Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

ČÍSLO 37 JE ZPĚT NA STARTOVNÍM ROŠTU: MINI PADDY HOPKIRK EDITION.

Exkluzivní speciální model na počest vítězného jezdce je připomínkou prvního triumfu klasického Mini na legendární Rallye Monte Carlo v roce 1964 – Speciální model bude dostupný od října 2020 na vybraných trzích jako MINI Cooper S a MINI John Cooper Works s 3- a 5dveřovou karoserií.

MINI
·
MINI 3 door
·
MINI 5 door
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~71,16 MB)
  
Photos(63x, ~359,18 MB)

Mnichov. Od velkého triumfu, jehož dosáhl malý vůz se startovním číslem 37, uplynulo již 56 let, ovšem vzpomínky na tento významný okamžik jsou stále čerstvé. V roce 1964 získalo klasické Mini Cooper S první ze tří celkových vítězství na legendární Rallye Monte Carlo. Za volantem seděl 30letý severoirský jezdec Patrick „Paddy“ Hopkirk. Na jeho počest nyní MINI představuje výroční model s exkluzivním designem a výbavou, který připomíná jeden z nejpozoruhodnějších úspěchů v historii mezinárodních motoristických závodů. Jedním z neklamných odkazů na Hopkirkův husarský kousek za volantem klasického Mini je startovní číslo 37, které je stylovým způsobem zobrazeno na předních dveřích výročního modelu. 

MINI Paddy Hopkirk Edition bude k dispozici na vybraných automobilových trzích od října 2020 v podobě 3dveřového MINI Cooper S (kombinovaná spotřeba paliva: 6,4–6,1 l/100 km; kombinované emise CO2: 147–139 g/km), 5dveřového MINI Cooper S (kombinovaná spotřeba paliva: 6,5–6,2 l/100 km; kombinované emise CO2: 141 g/km) a MINI John Cooper Works (kombinovaná spotřeba paliva: 7,1–6,9 l/100 km; kombinované emise CO2: 162–157 g/km). Stejně jako v případě slavného startovního čísla a výkonného motoru, také karoserie v červené barvě Chili Red a bílá střecha výročního modelu se nechaly inspirovat historickým modelem. 

Hopkirkovu vítěznou jízdu v Mini Cooper S divoce oslavovali přítomní diváci a fanoušci motoristického sportu ve Velké Británii. Hopkirk, jemuž v malém britském automobilu dělal navigátora Angličan Henry Liddon, překonal soupeře s výkonnějšími motory. V té době platný vzorec tzv. znevýhodňování, kterým se vedení závodu snažilo eliminovat výhody vyššího výkonu, respektive nižší hmotnosti napříč startovním polem, tuto nevyrovnanost 
částečně kompenzoval. Rozhodujícími faktory ale byly na okresních silnicích, v horských průsmycích, ve sněhu, v utáhlých zatáčkách a prudkých klesáních obratnost a spolehlivost automobilu Mini Cooper S ve spojení s Hopkirkovým řidičským umem. 

Díky překvapivému vítězství v Monte Carlu se Paddy Hopkirk přes noc stal nejslavnějším britským rallyovým jezdcem. Klasické Mini se současně proměnilo z outsidera a miláčka davů v legendu motorsportu. Tento status si klasické Mini Cooper S upevnilo v následujících letech, kdy dominovalo Rallye Monte Carlo. Hopkirkův finský týmový kolega Timo Mäkinen a Rauno Aaltonen přidali v letech 1965 a 1967 do sbírky titulů další dvě vítězství. 

Vítězná série na Rallye Monte Carlo dodnes inspiruje fanoušky MINI po celém světě. S výročním modelem MINI Paddy Hopkirk Edition mají nyní příležitost vyjádřit svou vášeň pro závody obzvláště autentickým způsobem. Tento výroční model v závislosti na trhu kombinuje barvu karoserie v duchu vítězného historického vozu se 17palcovými koly z lehké slitiny John Cooper Works v designu Track Spoke Black nebo 18palcovými kovanými koly z lehké slitiny John Cooper Works v matně černém provedení Cross Spoke Jet Black a řadou dalších tmavých ozdobných prvků. Rámeček a vodorovné lišty masky chladiče mají leskle černou povrchovou úpravu. To platí také pro výplně nasávacích otvorů ve spodní části předního nárazníku, otvor na přední kapotě, víčko palivové nádrže, madlo zavazadlového prostoru, loga MINI vpředu a vzadu, stejně jako pro rámečky předních světlometů a zadních světel.

Startovní číslo 37 se objevuje také na bočních ozdobách. Dalšími nezaměnitelnými prvky exteriéru jsou LED světlomety a zadní světla v designu britské vlajky Union Jack, polepy s nápisem „Paddy Hopkirk Monte Carlo“ a bílý pruh na přední kapotě na straně řidiče, na němž se stejně jako na dveřích zavazadlového prostoru speciálního modelu nachází podpis vítěze „Monte“ z roku 1964. Kromě toho je na pruhu kapoty pomocí 3D grafiky vyobrazena slavná kombinace čísel a písmen 33 EJB – poznávací značky vítězného vozu na Rallye Monte Carlo z roku 1964. 

Hopkirkův podpis se nachází také na ozdobné liště na straně spolujezdce, která je součástí leskle černého obložení interiéru Piano Black. Dalším exkluzivním designovým prvkem jsou osvětlené MINI LED prahové lišty nesoucí jméno „Paddy Hopkirk“. Součástí výbavy MINI Paddy Hopkirk Edition je také paket MINI Excitement a komfortní přístupový systém. Pro daný trh specifická konfigurace výbavy zahrnuje také přídavné světlomety v provedení Piano Black, krytku klíče se startovním číslem 37 a okenní lišty v leskle černém provedení Piano Black. Kromě toho lze speciální model přizpůsobit osobnímu stylu řidiče a vytvořit tak zcela jedinečný exemplář. Pro optimalizaci potěšení z jízdy, komfortu a individuálního stylu jsou k dispozici téměř všechny položky ze seznamu volitelné výbavy dostupné pro 
3- a 5dveřové MINI. 

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

OUR ALL-NEW FULLY ELECTRIC TRIO.

01 June 2021. Here you can see the webcast of the event "Our all-new fully electric trio: BMW iX, BMW i4 and the first fully electric BMW M".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit