Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

ROLLS-ROYCE ODHALUJE PROPRACOVANÁ TECHNICKÁ ŘEŠENÍ VYVINUTÁ PRO NOVÝ MODEL GHOST

• Třetí ze série čtyř animovaných videí ukazuje podstatu nového modelu Ghost • Odhaluje propracovaný podvozek, který jako první na světě přináší technologii aktivně omezující pohyby karoserie při jízdě • Nový díl série podcastů odhalující nový Ghost je k dispozici

RR4
·
Ghost
·
Products
·
Ghost Family
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~243,63 KB)
  
Photos(1x, ~550 KB)
  
Videos(1x, ~119,09 MB)
  • Třetí ze série čtyř animovaných videí ukazuje podstatu nového modelu Ghost
  • Odhaluje propracovaný podvozek, který jako první na světě přináší technologii aktivně omezující pohyby karoserie při jízdě
  • Nový díl série podcastů odhalující nový Ghost je k dispozici

 

#rollsroyceghost

První Ghost, vyráběný v továrně v Goodwoodu, zaujal klienty, kteří svůj Rolls-Royce používali zcela novým způsobem. Tito muži a ženy vyžadovali automobil, který jim poskytne nepřekonatelné zážitky v situacích, kdy se nechávají vézt svým řidičem, ale současně vzrušující dynamickou osobnost, když si jej chtějí řídit sami. V roce 2009, kdy první novodobý Ghost vstoupil na trh, splnil vyváženým způsobem vysoké nároky zákazníků, kterými byli špičkoví obchodníci, zakladatelé společností a podnikatelé.

Když byli tito zákazníci informování, že Rolls-Royce začne s vývojem nového modelu Ghost, jejich požadavky byly zdánlivě jednoduché: získat automobil, který mohli používat ještě více; automobil, který je ještě suverénnější a současně zábavnější.

Pro splnění těchto náročných požadavků se inženýři Rolls-Royce rozhodli nepoužít již existující platformu. Namísto toho se rozhodli vyvinout nový technický základ vycházející z nejnovější architektury automobilky; upravit ji tak, aby mohla být použita v tomto speciálním modelu a byla připravena poskytnout například pohon všech kol a řízení všech kol. Nezbytné bylo adoptovat architekturu tak, aby nabídla pro značku Rolls-Royce typickou kvalitu jízdy jako na létajícím koberci a současně odpovídající dynamické schopnosti.

Zásadní oblastí vývoje byl speciální, tzv. Planární podvozek, jehož součástí jsou tři hlavní prvky. Prvním je tlumicí jednotka horního příčného ramena, která je umístěna nad předním zavěšením a zajišťuje ještě stabilnější a komfortnější jízdu. Druhým je kamerový systém, který analyzuje povrch silnice před vozem a s předstihem připravuje na jeho charakteristiku naladění podvozku. Třetím prvkem je systém řízení převodovky propojený se satelitní navigací, který využívá GPS data k volbě optimálního rychlostního stupně ještě před nájezdem do zatáčky. Planární podvozek zajistí novému modelu Ghost předvídavé chování a současně extrémně rychlé přizpůsobení jakémukoliv druhu povrchu.

Během vývoje podvozku a odpružení nového modelu Ghost vývojoví inženýři pravidelně prezentovali technické pokroky, které uskutečnila jejich oddělení, a současně také úroveň toho, jak plnili zadání skutečných klientů. Rolls-Royce se rozhodl části interních cílů s předstihem před premiérou vozu letos na podzim demonstrovat na skutečných technických řešeních, která jsou základem tohoto mimořádného vozu.

Vedoucí týmu vývojových inženýrů nového modelu Ghost ke své činnosti řekl: „Majitelé modelu Ghost nám sdělili, že právě tento vůz je ten, který používají nejčastěji. Shodli se, že doslova milují jeho suverénní univerzálnost. Je to vůz, který se nesnaží být sportovní a ani přehnaně ohromující, ale je mimořádný a výjimečně snadno použitelný. Když jsme začali vyvíjet novou generaci modelu Ghost, která musela překonat svého předchůdce, musel vývojový tým začít doslova od nuly. Naši architekturu jsme dále zdokonalili tak, aby vznikl ještě dynamičtější, luxusnější a především v reálném životě ještě snadněji použitelný automobil.“

Ke zprostředkování těchto poznatků veřejnosti si společnost vybrala populární a esteticky přitažlivé médium animovaných ilustrací. Ty vytvořil renomovaný ilustrátor Charlie Davis. Jeho návrhy pak oživily nejmodernější modelovací technologie. 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

NEDC (kombinované)* emise CO2: 343 g/km; spotřeba paliva: 15,0 l/100km(*)

WLTP (kombinované)# emise CO2: 347–359 g/km; spotřeba paliva: 15,2–15,8 l/100km (#)

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING 2021.

Munich. 12 May - 10:00 CEST.

Here you can see the public transmission of the 101st Annual General Meeting of BMW AG.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit