Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Automatická bezemisní jízda ve městě: zelená pro BMW eDrive Zones v téměř 80 evropských městech.

Samočinné přepnutí do čistě elektrického režimu při vjezdu do vymezených městských oblastí, například do nízkoemisních zón – Technologická inovace jako příspěvek ke zlepšení kvality života v téměř 80 evropských městech – Digitální služba je nyní k dispozici v různých plug-in hybridních modelech BMW.

G20
·
G05
·
G21
·
G11 LCI
·
G12 LCI
·
Řada 3
·
Dlouhý rozvor
·
Sedan
·
Touring
·
Řada 7
·
X5
·
Technologie
·
Alternativní pohonné systémy, mobilita budoucnosti
·
Traffic Management
·
Electrification
·
BMW i Beyond Automobiles
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~130,6 KB)
  
Photos(6x, ~44,6 MB)
  
Videos(1x, ~419,12 MB)
#ElectrifYou

Mnichov. S novou digitální službou BMW eDrive Zones pro větší podíl jízdy čistě na elektřinu přispívá BMW Group k lepší kvalitě života v městských oblastech. Unikátní funkce nabízí nové možnosti, jak maximálně využít schopnosti plug-in hybridních modelů BMW pro bezemisní jízdu v městském provozu. Služba BMW eDrive Zones automaticky aktivuje čistě elektrický jízdní režim, jakmile vozidlo vjede do vymezené oblasti, např. nízkoemisní zóny. BMW eDrive Zones jsou nyní k dispozici v různých 
plug-in hybridních modelech BMW. Kromě toho bude koncem roku představen věrnostní program BMW Points, v němž budou řidiči plug-in hybridních modelů BMW prostřednictvím bodového systému odměňováni atraktivními bonusy. Každý kilometr ujetý čistě na elektřinu se počítá a v zónách eDrive Zones se bude sbírat dvojnásobek bodů. Nasbíráním dostatečného počtu bodů mohou zúčastnění získat atraktivní odměny, jako je například bezplatné nabíjení v rámci programu BMW Charging.

BMW Group vysílá důležité podněty pro trvalejší udržitelnost na silnicích, a to jak neustálým rozšiřováním řady automobilů s elektrifikovanými pohonnými systémy, tak důsledným rozvojem technologie BMW eDrive. Plug-in hybridní modely prémiových značek BMW a MINI jsou nyní k dispozici ve všech významných automobilových segmentech.

BMW eDrive Zones nyní pomáhají ještě intenzivněji využívat potenciál techniky plug-in hybridních vozů při snižování emisí v městském provozu. Tato inovativní služba spojuje odborné znalosti BMW Group v oblasti elektromobility a digitalizace. Obě oblasti vývoje jsou součástí budoucích témat D+ACES (design, automatická jízda, konektivita, elektrifikace a služby), které jsou zakotveny ve firemní strategii NUMBER ONE > NEXT.

Uvedením inovativních digitálních služeb BMW eDrive Zones a BMW Points ukazuje BMW Group své odhodlání využívat technologické inovace důsledně, a dokonce nad rámec právních předpisů, v zájmu celkově větší udržitelnosti v oblasti individuální mobility. Tato firemní strategie vytváří impulzy pro celý automobilový průmysl a pro města po celém světě. Technologický přístup, který pro službu eDrive Zones vyvinula společnost BMW Group, je možné aplikovat také na plug-in hybridní modely jiných značek. Kromě toho existuje možnost definovat zónu eDrive Zones pro každou metropolitní oblast. To by mohlo městům poskytnout poměrně jednoduchý způsob, jak ještě více propagovat elektromobilitu a přispět tak ke zlepšení kvality městského života.

Nové funkce ještě více podněcují ke snižování spotřeby paliva a emisí při jízdě v městském provozu a pomáhají zvyšovat kvalitu života ve městech. Větší podíl čistě elektrické jízdy má pro řidiče přínos v podobě nižších provozních nákladů. Jak ukazuje srovnání se současnými plug-in hybridními modely, jízda čistě na elektřinu má za následek výrazně nižší náklady na energii než v případě spalovacího motoru. To platí zejména při jízdě ve městě, kde elektrický pohon dosahuje dlouhodobě vyšší účinnosti než zážehový nebo vznětový motor.

Inteligentní síť zvyšuje podíl jízdy na elektřinu.
Vývoj služby BMW eDrive Zones je založen na pilotním projektu BMW Group v nizozemském přístavním městě Rotterdam. Zde 50 řidičů plug-in hybridních modelů dostalo v aplikaci pomocí GPS souřadnic definované centrální oblasti města. Při vjezdu do některé z nich byl řidičům sdělen požadavek, aby svůj vůz přepnuli do čistě elektrického režimu MAX eDrive. Už po několika měsících bylo zřejmé, že řidiči zapojení do pilotního projektu absolvovali kolem 90 procent všech cest v definovaných oblastech (BMW eDrive Zones) Rotterdamu v čistě elektrickém režimu.

Služba BMW eDrive Zones, která je nyní standardní výbavou v různých plug-in hybridních modelech BMW, využívá technologii zónového monitorování (geofencing) prostřednictvím GPS. Přepnutí do čistě elektrického jízdního režimu probíhá automaticky. Je-li služba aktivní, je každá dostupná zóna eDrive graficky zvýrazněna na kontrolním displeji. Zde se také zobrazuje automatické přepnutí do jízdního režimu ELECTRIC, jakmile vozidlo vjede do zóny eDrive. Plug-in hybridní vozidlo se tak v zóně eDrive pohybuje s nulovými lokálními emisemi do té doby, dokud to umožní stav nabití vysokonapěťového akumulátoru. Pokud dojde k vybití akumulátoru, na kontrolním displeji poté zobrazí aktivace spalovacího motoru.

Služba BMW eDrive Zones je nyní k dispozici ve všech variantách plug-in hybridních modelů BMW 745e, BMW X5 xDrive45e a BMW 330e. Další modely budou postupně následovat.

BMW eDrive Zones jsou dostupné v přibližně 80 evropských městech. 
Přínosy digitální služby BMW eDrive Zones lze od samého začátku zažít ve značném počtu velkých evropských měst a jejich nízkoemisních zónách. Je součástí všech 58 německých měst a regionů, které již vymezily své nízkoemisní zóny. Kromě toho je součástí tohoto projektu dalších 20 velkých měst v Rakousku, Švýcarsku, Nizozemsku, Belgii a Francii. Seznam se v budoucnu rozšíří o další země a města, takže bude možné zvýšit podíl jízdy čistě na elektrický proud plug-in hybridních modelů v neustále se zvětšujícím počtu městských oblastí.

V Německu vymezily své nízkoemisní zóny, které byly současně označeny jako zóny BMW eDrive Zones, tyto regiony a města: Aachen, Augsburg, Balingen, Berlín, Bonn, Brémy, Darmstadt, Dinslaken, Düsseldorf, Erfurt, Eschweiler, Frankfurt/Main, Freiburg, Hagen, Halle (Saale), Hannover, Heidelberg, Heidenheim, Heilbronn, Herrenberg, Ilsfeld, Karlsruhe, Krefeld, Cologne, Langenfeld, Lipsko, Leonberg/Hemmingen a okolí, Limburg an der Lahn, Ludwigsburg a okolí, Magdeburk, Mohuč, Mannheim, Marburg, Mönchengladbach, Mühlacker, Mnichov, Münster, Neuss, Norimberk, Offenbach, Osnabrück, Overath, Pfinztal, Pforzheim, Regensburg, Remscheid, Reutlingen, oblast Ruhr, Schramberg, Schwäbisch-Gmünd, Siegen, Stuttgart, Tübingen, Ulm, Urbach, Wendlingen, Wiesbaden, Wuppertal.

Ve srovnání s konvenčně poháněnými vozy nabízejí plug-in hybridní automobily už dlouhou dobu značné následující výhody:

•   Lepší kvalita života: Manuálním přepnutím na elektrický pohon uživatelé přispívají ke snižování emisí a hluku ve městech.

•   Úspora: Pokud je vozidlo nabíjeno doma nebo v zaměstnání, je jízda na elektrický proud levnější než jízda vozem na benzín nebo naftu.

•   Příjemná teplota vždy, když usednete dovnitř: Nezávislá klimatizace a topení jsou součástí sériové výroby. 

•   Brzdit se vyplatí: Brzdění nabíjí akumulátor. U konvenčních vozidel prostě jen vytváří teplo a opotřebovává brzdy.

•   To nejlepší z obou světů: Plug-in hybridní automobily ve městě nabízejí potěšení z elektrické jízdy a na dlouhých trasách klasickou BMW radost z jízdy.

•   Vyhlídky do budoucnosti: Vzhledem k tomu, že plug-in hybridy jsou schopny bezemisní jízdy, mohou vjet do mnoha zelených zón a nabízejí výhody při parkování a ušetří na mýtném.

Pozitivní celková bilance CO2 pro plug-in hybridní modely BMW.
Často se otevírá otázka o „skutečném“ celkovém dopadu na životní prostředí plug-in hybridních vozů. To platí především v zemích s malým podílem zelené elektřiny v rozvodné síti. BMW Group pro své plug-in hybridní modely vytvořila CO2certifikáty za celý jejich životní cyklus, tedy od získávání vzácných materiálů, přes dodavatelský řetězec, výrobu, používání až po koncovou recyklaci. 

Když se budou plug-in hybridní modely BMW během svého používání nabíjet elektřinou z průměrného evropského energetického mixu, vykáží ve srovnání s odpovídajícími konvenčně poháněnými vozy významné úspory produkce CO2. BMW Group nezačne vyrábět elektrifikovaný model, který by tuto skutečnost nesplňoval.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit