3. BMW Group a její partneři, kteří nyní pracují především v novém BMW Group Autonomous Driving Campus, vytvořili rozšiřovatelnou technologickou platformu pro realizaci bezpečné a stabilní vysoce automatizované a plně automatizované jízdy.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE

Munich, 18 March 2020. 
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference 2020.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit