Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Závod v Lipsku opustilo posledních 18 kusů modelu BMW i8.

+++ Závod BMW v Lipsku spolu se zákazníky uzavřel jednu éru +++ Každý z 18 modelů BMW i8 Roadster je unikát +++ Vysoká míra individuálních úprav si vyžádala mimořádné nasazení při výrobě i dodávkách.

I15
·
I12 LCI
·
BMW i8 Coupé
·
Továrny a objekty
·
Výrobní závody
·
BMW i Automobiles
·
BMW i8 Roadster
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~94,63 KB)
  
Photos(72x, ~318,62 MB)

Lipsko. Žlutá Austin Yellow. Zelená British Racing Green. Modrá Le Mans Blue. Před očima svých majitelů opustilo brány závodu společnosti BMW Group v Lipsku posledních 18 kusů modelu BMW i8. Všechna vozidla jsou unikáty, které vznikly v úzké spolupráci mezi budoucími majiteli a výrobcem. „Vysoká míra individuálních úprav vytvořila mimořádné nároky na logistiku a výrobu,“ sdělil ředitel továrny Hans-Peter Kremser: „Náš ,i‘ výrobní proces tak opět prokázal, že nic není nemožné.“

Výroba modelu BMW i8 s jeho výjimečně navrženou konstrukcí, pohonem a unikátním mixem pokrokových materiálů, jako jsou plasty vyztužené uhlíkovými vlákny či hliník, patří k mistrovským dílům moderního automobilového průmyslu. Závěrečné speciální modely však i přesto byly pro výrobní tým modelu BMW i8 novou výzvou. Například všech 18 kusů modelu BMW i8 Roadster dostalo lakování v barvách, které se na karoseriích modelu BMW i8 dosud nepoužívaly. Tak velké množství dílů lakovaných různými barvami zvýšil celkovou náročnost výrobního a logistického procesu. V tomto případě platilo, že v továrně BMW Landshut a u dalších subdodavatelů museli v podmínkách manufakturní výroby dosáhnout prémiové úrovně řemeslné kvality výroby a lakování jednotlivých komponent ještě předtím, než se dostaly do Lipska na finální montáž. Každý jednotlivý díl byl po nalakování unikátní a nenahraditelný. Právě to zvyšovalo nároky na bezpečnost jejich logistiky i finální montáž. 

Zákazníci vozů ze závěrečné série, mezi nimiž byli i členové klubu BMW i8 Club International, se svými vozy vyjeli sami přímo z továrny v Lipsku, takže se vlastně stali součástí celého logistického řetězce. Claus-Dieter Bachmann, prezident klubu BMW i8, označil den v továrně jako „vrcholný zážitek pro naše členy“. Speciálními modely se budoucím majitelům splnil „automobilový sen“, řekl Bachmann a dodal: „BMW Group se v továrně v Lipsku podařilo vytvořit něco nezapomenutelného.“

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit