Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Group vydává největší aktualizaci softwaru ve své historii.

Vzdálené aktualizace BMW operačního systému 7 přinášejí zdarma rozšíření služeb a atraktivní nové funkce pro více než 750 000 vozů po celém světě.

Technologie
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~131,17 KB)
  
Photos(15x, ~133,34 MB)

Mnichov. Nejnovější vzdálenou aktualizací Remote Software Upgrade BMW opět podtrhuje svoji vedoucí roli v oblasti digitalizace. Největší a nejrozsáhlejší aktualizace v historii prémiové značky přinese více než 750 000 vozům po celém světě nejnovější verzi softwaru pro BMW operační systém 7 (verze 07/20). Současně jde o největší vzdálenou aktualizaci vydanou evropským výrobcem. Součástí aktualizace jsou nové, rozšířené a zdokonalené funkce, jako například BMW Maps, Google Android AutoTM a eDrive zóny. Nová verze softwaru bude pro zákazníky v Německu k dispozici od 19. října a bude ji možné zdarma stáhnout přímo ve vozidle a nainstalovat ji. Jakmile bude aktualizace k dispozici, zákazníci obdrží notifikaci do svého vozu nebo do aplikace BMW v jejich chytrých telefonech. Po německém trhu bude postupně aktualizace zpřístupněna i v dalších evropských zemích, USA, Kanadě, Číně a na dalších trzích celého světa.

Přehled nových a rozšířených funkcí

  • BMW Maps přináší zcela nový zážitek při používání navigace. Výpočet trasy nyní vůbec poprvé probíhá na cloudových systémech, a je tudíž výrazně rychlejší a dynamičtější, protože používá informace o reálné dopravní situaci a současně i modely pro její budoucí vývoj. Poskytuje také dodatečné kontextové informace o různých destinacích, jako jsou například hodnocení, otevírací hodiny či fotografie. Významně usnadněno bylo také zadávání cílů navigace. Je nyní intuitivnější a více se podobá tomu, co zákazníci znají z obvyklých vyhledávačů. Již v průběhu zadávání textu systém nabízí jeho doplnění a současně také možné výsledky.
  • Google Android AutoTM bude jako nová funkce k dispozici po aktualizaci. Umožní zákazníkům bezdrátově využívat funkce jejich chytrého telefonu ve voze. Zákazník může také používat Google Assistant nebo mít přístup ke svým aplikacím bez nutnosti přímé práce s telefonem. Při navigování přes Google Maps se naváděcí příkazy zobrazují na informačním displeji, stejně jako na Head-Up Displeji. 
  • Zdokonaleno je také bezdrátové rozhraní Apple CarPlay®, které dokáže šipkové pokyny a řazení v jízdních pruzích navigace Apple Maps nyní zobrazovat přímo na Head-Up Displeji a na informačním displeji v přístrojích.
  • Funkce Connected Parking různými službami usnadňuje vyhledávání různých typů parkovacích míst ještě před příjezdem na místo. Funkce On-street Parking Information nejenže řidiči ukáže, kde může nalézt parkovací místo, ale na základě dostupných dlouhodobých dat dokáže například i vypočítat pravděpodobnost, že parkovací místo bude volné. Novinkou je nyní počítání uvedených informací s přihlédnutím ke skutečné délce vozu, která je porovnávána s parkovací situací v cíli cesty.
  • eDrive zóny jsou novou digitální službou, celosvětově jedinou svého druhu, která pomáhá zákazníkům používat jejich plug-in hybridní modely BMW k životnímu prostředí odpovědnějším způsobem. Na základě konkrétní polohy automobil pozná, že vjel do zelené zóny, a automaticky se přepne do čistě elektrického režimu. eDrive zóny již byly vytvořeny ve více než 90 evropských zemích.
  • Inteligentní osobní asistent BMW Intelligent Personal Assistant dostává nový vzhled a dokáže nově rozlišit, zda komunikuje s řidičem nebo spolujezdcem, a podle toho upraví svoji činnost. BMW Intelligent Personal Assistant současně poskytuje ještě proaktivnější asistenci tím, že dostupné hlasové pokyny a možnosti zobrazuje v nově navrženém vyskakovacím okně. Zdokonaleny byly také schopnosti asistentu, který dokáže pracovat s novými hlasovými pokyny, mezi něž patří obsluha bočních elektrických oken, přepínání jízdních režimů (COMFORT, SPORT a ECO PRO) nebo schopnost poskytnout radu, jak jet hospodárněji.
  • Služba Connected Charging přináší ještě inovativnější a odpovědnější cestování. Zobrazení nabíjecích stanic bylo rozšířeno o okamžité poskytnutí dodatečných informací, jako jsou provozní hodiny, jméno provozovatele a možnosti přihlášení. K dispozici jsou také informace o kavárnách a restauracích v blízkosti nabíjecí stanice.
  • Funkce Smart Opener umožní individuálně nastavit činnost otevírání víka zavazadlového prostoru, případně jej zcela deaktivovat.

Remote Software Upgrade a spuštění aktualizace

Od roku 2018, kdy byl uveden na trh BMW operační systém 7, mohou řidiči BMW zásluhou funkce Remote Software Upgrade udržovat software svých vozů na nejnovější úrovni. Nové funkce se nahrávají rychle a komfortně jednoduchým stahováním ze vzdálených serverů. Instalační soubory se ve vozech zpracovávají na pozadí a jakmile jsou připravené, jejich instalace jen málokdy zabere více než 20 minut, a to i v případě velkých aktualizací.

Z důvodu koronavirové situace, která ovlivnila dostupnou kapacitu pracovníků podpory, může být vydání aktuální aktualizace na některých trzích opožděno. Je důležité si uvědomit, že dostupnost jednotlivých služeb a rozšířeních funkcí se může lišit v závislosti na výbavě vozidla a regionu. Vozy vybavené BMW operačním systémem 7 a vyrobené od července 2020 již disponují nejnovější verzí softwaru a obsahují všechny nové a dodatečné funkce. Zákazníci mohou verzi svého softwaru ověřit a zkontrolovat dostupnost nových aktualizací v menu nastavení vozu pod položkou Remote Software Upgrade. Remote Software Upgrade je nyní k dispozici pro 20 modelů BMW, téměř pro celou nabídku.

Návody a různé praktické rady k multimediálním funkcím a konektivitě jsou k dispozici na YouTube kanálu BMW Jak na to.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

OUR ALL-NEW FULLY ELECTRIC TRIO.

01 June 2021. Here you can see the webcast of the event "Our all-new fully electric trio: BMW iX, BMW i4 and the first fully electric BMW M".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit