Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW vybojovalo své 20. celkové vítězství ve 24hodinovém závodě na Nürburgringu.

#99 BMW M6 GT3 týmu ROWE Racing po intenzivním nasazení v neděli zvítězilo v náročném mokrém závodě. BMW zaznamenalo své celkové 20. vítězství v klasickém závodě v „Zeleném pekle“, přesně 50 let po svém prémiovém vítězství v tomto 24hodinovém závodě. Na stupních vítězů také BMW Team Schnitzer s jezdci Augusto Farfusem, Jensem Klingmannem, Martinem Tomczykem a Sheldonem van der Linde.

GT Racing
·
BMW Motorsport
·
24h Races
·
Motorsport Juniors
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~111,91 KB)
  
Photos(68x, ~87,48 MB)

Nürburg. Tým ROWE Racing s BMW M6 GT3 číslo #99 vyhrál s jezdci Nickem Catsburgem (N), Alexanderem Simsem (GB) a Nickem Yellolym (GB) letošní vytrvalostí 24hodinový závod na Nürburgringu. Bavorská automobilka tak zaznamenala své 20. celkové vítězství v „Zeleném pekle“, a to přesně 50 let po svém prvním triumfu v tomto maratonu, který se koná v pohoří Eifel.

Letošní ročník, který se jel z velké části na vodě, byl v noci z důvodu hustého deště na devět hodin přerušen. Týmy po přerušení startovaly do závodu v neděli v osm hodin ráno a vítězné BMW M6 GT3 se vydalo na stíhací jízdu. Nakonec protnulo po 85 kolech jako první cílovou pásku s Nickem Catsburgem jen 15,452 sekundy před druhou posádkou jedoucí s vozem Audi. Na třetím místě skončilo BMW M6 GT3 týmu Schnitzer, za jehož volantem se střídali Augusto Farfus (BR), Jens Klingmann (D), Martin Tomczyk (D) a Sheldon van der Linde (ZA). Také čtvrté místo patřilo vozu BMW M3 GT3 týmu Schnitzer, tentokrát s Lucasem Auerem (A), Tomem Blomqvistem (GB), Philippem Engem (A) a Marco Wittmannem (D) za volantem.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

OUR ALL-NEW FULLY ELECTRIC TRIO.

01 June 2021. Here you can see the webcast of the event "Our all-new fully electric trio: BMW iX, BMW i4 and the first fully electric BMW M".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit