Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nový rekord programu zlepšovacích návrhů BMW Group – Zlepšovací návrhy zaměstnanců ušetřily více než 62 milionů eur.

Nejlepší zlepšovací návrh ušetří hned v prvním roce 39 milionů eur. +++ Horstmeierová: „Naši zaměstnanci jsou naší skutečnou hodnotou.“

Společnost
·
Lidské zdroje

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~61,91 KB)
  
Photos(1x, ~335 KB)

Mnichov. Zlepšovací návrhy předložené zaměstnanci BMW Group dosáhly v loňském roce v rámci programu CRE8 nového historického finančního maxima. „Úspora více než 62 milionů eur za minulý rok, jež se vytvořila na základě předložených zlepšovacích návrhů zaměstnanců, je nejvyšší částkou, které tento program BMW Group kdy dosáhl. V roce 2019 bylo předloženo více než 8000 zlepšovacích návrhů,“ vysvětluje Ilka Horstmeierová, členka představenstva BMW AG odpovědná za lidské zdroje. Dodává: „Více než čtvrtina těchto nápadů byla implementována do výrobního procesu.“

Jeden zlepšovací návrh, předložený dvěma zaměstnanci z Mnichova, všechny ostatní z finančního hlediska vysoce převyšoval. Tito dva zaměstnanci společně dokázali zvýšit funkčnost hlavní elektronické řídicí jednotky v každém v současnosti vyráběném voze BMW, což má potenciál hned v prvním roce přinést úspory ve výši 39 milionů eur. 

„Oblast zlepšovacích návrhů je další sférou, v níž se ukazuje mimořádnost našich zaměstnanců. Jejich odhodlání optimalizovat pracovní procesy je důležitou součástí schopnosti společnosti BMW Group inovovat,“ dodává Horstmeierová. 

Společnost v posledních 80 letech oceňuje vynikající nápady svých zaměstnanců. Program zlepšovacích návrhů se zaměřuje na nápady zaměstnanců mimo jejich vlastní pracoviště. Pokud je zlepšovací návrh implementován do výrobního procesu, obdrží zaměstnanci bonus. Získaná částka v sobě odráží kreativitu a přínos nápadu pro společnost, úroveň, jakou zlepší kvalitu, a také finanční náročnost její implementace. Pro zaměstnance je to rovněž finančně zajímavé: V tomto případě dostali oba autoři nápadu maximální možnou částku. Své programy CRE8 má 15 výrobních závodů BMW Group po celém světě.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit