Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

MINI x Paul Smith. Ikona designu podporuje udržitelnou budoucnost.

MINI a designér Paul Smith ohlásili svoji druhou spolupráci od roku 1999. Nejenže jsou oba tradičními a uznávanými britskými autoritami, ale také sdílejí touhu po neustálém zdokonalování a snahu, aby jejich produkty vytvořily z budoucnosti lepší místo k životu.

Design, koncepty a studie
 

Mnichov. MINI a designér Paul Smith ohlásili svoji druhou spolupráci od roku 1999. Nejenže jsou oba tradičními a uznávanými britskými autoritami, ale také sdílejí touhu po neustálém zdokonalování a snahu, aby jejich produkty vytvořily z budoucnosti lepší místo k životu. Tyto dvě značky se vždy snažily o odpovědné a maximálně efektivní využívání dostupných zdrojů. V této nové fázi jejich úspěšné spolupráce vstoupí obě značky do tvůrčího dialogu a budou spolupracovat na vývoji designových řešení s ještě intenzivnějším zaměřením na udržitelnost.

Udržitelnost jako nastavení mysli.
Hlavní myšlenka již prvního Mini byla založena na principu udržitelnosti. Bylo koncipováno uprostřed ropné krize a šlo o rodinný vůz, který nabízel maximální prostor a potěšení z jízdy při minimálním využití materiálů a zdrojů. Klasické Mini ukázalo, jak může méně znamenat více, a bylo to mnohem dříve, než kdokoliv mluvil o udržitelnosti. Redukce byla v té době klíčovým aspektem, a proto byla nedílnou součástí myšlení Mini od prvních dnů značky.

„S MINI Vision Urbanaut posouváme udržitelný koncept prvního Mini dále do budoucnosti. Je to naše vize prostorného a multifunkčního vozu MINI,“ říká Oliver Heilmer, ředitel MINI Design. „Také nabízí maximální prostor na malém půdorysu. Je všestrannější než kdykoliv předtím. Navíc interiér obsahuje plně recyklované materiály, zcela jsme se vyhnuli kůži a chromu.“

„Klíčem k mnoha ikonickým příkladům designu je jednoduchost,“ dodává sir Paul Smith. „Jinými slovy, jde o to, co vynecháte, ne o to, co přidáte. Myšlení v módě je podobné. Pro Paula Smitha, stejně jako pro MINI, byla udržitelnost vždy přirozeným způsobem, jak přistupovat k věcem, a to ještě předtím, než se toto slovo dostalo do slovníku každého. Vždy jsme hledali odpovědný přístup k materiálům a podmínkám výroby. Využívání recyklovaných obalů, snižování množství odpadu z tkanin a napájení našich obchodů obnovitelnými zdroji energie, to je jen několik opatření, která jsme zavedli, a neustále hledáme způsoby, jak udělat více.“ Pro Olivera Heilmera je tato spolupráce dalším logickým krokem: „Přitahují nás k sobě naše podobnosti. Rozdíly mezi módním světem a automobilovým průmyslem nás vzájemně inspirují a obohacují. Protože bez udržitelnosti neexistuje budoucnost.“

MINI a Paul Smith.
Sir Paul Smith je jedním z nejvýznamnějších britských návrhářů. Je známý svou kreativní estetikou, která kombinuje tradici a modernost. Na konci 90. let Paul spolupracoval s Mini na limitované speciální edici klasického Mini. Vůz byl namalován v odstínu modré barvy, který si představoval sir Paul, a měl sportovně sladěná antracitová kola z lehké slitiny. Stejně populární, ne-li ještě více, byla kreace vzniklá v jediném exempláři, navržená ke 40. narozeninám klasického Mini. Tento vůz na sobě nesl pro Paula Smitha typické barevné proužky.

Další informace o plánované spolupráci budou následovat.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

IAA MOBILITY 2021.

Here you can see our on demand webcasts from the IAA Mobility 2021, with the BMW Group Keynote, the Analyst and Investor Evening Event and the discussion forum "The car as the engine of the circular economy?".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit