Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Jeden motor, dva charaktery a různé možnosti: koncepční motocykly BMW Motorrad Concept R 18 a R 18 /2.

S moderním koncepčním motocyklem BMW Motorrad Concept R 18 /2 Custom Cruiser BMW Motorrad ukazuje novou podobu motocyklu řadícího se do segmentu Heritage.

Design, koncepty a studie
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~251,09 KB)
  
Photos(34x, ~273,73 MB)

Mnichov/Milán. BMW Motorrad Concept R 18 je koncepční motocykl s velkým motorem boxer a puristickým charakterem inspirovaným historickými stroji, který měl premiéru na Concorso d'Eleganza Villa d'Este u jezera Como začátkem letošního léta. Nyní, o šest měsíců později, na největší motocyklové výstavě světa EICMA v Miláně BMW Motorrad prezentuje druhý senzační koncepční stroj postavený kolem velkého motoru boxer: BMW Motorrad Concept R 18 /2. Je stylistickým protikladem motocyklu Concept R 18. Jedná se o moderní a dynamický cruiser s velmi uhlazenými liniemi zaměřený na výkon. BMW Motorrad Concept R 18 /2 ukazuje další potenciál motocyklu řadícího se do segmentu Heritage, který je působivým příkladem rozmanitosti a širokých možností individualizace vycházejících z dané základní konfigurace. 

„V přímém kontrastu k elegantnímu BMW Motorrad Concept R 18 představuje Concept R 18 /2 velký motor boxer a jeho rám v podobě moderního customu. Concept R 18 /2 je unikátním způsobem extrovertní. Edgar Heinrich, šéfdesignér BMW Motorrad k tomuto motocyklu řekl: „Spojují se v něm prvky z minulosti a budoucnosti BMW Motorrad a vytvářejí podmanivý cruiser, který mluví jasnou řečí vysoce emotivního stroje navrženého pro aktivní jízdu. Současně je Concept R 18 /2 s jedním technickým základem připraven naplnit různé sny našich zákazníků toužících po individualizaci.“

Výkonný cruiser à la BMW.
BMW Motorrad Concept R 18 /2 je oslavou fascinace sportovními a moderními motocykly typu cruiser. Minimalistická řídítka společně se značnou délkou motocyklu slibují dynamické jízdní zážitky. Kapotáž, palivová nádrž ve tvaru kapky a tvar sedla na sebe plynule navazují a vhodně je doplňuje krátký zadní blatník. Všechny hlavní díly jsou lakované červenou metalickou barvou Candy Apple Red. Provedení této barvy s hlubokým leskem mění svůj odstín v závislosti na úhlu dopadajícího světla od zářivě červené po téměř černou, což mu dodává značnou vizuální přitažlivost. Další specialitou jsou linky zdobící palivovou nádrž a přecházející od ní až po zadní blatník. Svými tvary celý motocykl vizuálně prodlužují. Současně tomuto koncepčnímu motocyklu dodávají velmi speciální celkový výraz.

V centru dění je velký boxer.
Stejně jako tomu bylo u Concept R 18, tak i BMW Motorrad Concept R 18 /2 je postaveno kolem velkého 2válcového motoru boxer s objemem 1800 cm3, jehož součástí je i přes vzhled připomínající motory boxer ze 60. let moderní chlazení kombinující vzduch a olej. Motor je lakovaný elegantní šedou barvou, která mu dodává sportovní vzhled. Vše dokonale koresponduje se sladěnou a důsledně integrovanou přední částí motoru, leskle černými kryty hlav motoru a nosným rámem se stejnou povrchovou úpravou. 

Po motocyklu „Departed“ japonské dílny CUSTOM WORKS ZON, customu se jménem „The Revival Birdcage“ od Revival Cycles z Austinu v Texasu a BMW Motorrad Concept R 18 je BMW Motorrad Concept R 18 /2 čtvrtou interpretací motocyklu BMW Motorrad využívajícího velkoobjemový motor boxer.

Důraz na detail.
Jako opravdové BMW je BMW Motorrad Concept R 18 /2 vybaveno nejen motorem boxer, prohnutým rámem a palivovou nádrží ve tvaru kapky, ale má také klasickou univerzální hnací spojovací hřídel. Výrazný vzhled připomínající klasické dragstery podtrhují litá kola, přední má průměr 19 a zadní 16 palců. Důsledné zaměření na zpracování detailů konceptu BMW Motorrad Concept R 18 /2 je jasně patrné například z brzdových třmenů vysokovýkonné brzdové soustavy, stejně jako z nerezového výfuku Hattech.

Mnohonásobné možnosti.
BMW Motorrad Concept R 18 /2 není pouze novou interpretací dynamického a výkonného cruiseru v segmentu, kde BMW Motorrad dosud nebylo zastoupeno, ale současně ukazuje na skutečnou univerzálnost a přizpůsobivost platformy „big boxer“. „Po konceptu BMW Motorrad Concept R 18 bylo naším cílem u verze /2 ukázat flexibilitu základní koncepce spočívajícího v motoru a podvozku, který lze dále podle libosti konfigurovat tak, aby se přizpůsobil rozmanitým druhům životního stylu. Musím říci, že jsme byli velmi překvapeni, jak dokonale může v roce 2020 působit motor typu boxer, používaný od 30. let, přes 80. léta až do současnosti,“ řekl Bart Janssen Groesbeek, viceprezident pro design konceptů „Big Boxer“.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit