Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Bezúdržbový řetěz M Endurance od BMW Motorrad.

Mazání řetězu je minulostí. Řetěz stejně bezúdržbový jako spojovací hřídel.

K67
·
Doplňky na přání, příslušenství
·
Řada S
·
S 1000 RR
·
S 1000 XR
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~91,83 KB)
  
Photos(3x, ~11,69 MB)

Mnichov. Již více 90 let je bezúdržbový, k životnímu prostředí vstřícný a komfortní spojovací hřídel jednou z hlavních technických specialit BMW Motorrad. S řetězem M Endurance nyní BMW Motorrad poprvé nabízí bezúdržbový řetěz s podobnými vlastnostmi.

Stejně jako předchozí řetěz s X-kroužky, také řetěz M Endurance přichází s trvale namazanými spoji mezi válečky a čepy uzavřenými X-kroužky. Novinkou ale je, že zatímco u předchozího provedení bylo nutné přidat mazadlo, u nového řetězu to již není potřeba, a současně není nutné řetěz ani napínat, což obvykle byl důsledek postupného opotřebení.

Tento enormní pokrok v komfortu je výsledkem použití nového materiálu na povrchu rolet: čtyřstěnného amorfního diamantu (ta-C), známého také jako průmyslový diamant. Tento povlak se vyznačuje extrémní tvrdostí a odolností, a proto se svojí extrémní tvrdostí řadí mezi známý DLC (Diamond Like Carbon) a čistý diamant. Ve srovnání s dosud používanými kovovými povrchy se průmyslový diamant ta-C neopotřebovává. Současně tento typ povrchu také přináší dramatické snížení koeficientu tření.

Excelentní vlastnosti suchého mazání a eliminace tření vytvořené povrchem se čtyřstěnným amorfním diamantem na válečcích řetězu M Endurance poskytují komfort údržby srovnatelný se spojovacími hřídeli. To znamená, že řetěz není třeba čistit ani mazat, jak to bývá obvyklé. Proto se také řetěz M Endurance vyznačuje maximální přátelskostí k životní mu prostředí.

Řetěz M Endurance 525 je nyní při zahájení prodeje k dispozici pro dva čtyřválcové modely BMW S 1000 RR a S 1000 XR, a to jako příslušenství nebo jako volitelná výbava. Další modely BMW Motorrad připravené pro tento řetěz budou následovat v budoucnu.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING 2021.

Munich. 12 May - 10:00 CEST.

Here you can see the public transmission of the 101st Annual General Meeting of BMW AG.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit