Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Group v roce 2019 na českém trhu registrovala 5790 nových automobilů značek BMW, MINI a Rolls-Royce a 889 nových motocyklů BMW Motorrad.

Nejoblíbenější mezi zákazníky bylo BMW X5 – z motocyklů zákazníky nejvíce oslovilo BMW R 1250 GS – oddělení poprodejních služeb zaznamenalo nárůst obratu o 8 % – vznikla nová společnost BMW Financial Services Czech Republic s.r.o. pro zajištění financování produktů BMW Group na českém trhu.

Společnost
·
Prodej a marketing
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~76,07 KB)
  
Photos(5x, ~35,78 MB)

Praha. Vývoj nově registrovaných vozů BMW Group v České republice v roce 2019 do značné míry kopíroval vývoj celého trhu. Zaznamenal pokles na celkem 5790 vozů značek BMW, MINI a Rolls-Royce. Vozů BMW z tohoto počtu bylo 5386, což znamenalo ve srovnání s rokem 2018 pokles o 7,19 %. Značka MINI vykázala registrace 381 nových vozů, což znamená pokles o 421 kusů. Nárůst naopak zaznamenala značka Rolls-Royce, a to o 53,33 %. Do registrací nových vozů přibylo v roce 2019 v České republice 23 těchto superluxusních modelů. Rok 2019 současně znamenal úspěch pro motocykly a skútry z produkce BMW Motorrad, když do registrací přibylo 889 kusů, což znamená meziroční nárůst o 13 %.

Nejoblíbenějším modelem BMW bylo BMW X5.
V roce 2019 se do pozice nejoblíbenějšího vozu BMW z pohledu registrací nových vozů opět vrátilo BMW X5, které na konci roku 2018 přišlo v nové generaci. Celkem tento model zaznamenal 1031 registrací, a tím se stal s obrovským náskokem nejregistrovanějším vozem segmentu velkých SUV (E-SUV). Druhým nejčastěji registrovaným vozem značky BMW bylo s počtem 732 vozů BMW X1, což znamenalo meziroční nárůst obliby o 5 procent. V těsném závěsu za kompaktním SUV je BMW řady 5 s 727 nově registrovanými vozy. Čtveřici uzavírá BMW řady 3, které svoji pozici korunovalo oceněním Auto roku 2020 v České republice.

Je třeba zmínit také úspěch modernizovaného BMW řady 7 se sebevědomým vzhledem, jež v roce 2019 zaznamenalo 122 registrací, sedm kusů z tohoto počtu bylo vrcholných 12válcových typů BMW M760Li xDrive. Pozornosti neušlo také nové BMW X7, které vykázalo 146 nových registrací.

U českých zákazníků se těší velké oblibě modely BMW M.
Sportovních modelů BMW M bylo v na českém trhu v roce 2019 nově registrováno 207 kusů. Nejoblíbenějším ryzím M modelem bylo mimořádné BMW M5 a jeho odvozená verze Competition, kterých bylo v loňském roce registrováno 99. Následovaly různé verze BMW M2 s počtem 54 jednotek a BMW M4 (Coupé/Cabrio) s počtem 23 vozů.

BMW i vykazuje trvalý zájem.
Modely BMW i ukazují, že jejich koncepce je stále aktuálnější. Čistě elektrické a neustále zdokonalované BMW i3 se těší mimořádné oblibě. V loňském roce si jej nově registrovalo 108 zákazníků, což jej řadí mezi tři nejoblíbenější elektromobily na českém trhu. Plug-in hybridního sportovního vozu BMW i8 ve verzích Coupé a Cabrio bylo nově registrováno 15.

Jaké modely BMW se těší největší oblibě? Trendy jsou jednoznačné.
Z hlediska paliva jsou stále nejoblíbenější vznětové motory, kterým náleželo přibližně 60 procent v roce 2019 nově registrovaných vozů BMW. Druhá příčka jednoznačně patřila vozům se zážehovými motory, konkrétně jich bylo nově registrovaných 33,4 procenta z celkového počtu. K nim je třeba připočítat stále posilující plug-in hybridní pohon, těchto vozů bylo nově registrováno 78 kusů. V následujících letech se očekává také nárůst registrací čistě elektrických modelů, které budou doplňovat nabídku – ve startovacích blocích je připraveno elektrické BMW iX3. V současné době elektrickému BMW i3 patří 1,88 %, což je ve srovnání s celkovými novými registracemi elektromobilů v České republice sedminásobně větší podíl.

Mezi zákazníky je tradičně velmi oblíbený inteligentní pohon všech kol BMW xDrive. V roce 2019 byl součástí výbavy 4151 nově registrovaných vozů BMW, což znamená podíl 77 procent. Nejoblíbenějšími barvami na nově registrovaných vozech BMW byla v roce 2019 bílá, následovaná černou, šedou a modrou.

Registrace nových vozů MINI – zájem o plug-in hybrid.
Nejoblíbenějším MINI byl typ Countryman, jehož bylo nově registrováno 142 kusů. V jeho případě došlo k nárůstu zájmu o plug-in hybridní verzi MINI Cooper S E Countryman ALL4, které připravilo půdu pro dlouho očekávanou novinku v podobě zcela nového MINI Cooper SE, jež na trh dorazí v prvním čtvrtletí 2020. V těsném závěsu se drží klasické hatchbacky s počtem registrací 135 vozů. V celkových registracích nových vozů MINI v loňském roce zaznamenalo na českém trhu 421 vozů.

BMW Motorrad slaví další úspěchy.
Po rekordním roce z hlediska celosvětových prodejů slaví BMW Motorrad úspěchy také v počtu nově registrovaných motocyklů na českém trhu. Celkem bylo nově registrováno 889 motocyklů a skútrů BMW Motorrad, což znamená nárůst o 13 % ve srovnání s rokem 2018. BMW Motorrad je současně jednoznačně dominující značkou v segmentu motocyklů s objemem motoru nad 800 cm3. V tomto segmentu mu patří s počtem 696 motocyklů podíl 21,41 procenta. Tradičně byl v roce 2019 nejoblíbenějším motocyklem typ BMW R 1250 GS, řadící se do segmentu Adventure.

Oblibě se těší i další divize BMW Group Česká republika.
BMW Group na českém trhu neznamená pouze prodej nových a ojetých automobilů či motocyklů, ale také celou řadu dalších činností. V případě poprodejních služeb zaznamenalo toto oddělení nárůst obratu o 8 %.

Významnou novinkou roku 2019 bylo založení samostatné společnosti BMW Financial Services Czech Republic s.r.o., která spustí svoji činnost v prvním čtvrtletí letošního roku. Strategickým cílem této společnosti je nabídka na míru navržených finančních a pojišťovacích produktů pro automobily a motocykly BMW, a tím strategické podpoření prodejů vozů BMW, MINI a Rolls-Royce a motocyklů BMW Motorrad na českém trhu.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit