Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Mnichovský výrobní závod BMW Group se připravuje na elektrickou budoucnost.

Přebudování montážní linky kvůli výrobě nového BMW i4 vyžaduje přerušení výroby od 24. července do 4. září.

G26
·
Společnost
·
Továrny a objekty
·
Výrobní závody
·
Technologie
·
Životní prostředí
·
Alternativní pohonné systémy, mobilita budoucnosti
·
Výroba a recyklace
·
BMW i Automobiles
·
BMW i4
·
Industry 4.0
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~99,84 KB)
  
Photos(3x, ~14,5 MB)

Related Links.

Mnichov. Mnichovský výrobní závod BMW Group zastaví letos v létě v rámci přípravy na výrobu plně elektrického BMW i4 na šest týdnů výrobu automobilů. Po skončení odpolední směny 23. července až do začátku ranní směny 7. září nesjede z výrobní linky žádný nový automobil. Mnichovský závod tohoto přerušení výroby využije k implementaci četných fyzických a procesních úprav před tím, než bude příští rok spuštěna sériová výroba plně elektrického BMW i4. 

„Připravujeme závod v Mnichově na budoucnost. Jakmile bude přebudování montážní linky dokončeno, budeme schopni na jedné lince vyrábět vozidla se vznětovými, zážehovými i hybridními systémy pohonu, stejně jako plně elektrické BMW i4. To nám umožní pružně reagovat na požadavky zákazníků,“ řekl ředitel výrobního závodu Robert Engelhorn.

Začlenění modelu BMW i4 do stávajícího výrobního systému bude pro továrnu v Mnichově velkou výzvou. Díky vysokonapěťové baterii se karoserie BMW i4 od v továrně dříve vyráběných automobilů se spalovacími motory výrazně liší. Nicméně i tak může být pro budoucí výrobu BMW i4 v karosárně použito přibližně 90 procent stávajících výrobních zařízení. Pouze 10 procent, stroje používané pro výrobu zadní části vozu, nelze z důvodu vysokonapěťové baterie do stávajícího systému integrovat a je potřeba použít nové výrobní systémy. 

Protože se bude vysokonapěťová baterie do BMW i4 instalovat zespoda, bylo třeba pro tento úkon vytvořit odbočku ze standardní výrobní linky. „Kvůli omezenému prostoru jsou veškerá přestavovací a instalační opatření v mnichovském závodě obzvláště náročná. Během šesti týdnů je třeba demontovat staré a nainstalovat nové systémy a uvést je do provozu ve velmi stísněných prostorech. To vyžaduje pečlivé plánování a hodně kreativity,“ zdůraznil Engelhorn. 

Kromě instalace nového výrobního zařízení bude nutné přepracovat také stávající systémy tak, aby se na jedné lince mohla vyrábět BMW řady 3 Sedan a BMW řady 3 Touring s konvenčním i hybridním pohonem, nové BMW M3 a také čistě elektrické BMW i4. 

Toto přerušení výroby bylo plánováno a připravováno od začátku roku 2019. K vývoji budoucích výrobních procesů se plošně používá virtuální realita (VR). Pilotní projekt VR je jakousi předpremiérou plánovaných úprav a zvyšuje přesnost plánování v raných fázích projektu, čímž zkracuje dobu příprav.

Zaměstnanci si mohou ve virtuálním školicím prostoru své nové pracoviště „osahat“. Virtuální brýle jim umožní, aby si své nové pracovní prostředí a plánované pracovní úkony prohlédli. Výsledkem je, že zaměstnanci velmi často s předstihem přicházejí s novými podněty, které nové výrobní procesy zlepšují a lze je adaptovat ještě před samotným spuštěním výroby. 

Od 28. srpna bude nové výrobní zařízení postupně spouštěno a testováno, takže po přestávce bude výroba v hlavním výrobním závodě v Mnichově pokračovat ihned a okamžitě s ranní směnou 7. září z ní opět začnou vyjíždět nové automobily.

Aby byly zajištěny dodávky komponentů pro globální výrobní síť, budou některé části mnichovského závodu, jako je třeba výroba motorů, i nadále v plném provozu.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. 11 May 2022

Here you can watch the webcast of the public part of the 102 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit