Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW M2 by FUTURA 2000: Tři exkluzivní originály a limitovaná edice modelu BMW M2 Competition.

Významný světový moderní umělec FUTURA 2000 připraví tři výjimečné originály a limitovanou edici modelu BMW M2 Competition.

F87
·
BMW Individual
·
BMW M automobily
·
Společnost
·
Kulturní události
·
M2
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~100,55 KB)
  
Photos(77x, ~1,44 GB)
  
Videos(1x, ~1,38 GB)
Dodatečné fotografie ze světové premiéry BMW M2 by FUTURA 2000 - Frieze Los Angeles.

Mnichov. BMW M jako moderní umění. Spolu s dalším vývojem divize BMW Individual se BMW M GmbH rozhodlo na akci Frieze Los Angeles 2020 představit nejnovější spolupráci: víceúrovňový projekt s celosvětově známým moderním umělcem jménem FUTURA 2000. Během této spolupráce vytvoří FUTURA 2000, známý svou výjimečnou prací s barvami, koncentrovanými formami a kinetickými kompozicemi, tři exkluzivní a jedinečné verze modelu BMW M2 Competition (kombinovaná spotřeba paliva: 10,0 l/100 km; kombinované emise CO2: 227 g/km) ve svém nenapodobitelném stylu a rovněž navrhne limitovanou edici modelu BMW M2 Competition, která se dostane do prodeje v červnu 2020. Jeden z ručně lakovaných vozů BMW M2 by FUTURA 2000 oslaví premiéru během druhého ročníku akce Frieze Los Angeles, která se od 13. do 16. února konala v Hollywoodu, v prostorách studií společnosti Paramount Pictures.

„BMW M2 Competition je dynamické, extrovertní a z jistého úhlu i nádherně provokativní. Považuji za velkou čest, že mohu dodat tomuto vozu svou vlastní speciální pečeť,“ řekl FUTURA 2000. Markus Flasch, výkonný ředitel společnosti BMW M GmbH, dodal: „Jsme velmi hrdí, že se nám ke spolupráci při tvorbě tří výjimečných modelů BMW M2 Competition podařilo získat takového světoznámého umělce, jakým je FUTURA 2000. Už teď se velmi těším, jak se mu podaří přetvořit náš model M2 do limitované edice dostupné pro zákazníky. S výjimečným, konstruktivním a rebelským stylem se FUTURA 2000 perfektně hodí k mladistvému a divokému BMW M2 Competition.“

Umělec se bude intenzivně věnovat třem výjimečným verzím modelu BMW M2 by FUTURA 2000, zaměří se přitom na interiér i exteriér. Jeho podpis ponesou i modely z limitované série. Ozdobné lišty na palubní desce a středové konzole každého vozu dostanou speciální vzhled, který vytvoří FUTURA 2000. Dvoubarevná M sportovní sedadla čalouněná kůží Dakota v kombinaci černé a bílé barvy ozdobí kontrastní prošívání v polární modré barvě. Do souboru úprav interiéru patří také alcantarou čalouněný M sportovní volant s šedým proužkem na pozici 12 hodin a speciální obložení dveří s číslováním limitované edice a s umělcovým podpisem. Zvenku se modely BMW M2 Edition designed by FUTURA 2000* odliší malovanými povrchy na předním a zadním nárazníku a na prazích dveří. Každé vozidlo dostane i 19“ kola z lehké slitiny černé barvy Jet Black.

Akce Frieze Los Angeles na začátku loňského roku doplnila kalendář mezinárodních uměleckých veletrhů a přidala se k akcím jako Frieze New York, Frieze Londýn a Frieze Masters, přičemž potvrdila pozici města Los Angeles jako globálního uměleckého centra a destinace, kam se chodí za uměním. Do každoročního veletrhu moderního umění se zapojuje přibližně 70 mezinárodně působících galerií sídlících v Los Angeles. Její součástí je i speciální doprovodný program sestávající z diskusí, koncertů a představení zúčastněných umělců, přičemž se vše připravuje ve spolupráci s předními kurátory. Akce Frieze Los Angeles se koná pod taktovkou lidí, jako je Victoria Siddall, ředitelka veletrhů Frieze Fairs, a Bettina Korek, výkonná ředitelka Frieze Los Angeles.

FUTURA 2000, narozen jako Leonard Hilton McGurr, patří od 80. let mezi průkopníky graffiti jako uměleckého směru. Velmi rychle se na ulicích proslavil radikálním přístupem k pouličním malbám a obohacením výrazových prostředků o abstraktní výjevy. Stal se zakladatelem širšího uměleckého hnutí, které zahrnovalo tvůrce, jakými byli Jean-Michel Basquiat, Keith Haring, Dondi White a Rammellzee. Kromě desetiletí trvající kariéry moderního umělce dosáhl úspěchů i jako komerční umělec a designér spolupracující s mnoha známými oděvními značkami.

Jedinečnými vozy a limitovanou edicí modelu BMW M2 Edition designed by Futura 2000* začalo BMW M GmbH udávat trend mezi vysokovýkonnými vozy a současně i na umělecké scéně známé jako street art či pouliční umění. BMW M2 Competition představuje pro BMW M GmbH mimořádně úspěšný model. Vysokovýkonný sportovní vůz z prémiové kompaktní třídy pohání dvakrát přeplňovaný řadový 6válcový motor s technologií M TwinPower Turbo. Díky ní dosahuje nejprodávanější model BMW M a zároveň nejpopulárnější vozidlo svého segmentu za rok 2019 výkonu 302 kW (410 k). Ve čtenářské anketě uspořádané v roce 2019 časopisem Sport auto získalo BMW M2 Competition titul v kategorii Kupé do 75 000 eur. Zároveň s 32,1 procenta všech hlasů získalo hlavní cenu Sport auto Award 2019, čímž jasně porazilo všechny konkurenty.

* Vybrané díly jsou ručně lakované a výsledný vzhled se může mírně lišit od zde zobrazené podoby.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW M2 Competition (kombinovaná spotřeba paliva: 10,0 l/100 km; kombinované emise CO2: 227 g/km).

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit