Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Pilotní výrobní linka BMW Group v Mnichově: BMW Group používá pro výrobu prototypů rozšířenou realitu.

+++ Rozšířená realita (AR) ušetří až rok času na ověřování jednotlivých modelů vozidel +++ Způsob montáže lze zkoušet dříve, a tím jej lépe navrhnout pro sériovou výrobu +++

Továrny a objekty
·
Vedení společnosti, Vývojové a výzkumné centrum/FIZ
·
Výrobní závody
·
Výroba a recyklace
·
Industry 4.0
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~121,71 KB)
  
Photos(13x, ~58,07 MB)
  
Videos(1x, ~138,91 MB)

Mnichov. BMW Group v oblasti vývoje koncepčních vozů a prototypů používá nový druh rozšířené reality (AR), který celý proces, od návrhu jednotlivých sekcí automobilu až komplexní řešení sériově výroby, zrychluje až o 12 měsíců. Brýle pro rozšířenou realitu umožní vidět reálné tvary, například karoserii vozu, a do nich zasazovat 3D holografické modely v reálném měřítku. Díky tomu je příprava různých řešení a reálných výrobních procesů budoucích sériových vozů flexibilnější a nákladově efektivnější.

Michael Schneider, vedoucí kompletace vozidel pilotní výrobní linky: „AR brýle a CAD data nám umožní dříve zjistit, zda pracovník na výrobní lince bude později v sériové produkci schopen daný komponent správně namontovat. Díky tomu budeme potřebovat mnohem méně testovacích procesů.“

Christoph Leibetseder, ředitel Digitalizace, výroby prototypů a měřicích technologií pilotní výrobní linky, dodává: „Dalším významným přínosem je úspora času a peněz při zavádění nových vozů do výroby.“

Vozidla vizualizovaná ve 3D.
Vizualizace automobilů a jejich komponentů jsou uložené v datech v platformě BMW Group zajišťující správu produktových dat. Odtud se soubory komponentů jednoduchým přetažením z webové databáze umístí do brýlí pro virtuální realitu. Specialisté je pak mohou použít k vytvoření jejich 3D modelu v reálné velikosti a v realistickém prostředí. Použití a pohyby modelů se ovládají rukou, což umožňuje přímou interakci s virtuálními komponenty.

Řešení rozšířené reality umožňuje jednoduchým pohybem ruky nejen modifikovat rozměry, ale také umístění a úhly natočení jednotlivých komponentů. Kromě toho lze také vytvářet řezy, které umožní zobrazit vnitřní struktury automobilu. Další předností je možnost spolupráce: lidé v různých částech světa se nyní mohou ve sdíleném režimu propojit a společně tak prohlížet návrhy a řešení, stejně jako odhalovat jejich nejrůznější problémy.

Spolupráce se start-upovou a výzkumnou společností.
Na části tohoto projektu BMW Group spolupracuje se start-upovou a výzkumnou společností z Mnichova. Práce na vývoji a prvním nasazení rozšířené reality v pilotní výrobní lince BMW Group v Mnichově začaly před rokem. Výzkum a vývoj metodiky se zaměřuje na cloudové vizualizace a inteligentní rozpoznávání objektů.

Pilotní závod a kompetenční centrum BMW Group.
Pilotní závod je situován ve Výzkumném & vývojovém centru v Mnichově, přičemž do programu patří ještě další tři lokace v severní oblasti města, v Hallbergmoos, Oberschleissheimu a Garchingu. Celková plocha činí 100 000 m2 a zaměstnává 850 spolupracovníků pracujících současně na šesti projektech. Stejně jako standardní výrobní linka, také ta pilotní je schopna současně vyrábět prototypy s elektrickými i spalovacími motory. Zde probíhá vzájemné propojení oddělení vývoje a výroby a je to také místo, kde dochází k dolaďování k dokonalosti nejen samotných produktů, ale také jejich výrobních procesů, které se následně přenášejí do skutečných výrobních závodů, kde jsou aplikovány na sériovou výrobu. Součástí pilotní výrobní linky je také karosárna, montážní linka pro prototypy, ale rovněž centrum pro aditivní výrobu specializující se na technologii 3D tisku.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

OUR ALL-NEW FULLY ELECTRIC TRIO.

01 June 2021. Here you can see the webcast of the event "Our all-new fully electric trio: BMW iX, BMW i4 and the first fully electric BMW M".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit