Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Group používá umělou inteligenci ke zlepšení kvality lakování.

+++ Analýza obsahu prachu v lakovně na základě speciálního algoritmu +++ Srovnávací databáze pro predikci kvality lakování karoserie +++

Továrny a objekty
·
Výrobní závody
·
Technologie
·
Karoserie a lehká konstrukce
·
Výroba a recyklace
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~123,99 KB)
  
Photos(4x, ~7,65 MB)

Mnichov. Pilotní projekt, prováděný v mnichovském výrobním závodě BMW Group, ukazuje, jak může umělá inteligence přinést ještě preciznější obsluhu vysoce citlivých systémů v automobilové výrobě. 

Navzdory nejmodernější filtrační technologii se obsah nejjemnějších prachových částic v lakovnách liší v závislosti na nasávaném okolním vzduchu. Pokud obsah prachu přesáhne povolenou hodnotu, mohou se na ještě nezaschlém laku karoserie zachytit částice, které lakovaný povrch vizuálně naruší. 

Specialisté na umělou inteligenci (AI) z centrálního plánování a mnichovského výrobního závodu nyní našli způsob, jak se této situaci zcela vyvarovat. Každá čerstvě nalakovaná karoserie musí být v lakovně podrobena automatické kontrole povrchu. Data shromážděná při těchto inspekcích se používají k vytvoření komplexní databáze pro analýzu prachových částic. Specialisté nyní používají algoritmy AI, které na základě aktuálních dat ze senzorů prachových částic v lakovnách a sušárnách výsledky s touto databází porovnávají. 

„Řešení vytvořená na základě získaných dat nám pomáhají dodržovat a dále zlepšovat naše přísné kvalitativní požadavky ve prospěch našich zákazníků. Inteligentní analytika dat a umělá inteligence slouží jako klíčové pomůcky při rozhodování našeho týmu pro zdokonalování procesu lakování. Zažádali jsme o několik patentů vztahujících se k této inovativní technologii analýzy prachových částic,“ vysvětluje Albin Dirndorfer, senior viceprezident sekce Painted Body, Finish and Surface u BMW Group. 

Dva konkrétní příklady ukazují výhody tohoto nového AI řešení: Pokud se úroveň prachu zvyšuje z důvodu ročního období nebo prodloužené doby schnutí, algoritmus může tento trend včas detekovat a je schopen například stanovit dřívější čas pro výměnu filtru. Jestliže se tento algoritmus používá spolu s jinými analytickými nástroji, lze objevit i další spojitosti. Analýza by mohla dále například ukázat, kdy je potřeba doladit zařízení, které k odstranění prachových částic z karoserií automobilů používá pštrosí peří. 

Specialisté na umělou inteligenci AI BMW Group vidí v analýze prachových částic obrovský potenciál. Algoritmus na základě informací z množství senzorů a dat z kontrol povrchu monitoruje více než 160 funkcí týkajících se karoserie automobilu a je schopen velmi přesně předpovědět kvalitu procesu aplikace laku. Pokud bude pro algoritmus vyvinuta ještě širší databáze, bude toto AI řešení vhodné pro použití v sériové výrobě. To vyžaduje zejména další měřicí body a ještě přesnější údaje ze senzorů stanice, kde jsou karoserie dekontaminovány. Experti na umělou inteligenci AI jsou přesvědčeni, že jakmile bude pilotní projekt v mateřské továrně v Mnichově dokončen, bude možné zahájit analýzu prachových částic také v dalších výrobních závodech.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

FIZ FUTURE OPENING

Fr. 25.09.2020 • 10:30 a.m. CEST. 
Here you will see the live broadcast of the opening of FIZ Projekthaus Nord. 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit