Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Jezděte elektricky, sbírejte body BMW Points, nabíjejte zdarma: BMW představuje celosvětově první bonusový program pro řidiče plug-in hybridních modelů.

Další iniciativa na podporu udržitelné mobility – Každý kilometr ujetý na elektřinu je odměněn bonusem – Dvojnásobný počet bodů za jízdu bez místních emisí v zónách s nízkými emisemi – Bezplatné nabíjení při uplatnění bodů z programu BMW Points.

BMW i Beyond Automobiles
·
BMW i Mobility Services
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~139,87 KB)
  
Photos(1x, ~1,61 MB)
  More below article text

Mnichov. BMW Group pokračuje s trvalou podporou elektromobility. S BMW Points, celosvětově prvním bonusovým programem pro řidiče plug-in hybridních modelů, vytváří další pobídky pro zvětšení podílu jízdy na elektřinu v každodenním provozu. Čistě elektrická jízda, a tedy bez lokálních emisí, je oceňována body z programu BMW Points. Řidiči se připisuje jeden bod za každý kilometr ujetý čistě na elektřinu. Používání čistě elektrického jízdního režimu v oblastech definovaných jako BMW eDrive zóna je dokonce oceněno dvojnásobným počtem bodů. Nasbírané body pak mohou být převedeny na kredit, který lze uplatnit u veřejných nabíjecích stanic BMW Charging při nabíjení vysokonapěťové baterie. Tímto způsobem mohou řidiči plug-in hybridních BMW aktivně přispívat ke snižování emisí CO2 a současně dále snižovat náklady na provoz svého vozu. Nová digitální služba je k dispozici v Německu, Nizozemsku a Belgii. Další trhy budou následovat v průběhu roku 2020.

„S inovativním bonusovým programem BMW Points kombinujeme naši technologickou kompetenci v oblasti elektromobility a digitalizace, abychom pro řidiče plug-in hybridních modelů BMW učinili udržitelnou mobilitu ještě atraktivnější,“ vysvětluje Pieter Nota, člen představenstva BMW AG zodpovědný za zákazníka, značky a prodej.

Více BMW Points, méně emisí: Každý kilometr se počítá.
Digitální služba BMW Points odměňuje řidiče plug-in hybridních vozů, kteří jízdou čistě na elektřinu snižují spotřebu paliva, emise CO2 a emise hluku v městském provozu, a tím přispívají ke zvýšení kvality života v městském prostředí. Inovativní bonusový program zvyšuje motivaci řidičů pravidelně nabíjet vysokonapěťovou baterii, aby co nejintenzivněji využívali aktuální řadu plug-in hybridních modelů BMW pro lokální mobilitu bez emisí – zejména ve městě, ale také při dojíždění z domova do zaměstnání a zpět.

BMW Points jsou automaticky během jízdy ukládány na individuálním zákaznickém účtu, který je integrován do aplikace My BMW. Řidič plug-in hybridního modelu BMW tak může velice pohodlně sbírat body za každý kilometr ujetý v čistě elektrickém režimu. Po dosažení určitého skóre je možné body převést na kreditní zůstatek. Tímto způsobem se 1250 BMW bodů rovná kreditu 10 eur. Za 3000 BMW bodů bude připsáno 25 eur, za 5800 BMW bodů 50 eur. Tyto bonusové body lze použít u veřejných nabíjecích stanic k nabíjení vysokonapěťové baterie prostřednictvím digitální služby BMW Charging.

První zkušenosti: BMW Points generuje významnou přidanou hodnotu.
Jen několik týdnů po spuštění BMW Points na prvních evropských automobilových trzích již bylo na základě anonymizovaných údajů patrné, že zákazníci při sbírání bodů uspěli v získávání významné ekologické a emocionální přidané hodnoty. Konkrétně: BMW Points odměňuje zákazníky za chování přispívající k trvale udržitelné mobilitě, protože bonusové body ve formě kreditu na dobíjení jim umožňují bez dalších nákladů ujet další kilometry bez lokálně produkovaných emisí. Z této inovativní digitální služby tak profitují jak zákazníci, tak životní prostředí. Pokud jde o další rozvoj BMW Points, jsou analyzovány nové způsoby sbírání bodů a další možnosti vyplácení nasbíraných bodů. Vytváření pobídek pro chování přispívající k udržitelné v mobilitě je tak jednoznačně v centru pozornosti.

Spravujte BMW Points pohodlně pomocí aplikace My BMW.
Služby BMW Points a BMW eDrive zóny mohou být standardně použity u všech současných plug-in hybridních modelů BMW, které jsou vybaveny nejnovější generací multimediálních a ovládacích systémů, BMW operačním systémem 7 a také výbavami BMW Live Cockpit Plus nebo Professional. Mezi tyto vozy patří plug-in-hybridní modely BMW řady 3, BMW řady 5*, BMW řady 7 a také BMW X5 xDrive45e. Další modely budou průběžně následovat.

Předpokladem pro sbírání bodů BMW Points je účet BMW ConnectedDrive. Zákazník může pohodlně spravovat svůj aktuální počet bodů na svém chytrém telefonu prostřednictvím aplikace My BMW. Body BMW Points jsou při nabíjení vysokonapěťové baterie rovněž vyplaceny prostřednictvím aplikace My BMW v kombinaci s digitální nabíjecí službou BMW Charging.

BMW Group neustále rozšiřuje svoji nabídku vozů o elektrifikované pohony a neustále dále rozvíjí technologii BMW eDrive i inovativní digitální služby, v nichž prosazuje myšlenky větší trvalé udržitelnosti na silnicích. „Všichni neustále spolupracujeme na dalším rozvoji radosti z jízdy a trvalé udržitelnosti, které jsou pro naši značku typické,“ říká Pieter Nota. „Digitalizace nám zde dává příležitost ještě více respektovat preference našich zákazníků a učinit z nich nejdůležitější bod našeho snažení.“

Jedinečná kombinace: BMW Points a zóny BMW eDrive.
BMW Points navazuje na digitální službu BMW eDrive zóny, která byla představena na jaře. Díky této službě BMW převzalo roli průkopníka v podpoře elektromobility v reálném silničním provozu v centrech měst. Jakmile plug-in hybridní BMW vybavené touto službou vjede do eDrive zóny, automaticky změní svůj jízdní režim na čistě elektrický. eDrive zóny zahrnují oficiální městské nízkoemisní zóny v Německu, ale také další klíčové oblasti měst v Rakousku, Švýcarsku, Nizozemsku, Belgii, Francii, Norsku, Švédsku a Velké Británii. Aby bylo možné rozpoznat BMW eDrive zónu, je používán geofencing prostřednictvím GPS. Tato služba je již k dispozici v oblastech 94 evropských měst. Další městské části, které jsou označeny jako BMW eDrive zóny, budou následovat.

Kombinace služeb BMW eDrive zóny a BMW Points pomohou využít potenciál plug-in hybridních modelů tím, že co nejvíce sníží emise v reálném silničním provozu ve městě. Kombinací BMW Points a BMW eDrive zóny – obě jsou v automobilovém průmyslu novinkou – BMW Group opět ukazuje, jak využívá své technologické kompetence na nejvyšší úrovni k podpoře elektromobility a digitalizace při podněcování trvale udržitelné mobility jednotlivce.

Plug-in hybridní modely BMW jsou již k dispozici ve všech nejdůležitějších tržních segmentech; nejnovější technologie bateriových článků dále zvýší jejich dojezd v čistě elektrickém režimu. Nové funkce BMW Points a BMW eDrive zóny zajišťují ještě lepší využití potenciálu plug-in hybridních vozů, přičemž jejich elektromotor je zejména v městském provozu trvale účinnější než zážehové nebo vznětové jednotky. Zvětšení podílu elektrického pohonu je příspěvkem k reálnému zlepšení hospodárnosti a ke snížení emisí, ale současně pro zákazníka rovněž cesta ke snížení provozních nákladů.

Plug-in hybridní modely BMW: mnoho výhod při každodenním používání.
Kromě toho plug-in hybridní modely BMW ve srovnání s tradičními pohonnými jednotkami nabízejí ještě další výhody:

  • Šetří peníze: Jízda ve městě čistě na elektřinu je levnější než spalování benzinu a nafty, pokud jsou doma či v zaměstnání využívány speciální tarify.
  • Daňové výhody: Plug-in hybridní vozy mají pouze poloviční zdanění z hrubé ceníkové ceny, aby bylo možné určit finanční výhodu, pokud jsou v Německu používány k soukromým účelům.
  • Vždy správná teplota již při nastupování do vozu: Předehřívání a klimatizování stojícího vozu je součástí standardní výbavy.
  • Když brzdíte, získáváte: Baterie se při brzdění dobíjí. U konvenčních vozů brzdění vytváří pouze teplo a způsobuje opotřebení brzd.
  • To nejlepší z obou světů: Plug-in hybridní modely nabízejí radost z elektrické jízdy ve městě a klasické potěšení z jízdy s BMW na dlouhé vzdálenosti.
  • Kvalitnější život ve městech: Aktivací režimu čistě elektrického pohonu mohou uživatelé aktivně přispívat ke snižování emisí a dopravního hluku ve městech.
  • V České republice: Plug-in hybridní vozy (s produkcí CO2 do 50 g/km) mohou zdarma parkovat v placených zónách mnoha měst, nemusejí mít na dálnicích dálniční známku a jsou osvobozené od silniční daně. 

 

*K dispozici u BMW řady 5 Sedan vyrobených po červenci 2020; k dispozici u BMW řady 5 Touring vyrobených po listopadu 2020.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

IAA MOBILITY 2021.

Here you can see our on demand webcasts from the IAA Mobility 2021, with the BMW Group Keynote, the Analyst and Investor Evening Event and the discussion forum "The car as the engine of the circular economy?".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit