Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW oznamuje podporu Digitálního klíče pro iPhone.

Bezpečné a snadné použití iPhone jako klíče od vozu k jeho uzamčení, odemčení, jízdě a sdílení s přáteli.

Společnost
·
Technologie
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~106,55 KB)
  
Photos(3x, ~27,74 MB)

Mnichov/Cupertino. Na dnešní vývojářské konferenci Apple Worldwide Developer Conference bylo oznámeno, že se BMW stane prvním výrobcem automobilů, který umožní svým zákazníkům používat iPhone jako plně digitální klíč od vozu. BMW jako první integrovalo do svých vozidel přehrávač iPod, jako první nabídlo bezdrátové fungování funkce CarPlay a nyní jako první představuje podporu pro BMW Digitální klíč, bezpečně uložený v Apple Wallet v iPhone.

BMW Digitální klíč pro iPhone.
Nově uváděný BMW Digitální klíč pro iPhone umožní zákazníkům jednoduše použít iPhone pro odemknutí vozu, následně jej uložit do přihrádky na chytrý telefon a stisknout startovací tlačítko. Nastavení Digitálního klíče lze provést aplikací BMW pro chytré telefony. Majitel automobilu může také sdílet přístup až s 5 přáteli, a to včetně možnosti omezení různých funkcí pro mladé řidiče, jako je nastavení maximální rychlosti, výkonu, maximální hlasitost rádia a dalších. Správu přístupu lze provádět zevnitř automobilu i prostřednictvím aplikace Apple Wallet.

Další vlastnosti nového Digitálního klíče:

  • Uložení v zabezpečeném elementu v iPhone a přístup přes Apple Wallet
  • Rezerva energie: i po vypnutí iPhone z důvodu prázdné baterie funguje funkce digitálního klíče ještě dalších až pět hodin
  • Možnost sdílení přístupu až s 5 přáteli pomocí iMessage
  • Kompatibilita s Apple iPhone

BMW patří k vedoucím partnerům pro standard Digitálního klíče.
BMW Group velmi rychle rozpoznala potenciál chytrých telefonů pro použití jako digitální klíč, ovšem v případě, že se celý systém navrhne správně. Standardizace Digitálního klíče zajistí správný uživatelský zážitek, bezpečnost a současně i dostupnost v různých modelech chytrých telefonů. Všechny tyto atributy byly pro strategii BMW Group při vývoji Digitálního klíče zásadní. Společnosti Apple a BMW těsně spolupracovaly s konsorciem Car Connectivity Consortium (CCC) na vytvoření globálních standardů. Digitální klíč verze 2.0 pro NCF byl vydán v květnu 2020 a další generace pracující v širokém frekvenčním pásmu (Ultra Wideband) na základě bezdrátové technologie jsou již v pokročilé fázi vývoje.

Široká dostupnost pro různé modely BMW i iPhone.
BMW je potěšeno, že může oznámit dostupnost Digitálního klíče pro iPhone ve 45 zemích a pro své modelové řady 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, X5, X6, X7, X5M, X6M a Z4 vyrobené po 1. červenci 2020. Kompatibilními modely iPhone jsou iPhone XR, iPhone XS nebo novější a Apple Watch Series 5 nebo novější. Pro více informací navštivte www.bmw.com/digitalkey.

Další informace: Chytré trasy pro elektrické modely BMW v Apple Maps.
Na dnešní vývojářské konferenci Apple Worldwide Developer Conference společnosti BMW a Apple představily také novou funkci, která uživatelům CarPlay usnadní více než kdy předtím cestování s elektrickými modely BMW tím, že do plánování zahrne také informace o tom, kdy a kde je nutné vozidlo nabíjet. Řidiči si mohou naplánovat cestu předem na svém iPhone, nebo pakliže jsou ve voze, jednoduše zadat svůj cíl přes Apple CarPlay. Apple Maps následně najdou optimální trasu v závislosti na elektrickém dojezdu a umístění nabíjecích stanic po cestě. Tato zcela automaticky pracující funkce bude poprvé k dispozici v čistě elektrickém BMW i4, jehož uvedení na trh je plánováno na příští rok.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit