Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

#ROADtoIMM19: Cesta na mezinárodní sraz MINI Meeting 2019 klasickým Mini.

Evropské turné celkem deseti zeměmi vede z Atén do britského domova MINI – Sraz mezinárodní komunity MINI oslavuje 60. výročí značky.

F60
·
MINI Countryman
·
Historie
·
MINI historie
·
Veteráni a historické akce
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~213,64 KB)
  
Photos(15x, ~159,68 MB)

Related Links.

Mnichov/Bristol. Přístavní město Bristol se od 8. do 11. srpna stane epicentrem dění pro fanoušky klasického Mini. Letos bude každoroční mezinárodní sraz International Mini Meeting (IMM) věnován oslavě 60. výročí značky. Na místo konání festivalu v okolí vesničky Easter Compton se sjedou výročí oslavující fanoušci z celého světa. Mnoho z nich na setkání přijede klasickým Mini nebo moderním MINI. MINI CLASSIC si klade za cíl navodit náladu na tuto akci uspořádáním cesty #ROADtoIMM19. Zdůrazní tak mezinárodní povahu setkání IMM a jeho rozšíření do různých zemí. Klasické Mini Cabrio a MINI Cooper první generace modelu po opětovném uvedení značky na trh vyrazí do domova malého automobilu, který v posledních šesti desetiletích zaznamenal tak mimořádné globální přijetí, z řeckého hlavního města Atén.

Láskyplně připravené jedinečné speciály opět vyrazí na cestu na sraz IMM. Obě vozidla byla pro dálkovou cestu napříč Evropou speciálně upravena pouličním umělcem CHEBA, který žije v Bristolu. Exteriér těchto „cestovatelů“ bude vyzdoben zářivě zbarveným vzorem, vedoucím od předního nárazníku ke dveřím zavazadlového prostoru a od ráfků kol po plátěnou střechu klasického Mini Cabrio. Oba vozy symbolizují klasickou a současnou historii značky. Doprovodným vozidlem se stane MINI Cooper S E Countryman ALL4 (kombinovaná spotřeba paliva: 2,5–2,4 l/100 km, kombinovaná spotřeba elektřiny: 13,7–13,4 kWh/100 km, kombinované emise CO2z paliva: 56–55 g/km). Tento automobil své kvality prokázal již v loňském roce, když se jako vytrvalostní cestovní automobil vydal na cestu po dálnici Panamericana vedoucí z Texasu do Tierra del Fuego.

Start cesty z Atén 25. července a cíl ve Velké Británii 8. srpna 2019 jsou poctou tvůrci klasického Mini Alecu Issigonisovi. Automobilový designér měl řecké, britské a německé kořeny a podařilo se mu vyvinout ideální koncept pro kreativní využití prostoru a agilní jízdu. Tento inovativní malý vůz se zrodil před 60 lety a odstartoval svoji triumfální jízdu městskými ulicemi po celém světě. Tým MINI CLASSIC na trase do Bristolu projede celkem deseti evropskými zeměmi a městy, mezi nimž jsou Sofie, Bělehrad, Bratislava, Vídeň, Praha, Drážďany a Rotterdam. Vozy se na cestě zastaví v mnoha fanklubech MINI a setkají se s mnoha fanoušky ostatních značek. Například v Lipsku proběhne setkání s fanoušky kultovního vozu Trabant. Tento vůz celá desetiletí definoval podobu východního Německa a současně si také vydobyl status klasického automobilu. 

Mezinárodní sraz International Mini Meeting je po čtyři desetiletí oblíbeným místem setkávání fanoušků britské značky. Hlavním tématem je vždy nadšení pro klasické Mini a jeho neobvyklý příběh od roku 1959. Častým hostem parkoviště v místě festivalu je také moderní MINI, které bylo uvedeno na trh před 18 lety. Setkání mezinárodní komunity se v domově klasického Mini a MINI koná každých pět let. Vrcholem letošního festivalu je velká narozeninová oslava klasického Mini, která se koná v neděli 11. srpna 2019.

Na programu IMM 2019 je živá hudba, společenská atmosféra, zábavné soutěže a volnočasové aktivity pro celou rodinu. Výstava MINI CLASSIC se uskuteční v Bristolu. Spolu s dalšími exponáty budou vystavena obě „cestovatelská“ vozidla. Návštěvníci si také mohou dát kávu a nechat si potisknout trička logem akce. 

Aktuální dojmy z výletu do Bristolu budou od 25. července 2019 denně zveřejňovány na instagramovém účtu MINI CLASSIC na adrese: https://www.instagram.com/official_miniclassic/?hl=de

Další podrobnosti o srazu IMM 2019 najdete na webových stránkách akce: https://imm2019.co.uk/

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit

BMW Group Streaming

LIVE STREAMING.

Open Streaming Page

Here you can see the on-demand streams of the latest BMW Group press events. 

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit