Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW i3s a MINI Cooper S E Countryman ALL4 vyhrála ve svých kategoriích ve zlínském kole Green Rally, konané jako součást Barum Czech Rally Zlín 2019.

BMW i3s bylo nejlepším čistě elektrickým vozem, plug-in hybridní MINI Cooper S E Countryman ALL4 s „tovární“ posádkou bylo nejlepší v kategorii hybridy a dosáhlo celkově nejlepšího výsledku z obou kategorií.

Společnost
·
Product placement
·
Životní prostředí
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~64,62 KB)
  
Photos(12x, ~136,82 MB)

Zlín.V rámci Barum Czech Rally Zlín, letošního předposledního podniku mistrovství republiky v automobilových rally, se o víkendu 17.–18. srpna jela také soutěž Green Rally, určená pro vozy s elektrickým nebo hybridním pohonem. Soutěž je navržena jako jízda pravidelnosti a koná se z velké části na uzavřených tratích mistrovství republiky. Cílem posádek je co nejvíce se na měřených úsecích přiblížit předepsaným časům. Za odchylky se posádkám přičítají trestné body. 

Ve dvoudenní soutěži se na prvním místě mezi elektromobily umístilo BMW i3s posádky Ondřej Babáček a Soňa Urbanová, kteří nasbírali 320 trestných bodů. V první desítce vozů navíc dojely i další čtyři vozy BMW i3. BMW i3 bylo také nejhojněji zastoupeným vozem celé soutěže.

V kategorii hybridních vozů patřilo první místo plug-in hybridnímu MINI Cooper S E Countryman ALL4, který řídila „tovární“ posádka MINI team v obsazení Ivo Králíček se spolujezdcem Petrem Králíčkem. Tato posádka dokonce dosáhla celkově nejlepšího výsledku, když během dvoudenní soutěže na devíti měřených úsecích inkasovala jen 313 trestných bodů.

Dosažené výsledky ukazují na mimořádnou technickou vyspělost elektrických hnacích soustav BMW Group, a současně i na umění jejich posádek. Elektrifikované vozy BMW Group vykazují nejen mimořádně nízké hodnoty spotřeby energie, ale současně svými rychlými a přirozenými reakcemi umožňují svým řidičům velmi přesně reagovat na aktuální situace. A to jsou vlastnosti, které například posádkám Green Rally umožnily dosáhnout tak dobrých výsledků. 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit