Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Motorrad představuje nové BMW G 310 R. Svěží vzduch do skupiny dynamických roadsterů.

Když se v roce 2015 představil výkonný a dravý jednoválec BMW G 310 R, znamenalo to vstup BMW Motorrad do segmentu dynamických roadsterů s objemem pod 500 cm3. Hbitostí a obratností ve městech a suverenitou a rychlostí na otevřených silnicích si tento praktický roadster podmanil mnoho zákazníků po celém světě. Aby tento trend pokračoval, připravilo BMW Motorrad pro model BMW G 310 R celou řadu zdokonalení.

G 310 R
·
Řada G
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~1,55 MB)
  
Photos(17x, ~134,36 MB)

Mnichov. Když se v roce 2015 představil výkonný a dravý jednoválec BMW G 310 R, znamenalo to vstup BMW Motorrad do segmentu dynamických roadsterů s objemem pod 500 cm3. Hbitostí a obratností ve městech a suverenitou a rychlostí na otevřených silnicích si tento praktický roadster podmanil mnoho zákazníků po celém světě. Většina z nich přitom byla pro BMW Motorrad zcela nová. Aby tento trend pokračoval, připravilo BMW Motorrad pro model BMW G 310 R celou řadu zdokonalení.

Jednoválcový motor s homologací podle EU5 s automatickým zvýšením výkonu nad volnoběhem při rozjezdu, elektronicky řízená škrticí klapka a samonastavovací antihoppingová spojka.
Srdcem nového BMW G 310 R je stále spolehlivý, vodou chlazený jednoválec o objemu 313 cm3 se čtveřicí ventilů, dvojicí vačkových hřídelí a elektronickým vstřikováním paliva. Typickými konstrukčními řešeními zůstává sklonění motoru dozadu a o 180 stupňů otočená hlava válce se sáním vpředu a výfukem vzadu. Toto uspořádání je pro vedení vzduchu a následný odvod spalin logické a přispívá ke kompaktní stavbě celého stroje. S výkonem 25 kW (34 k) při 9500 1/min a maximálním točivým momentem 28 Nm při 7500 1/min je tento jednoválcový motor nového BMW G 310 R ideálním společníkem pro potěšení z jízdy na dynamickém roadsteru. Navíc nově splňuje emisní normu EU5.

Pro použití v novém BMW G 310 R byl motor vybaven elektronicky řízenou škrticí klapkou, což přináší ještě citlivější reakce na otočení plynu. Funkce automatického zvýšení výkonu nad volnoběhem při rozjezdu předchází nechtěnému zhasnutí motoru. Samonastavovací antihoppingová spojka je další novinkou. Omezuje brzdný účinek motoru a přináší také významné zvýšení bezpečnosti, a to zejména při brzdění a současném podřazování. Také významně omezuje ovládací sílu na páčce spojky.

Nový LED světlomet a LED směrová světla – vidět a být viděn.
Již dříve bylo BMW G 310 R vybaveno LED brzdovými světly, nové BMW G 310 R nyní přichází pro lepší viditelnost v noci s full-LED předním světlometem doplněným LED směrovými ukazateli. Nový LED světlomet zajišťuje účinné a konzistentní osvětlení silnice. Přepínání mezi dálkovým, potkávacím a podle trhu světlem pro denní svícení zajišťují ovládací prvky na levém řídítku.

Ve čtyřech krocích nastavitelné páčky brzdy a spojky.
Páčky spojky a brzdy jsou nyní nastavitelné ve čtyřech krocích, což má ergonomické výhody zejména pro jezdce s menšíma rukama. Pozice číslo 3 brzdové ruční páčky nyní odpovídá předchozímu nastavení. V pozici číslo 1 je páčka o 6 mm blíže k řídítkům.

Mírně přepracovaný design s dvojicí atraktivních základních barev a exkluzivním volitelným provedením „Sport“.
Dynamiku a agilitu ukazuje nové BMW G 310 R také svým designem. V tomto ohledu je nepřehlédnutelná vizuální příbuznost s dalšími sportovně zaměřenými sourozenci, jako je třeba BMW S 1000 R. Pro všechna tři barevná provedení nového BMW G 310 R je společné provedení krytů alternátoru, spojky, vodního čerpadla, stupaček a zadních držáků v šedé metalické barvě Titanium Grey.

Kromě základní černé barvy Cosmic Black podtrhující maskulinní výraz je další nabízenou základní barvou bílá Polar White, která je společně s modře lakovanými ozdobnými prvky reprezentantem pro BMW tradičního a dynamicky vyhlížejícího barevného provedení. Varianta Sport Style zaujme základní metalickou barvou Limestone, nepřehlédnutelnou grafikou písmene R na bocích kapotáže a červeně lakovanými koly. Tím nové BMW G 310 R dává jasně najevo svoji sportovní tvář.

Přehled všech novinek BMW G 310 R:

  • Jednoválec splňující homologaci EU5 s elektronicky ovládanou škrticí klapkou a funkcí automatického zvýšení výkonu nad volnoběhem při rozjezdu.
  • Samonastavovací antihoppingová spojka.
  • Nový LED světlomet a LED směrové ukazatele.
  • Páčky spojky a brzdy nastavitelné ve čtyřech stupních.
  • Kryty alternátoru, spojky, vodního čerpadla, stupaček a zadních držáků v šedé metalické barvě Titanium Grey.
  • Mírně přepracovaný design s dvojicí atraktivních základních barev a exkluzivním volitelným provedením „Sport“.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

IAA MOBILITY 2021.

Here you can see our on demand webcasts from the IAA Mobility 2021, with the BMW Group Keynote, the Analyst and Investor Evening Event and the discussion forum "The car as the engine of the circular economy?".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit