Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Významná výročí BMW Group v roce 2021.

Stejně jako každý rok, i v roce 2021 oslaví BMW Group mnoho různých výročí. Jejich stručný přehled je uveden níže.

Společnost
·
Historie
·
Výročí
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~116,79 KB)
  
Photos(28x, ~130,23 MB)

Stejně jako každý rok, i v roce 2021 oslaví BMW Group mnoho různých výročí. Jejich stručný přehled je uveden níže. 

BMW Group

1916   105 let            Založení společnosti

V roce 1916 se ze společnosti Flugmaschinenfabrik Gustav Otto stala společnost Bayerische Flugzeug-Werke AG (BFW). V roce 1917 se spojila se společností Rapp Motorenwerke za vzniku Bayerische Motoren Werke. Za datum vzniku společnosti současné BMW AG se považuje 7. březen 1916, kdy byla založena společnost BFW.

1971   50 let                    BMW Kredit – předchůdce BMW Financial Services

BMW založilo novou finanční divizi, zaměřenou zpočátku na vlastní finanční transakce a současně na pomoc s financováním svých dealerů. Až později začal tento předchůdce BMW Financial Services nabízet finanční služby pro koncové zákazníky.

2011   10 let              Drive Now – sdílení automobilů

BMW společně s půjčovnou Sixt AG vytvořilo službu DriveNow, která patřila k prvním konceptům sdílení automobilů. Po zahájení činnosti v Mnichově se působnost této služby zahrnuté do divize BMW i rozšířila do Berlína, Hamburku, San Francisca a dalších měst po celém světě.

BMW

1951   70 let              První poválečné BMW: BMW 501

Velký sedan BMW 501 byl prvním poválečným vozem BMW, k pohonu sloužil řadový šestiválec.

1961   60 let              Neue Klasse: BMW 1500

V roce 1961 představilo BMW jeden z nejdůležitějších modelů své historie: BMW 1500, označované příznačně „Neue Klasse“. Jde o vůz, který ukázal, jak si BMW představuje moderní sportovní sedan. Na BMW 1500 o 11 let později navázala první generace BMW řady 5, patřící k nejúspěšnějším modelovým řadám BMW vůbec.

1966   55 let              BMW 02

Na Neue Klasse navázalo o 5 let později BMW 02, které používalo její zkrácený technický základ a bylo navrženo jako kompaktní dvoudveřový sedan – proto číslo 2 na konci označení jednotlivých verzí. Modely 02 si zásluhou sportovních jízdních vlastností, výkonných motorů a přitom i pohodlí získaly srdce mnoha nadšených řidičů. Právě řada 02 se stala předchůdcem BMW řady 3, jehož první generace pochází z roku 1975.

1981   40 let              2. generace BMW řady 5 (E28)

Druhá generace BMW řady 5 dále zdokonalila úspěšnou koncepci svého předchůdce z roku 1972 a nově definovala podobu sportovně-elegantního vozu vyšší střední třídy. V této generaci řadu 5 rozšířila první generace výrazně sportovního modelu BMW M5.

2001   20 let              BMW řady 3 Compact (E46)

Před 20 lety se představila druhá generace třídveřové varianty tehdejší řady 3 s doplňkovým označením Compact. Potvrdila tím, že zákazníci chtějí kompaktnější model, než byla řada 3, což následně vedlo k představení BMW řady 1 v roce 2004.

2001   20 let              BMW řady 7 (E65)

Čtvrtá generace BMW řady 7 znamenala pro BMW mimořádný technologický skok kupředu. Pod karoserií se sebevědomým designem se ukrývala zbrusu nová technika a zejména elektronická architektura. Novinkou byl například ovládací systém iDrive, který udal trend pro celý automobilový průmysl.

MINI

2001   20 let             1. novodobé MINI

V roce 2001 BMW Group představila první generaci novodobého MINI – první prémiový automobil segmentu malých vozů. Tento vůz originálním designem navazoval na svého slavného předchůdce, celkově však byl navržen velmi pokrokově. Následovaly další modelové řady této značky.

Rolls-Royce

1971   50 let              Rolls-Royce Corniche

Dvoudveřové kupé a kabriolet navázaly na své předchůdce vyráběné karosárnou Mulliner Park Ward a jsou postavené na technickém základě limuzíny Silver Shadow. V roce 1971 tyto modely dostaly vlastní jméno Corniche, které se po různých úpravách v nabídce značky udrželo do roku 2001. Až později na něj navázal Rolls-Royce Phantom Coupé a Phantom Drophead Coupé.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit

BMW Group Streaming

LIVE STREAMING.

Open Streaming Page

Here you can see the on-demand streams of the latest BMW Group press events. 

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit