Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nová dimenze jízdní dynamiky: BMW M GmhH začíná testovat první BMW M3 Touring.

BMW M GmbH potvrdilo vůbec první rozšíření modelové nabídky v prémiové střední třídě o pětidveřový vysokovýkonný automobil, který bude k vidění během testů v blízkosti vývojového centra v Garchingu nedaleko Mnichova. Testy na Nordschleife závodní ho okruhu Nürburgring budou následovat.

 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~95,72 KB)
  
Photos(1x, ~1,96 MB)

Mnichov. Dokážete si představit extra prostorný a mimořádně variabilní zavazadlový prostor ve vysokovýkonném sportovním voze? To, co je dnes stále spíše rétorickou otázkou, se zanedlouho stane skutečností. Několik týdnů před světovou premiérou nového BMW M3 Sedan se objevují první náznaky dříve nepoznané diverzity ve vozech prémiové střední třídy modelů BMW M. Nové BMW M4 Coupé a nové BMW M3 Sedan budou mít společnou světovou premiéru v září 2020. Také není tajemstvím, že nová generace BMW M4 Cabrio je bude následovat v příštím roce. Nicméně, pozorní pozorovatelé budou moci brzy spatřit prototyp nového druhu vysokovýkonného M modelu. V Garchingu nedaleko od Mnichova, kde sídlí BMW M GmbH, totiž právě probíhají práce, na tom, aby se další sen stal skutečností: poprvé v historii BMW M GmbH, nabídku modelů rozšíří BMW M3 Touring.

Typická jízdní dynamika spojená se zvětšeným prostorem a inteligentní praktičností modelu Touring byla dříve vyhrazena pouze pro BMW M5. Ve druhé generaci z roku 1992 a ve čtvrté z roku 2007 byl tento vysokovýkonný sedan vyšší střední třídy doplněn modelem Touring. Není to poprvé, co M komunita a vývojáři BMW M GmbH byly fascinováni nápadem o přenesení tohoto konceptu do BMW M3. Přesně před 20 lety vznikl na základě tehdejšího BMW M3 prototyp s praktičtějším typem karoserie. V šesté generaci BMW M3 neskončí tato myšlenka jen ukázkou teoretické možnosti, ale postoupí do fáze reálných testů.

Řadový šestiválec M TwinPower Turbo pod kapotou je jasnou záležitostí. Pět dveří a mimořádně variabilní zavazadlový prostor jsou přesně tím, co příznivci tohoto modelu dlouho očekávali. Tato čtvrtá karosářská verze v podobě BMW M3 Touring do extrému naplní očekávání všech těch, kdo požadují M specifickou souhru dynamiky se zaměřením na jízdu na závodních tratích a každodenní použitelnosti. Ještě nikdy předtím nebyl v nabídce prémiové střední třídy automobil s karoserii kombi, který by nabízel tolik radosti z jízdy a přesnosti. Současně také ještě nikdy nebyla praktičtější karoserie k dispozici u skutečného sportovního vozu.

Další spekulace o motoru a jízdních výkonech jsou vítané, ale předčasné. Nicméně široký rozchod kol, velmi velké nasávací otvory vpředu a čtveřice koncovek výfuku vzadu jasně ukazují, že ikonická M DNA bude zakomponována i v tomto voze, a to i přes jeho nový druh karoserie.

První BMW M3 Touring je stále v úvodních fázích svého přibližně dvouletého testovacího a vývojového programu. Co se vztahuje na všechna ostatní vysokovýkonné sportovní vozy BMW M, platí také pro BMW M3 Touring: to, že může tento vůz vyrazit na testovací jízdy na veřejných komunikacích znamená, že mu byla dána zelená pro přípravu do sériově výroby. V ní se objeví později. Stejně jako je tomu u jiných modelů, intenzivní testování bude i v případě BMW M3 Touring probíhat na Nordschleife okruhu Nürburgring. Protože první BMW M3 Touring bude především a zejména skutečným BMW M3.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING 2021.

Munich. 12 May - 10:00 CEST.

Here you can see the public transmission of the 101st Annual General Meeting of BMW AG.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit