Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Ze silnice na závodní tratě: první společné setkání prototypů BMW M4 Coupé a BMW M4 GT3 během MotoGP.

Prototypy BMW M4 Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 10,9–10,5 l/100 km*; kombinované emise CO2: 249–239 g/km*, předběžné hodnoty) a BMW M4 GT3 se poprvé společně ukazují na závodní trati. Markus Flasch, generální ředitel BMW M GmbH: „BMW M4 Coupé a jeho závodní protějšek BMW M4 GT3 jsou ikonickými vozy BMW M GmbH.“ Během dalšího kola MotoGP „BMW M Grand Prix Štýrska“ představuje BMW M silné propojení mezi vývojem závodních vozů a vozů pro běžné silnice.

BMW M automobily
·
M4
·
Official Car of MotoGP
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~136,97 KB)
  
Photos(19x, ~509,69 MB)

Mnichov. Světová premiéra Red Bull Ringu: vůbec poprvé ve své historii představuje BMW M GmbH dvojici svých ikonických modelů navržených pro silnice a závodní okruhy společně – jde o prototypy nového BMW M4 Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 10,9–10,5 l/100 km*; kombinované emise CO2: 249–239 g/km*, předběžné hodnoty) a nového BMW M4 GT3. Během zahájení závodu MotoGP „BMW M Grand Prix Štýrska“ se tyto dva vozy představily v kamufláži navržené přímo pro tuto příležitost, jejich finální vzhled bude odhalen později.

„Jsem nadšený, že můžeme nové BMW M4 Coupé a nové BMW M4 GT3 společně představit právě zde. Jako hlavní sponzor ,BMW M Grand Prix Štýrska´ a dlouhodobý partner organizátora šampionátu MotoGP, společnosti Dorna Sports, jsem si nemohl představit lepší místo pro konání této mimořádné premiéry. BMW M4 Coupé a jeho závodní protějšek BMW M4 GT3 jsou pro BMW M GmbH ikonickým modely a současně jednoznačnými příklady přenosu technologií ze světa motorsportu do sériově produkce a zpět. Z celkového pohledu ale byly tyto vozy vyvinuty paralelně vedle sebe, takže mají stejné geny,“ řekl Markus Flasch, generální ředitel BMW M GmbH, který za volantem BMW M4 Coupé absolvoval první kola na okruhu Red Bull Ring.

Stejně jako nové BMW M3 Sedan a všechny ostatní současné vysokovýkonné automobily od BMW M GmbH, také nové BMW M4 Coupé bude k dispozici ve dvou výkonových verzích. Kromě varianty s výkonem 353 kW/480 k a 6stupňovou manuální převodovkou půjde o model Competition o výkonu 375 kW/510 k. Pro obě provedení bude k dispozici také 8stupňová převodovka M Steptronic s funkcí Drivelogic.

Základní komponentem, který budou sdílet všechny modely BMW M4, je nově vyvinutý zážehový řadový šestiválec s technologiemi M PowerTurbo a vysokootáčkovou charakteristikou. Již od počátku byl tento vysokovýkonný motor vyvíjen tak, aby mohl být se svojí výkonovou charakteristikou a vlastnostmi přímo použit v závodním nasazení. Proto jeho kvality budou využívat BMW M zákaznické závodní týmy v modelech BMW M4 GT3 nasazovaných v různých závodech GT vozů po celém světě. Současně ale také posune na zcela novou úroveň radost z jízdy v modelech BMW M4 určených pro běžné silnice.

Pro Philippa Enga, jezdce, který v BMW M4 GT3 absolvoval první kola po rakouském závodním okruhu, byla tato zkušenost velmi vítanou ochutnávkou. „Už se nemohu dočkat, až se s BMW M4 GT3 postavím na start závodu,“ řekl Rakušan, který se s vozem ZF BMW M4 DTM účastní šampionátu DTM. „BMW M4 GT3 již příští absolvuje první závod, kde bude moci ukázat svoji výkonnost v náročných závodních podmínkách. Jsem si jistý, že bude pokračovat v dlouhodobé a úspěšné tradici automobilů BMW M.“

Po absolvování vybraných závodů v roce 2021 BMW M4 GT3 od roku 2022 nahradí BMW M6 GT3 na pozici nejvýše postaveného vozu v nabídce zákaznických závodních vozů BMW. BMW M6 GT3 bylo součástí nabídky BMW M Motorsport od roku 2016. Tento vůz vyhrál již ve svém prvním roce 24hodinový vytrvalostní závod ve Spa-Francorchamps a následně tento výsledek potvrdil dvojitým vítězstvím o rok později.

Nicméně ještě před tím, než se nové BMW M4 Coupé dostane na silnice a závodní okruhy bez speciální kamufláže, budou prováděny intenzivní finální testy. Oficiální světová premiéra je plánována na září 2020. Ovšem již dnes je v jedna věc jistá: jeden z jezdců MotoGP, kteří se utkají o body a umístění, bude moci jen několik dní po ukázání BMW M4 Coupé na okruhu Red Bull Ring tuto ikonu BMW M GmbH řídit. Protože vítěz BMW M Velké ceny Štýrska, která se koná od 21. do 23. srpna, dostane exkluzivní BMW M4 Coupé modelového roku 2021.

BMW M GmbH.
BMW M GmbH je dceřinou společností stoprocentně vlastněnou BMW AG. BMW M GmbH má hlavní oblasti činností spočívající v automobilech BMW M, BMW Individual, M sportovních paketech a doplňcích, BMW Group Driving Experience a v neposlední řadě také stavbě bezpečnostních vozidel, vozů záchranných složek a dalších speciálních automobilů zaměřených na exkluzivitu a individualitu. BMW M GmbH je odpovědná také za závodní zákaznický program – BMW M Customer Racing. Společnost sídlící v Mnichově byla založena v roce 1972 jako BMW Motorsport GmbH. Od té doby je písmeno M synonymem pro úspěchy v motoristickém sportu, stejně tak jako pro stavbu vysokovýkonných sportovních vozů určených pro běžné silnice.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW M4 (2021): kombinovaná spotřeba paliva: 10,9–10,5 l/100 km*; kombinované emise CO2: 249–239 g/km*, předběžné hodnoty.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE.

Munich. 17 and 18 March 2021.

Here you can see the live webcasts of the Annual Conference 2021 with the Media Day and the Analyst and Investor Day.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit