Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Modernizace výrobního programu BMW na jaře 2021.

Start pro BMW M5 CS – nabídka motorů pro BMW řady 4 Coupé rozšířena o dva vznětové šestiválce – další BMW řady 2 Gran Coupé s pohonem BMW xDrive – M karbonová střecha k dispozici pro BMW řady 3 Sedan a BMW řady 4 Coupé, M karbonová sedadla pro modely BMW M8 – BMW řady 7 standardně s Integrovaným aktivním řízením – Vylepšená čtyřzónová automatická klimatizace s filtrem nanočástic – premiéra BMW News.

G22
·
F44
·
G20
·
G05
·
G06
·
G07
·
Coupé
·
Řada 3
·
BMW M automobily
·
Technologie
·
Řada 8
·
Gran Coupé
·
X6
·
Sedan
·
X7
·
Řada 2
·
M8
·
Řada 4
·
Řada 7
·
X5
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~133,2 KB)
  
Photos(12x, ~83,6 MB)

Mnichov. Mezi novinkami, které obohatí výrobní program BMW na jaře 2021, je absolutním vrcholem představení BMW M5 CS. První speciální model postavený na základech BMW M5 Competition zaujímá v modelové nabídce BMW M GmbH nejvyšší pozici z hlediska výkonu motoru, jízdních vlastností a exkluzivity, což podtrhuje úzké vazby značky se světem motorsportu. Modelovou rozmanitost v prémiovém segmentu kompaktní a střední třídy rozšíří od března 2021 další varianty BMW řady 4 Coupé a BMW řady 2 Gran Coupé. Radost z jízdy, pohodlí, individualitu a bezpečnost v mnoha modelových řadách BMW navíc zvyšují atraktivní doplňky standardní nebo volitelné výbavy. 

Výbava, která byla dříve k dispozici pouze pro vysoce výkonné automobily BMW M GmbH, bude od března 2021 v nabídce také pro nejvýkonnější varianty BMW řady 3 Sedan a BMW řady 4 Coupé. Poprvé lze vrcholné modely obou modelových řad vybavit M karbonovou střechou. Exkluzivní lehké komponenty zlepšují zážitky z jízdy také v případě BMW M8. Nově vyvinutá M karbonová sedadla budou od března 2021 k dispozici jako volitelná výbava pro tři vysoce výkonné modely segmentu luxusních vozů. Luxusní sedany BMW řady 7 budou standardně vybaveny Integrovaným aktivním řízením. Kromě toho bude novou součástí standardní nebo volitelné 4zónové automatické klimatizace u modelů BMW řady 7 a BMW řady 8 a také u BMW X5, BMW X6 a BMW X7 filtr nanočástic. Zatmavené světlomety BMW Individual Shadow Line doplňují nabídku výbavy pro BMW X5 a BMW X6. Od dubna 2021 obohatí řadu digitálních služeb pro vybrané modely BMW aplikace BMW News.

Vysokovýkonný sedan s exkluzivními závodními geny: BMW M5 CS.
V návaznosti na BMW M3 CS, BMW M4 CS a BMW M2 CS bude v březnu 2021 poprvé na trh uveden speciální model BMW M5. Nejvýkonnější a nejexkluzivnější verze vysokovýkonného sedanu nese název BMW M5 CS (kombinovaná spotřeba paliva: 11,3–10,9 l/100 km /WLTP/, 
11,3–11,1 l/100 km /NEDC/; kombinované emise CO2: 257–248 g/km /WLTP/, 258–253 g/km /NEDC/). Speciální model pohání nejvýkonnější motor, jaký byl kdy v sériovém automobilu BMW M GmbH použit. Motor V8 s technologií BMW M TwinPower Turbo generuje maximální výkon 467 kW/635 k a je tak o 7 kW/10 k výkonnější než pohonná jednotka v BMW M5 Competition. S hmotností nižší o 70 kilogramů zvládne BMW M5 CS sprint z klidu na 100 km/h za 3,0 sekundy, čímž překonává BMW M5 Competition o 0,3 sekundy.

Okruhový potenciál BMW M5 CS přitom ničím neomezuje každodenní použitelnost. Kromě designových prvků exteriéru v provedení Gold Bronze jsou součástí standardní výbavy také M karbonová sedadla pro řidiče a spolujezdce. V zadní části BMW M5 CS se do samostatných sedadel usadí dva cestující a mohou si užít mimořádné jízdní zážitky.

Novinka pro BMW řady 4: řadové vznětové šestiválce a exkluzivní volitelná výbava.
Sportovní charakter nového BMW řady 4 Coupé podtrhne od března 2021 další automobil BMW M a další modelová varianta s obzvláště výkonným motorem. Hospodárnou radost z jízdy v obou případech nabízí vznětový řadový šestiválec a inteligentní pohon všech kol. Nové BMW M440d xDrive Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 6,3–5,7 l/100 km /WLTP/, 
5,7–5,3 l/100 km /NEDC/; kombinované emise CO2: 164–150 g/km /WLTP/, 123–117 g/km /NEDC/) s výkonem 250 kW/340 k a technologií BMW M TwinPower Turbo je také vybaveno 8stupňovou převodovkou Steptronic Sport, M sportovním paketem a M sportovním diferenciálem. Díky mimořádnému výkonu 3,0litrového motoru a maximálnímu točivému momentu 700 Nm zrychlí nové BMW M440d xDrive Coupé z nuly na 100 km/h za 4,6 s.

Také pohonná jednotka nového BMW 430d xDrive Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 5,9–5,2 l/100 km /WLTP/, 5,1–4,8 l/100 km /NEDC/; kombinované emise CO2: 155–137 g/km /WLTP/, 134–126 g/km /NEDC/) s maximálním výkonem 210 kW/286 k generovaným z objemu 3,0 litru a maximálním točivým momentem 650 Nm umožňuje dynamickou akceleraci. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere pouhých 5,1 sekundy. 

Další zvýšení dynamiky a hospodárnosti u obou řadových vznětových 6válcových modelů přináší mild hybridní technologie se 48voltovým startér-generátorem. Systém umožňuje obzvláště intenzivní rekuperaci energie ve fázích brzdění a jízdy setrvačností. Energie se ukládá v 48V baterii a používá se k napájení palubní sítě a také ke generování dalšího výkonu. Dynamický nástup výkonu při rozjezdu a akceleraci vylepšuje dalších 8 kW/11 k, které spontánně poskytuje právě 48V startér-generátor. V některých situacích může elektrický pohon spalovacímu motoru ulevit, a tím zlepšit jeho hospodárnost. 

Zvýšené dynamické charisma, snížené těžiště: M karbonová střecha u BMW řady 3 a BMW řady 4.
Nové BMW M440d xDrive Coupé, stejně jako BMW M440i xDrive Coupé a dva odpovídající špičkové modely BMW řady 3 Sedan, obohatí další stylové sportovní prvky výbavy v podobě exkluzivních lehkých konstrukčních dílů. M karbonová střecha, která bude pro tyto čtyři modely k dispozici od března 2021, zdůrazňuje jejich dynamické charisma a současně ještě více snižuje těžiště a zvyšuje agilitu.

V budoucnu bude v nabídce nové obložení interiéru v provedení M Carbon Fiber. Bude k dispozici také pro BMW M440i xDrive Cabrio a pro všechny ostatní modelové varianty nového BMW řady 3 a BMW řady 4, vždy ve spojení s Modelem M Sport. 

Další modelová varianta BMW řady 2 Gran Coupé s pohonem všech kol.
Zlepšenou trakci, jízdní stabilitu a sportovnost spojenou s inteligentním pohonem všech kol lze od března 2021 zažít v další modelové variantě BMW řady 2 Gran Coupé. Nové BMW 220i xDrive Gran Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 7,3–6,5 l/100 km /WLTP/, 6,4–6,1 l/100 km /NEDC/; kombinované emise CO2: 165–149 g/km /WLTP/, 147–139 g/km /NEDC/) generuje ze 4válcového zážehového motoru výkon 131 kW/178 k, který je podle potřeby rozdělován mezi přední a zadní kola. Přenos síly má na starosti sedmistupňová dvouspojková převodovka Steptronic. Díky této technologii pohonu zrychluje nové BMW 220i xDrive Gran Coupé z 0 na 100 km/h za 7,1 sekundy.

BMW řady 7 je nyní standardně vybaveno Integrovaným aktivním řízením.
Špičkový jízdní komfort, dynamiku v zatáčkách a agilitu luxusních sedanů BMW řady 7 vylepší od března 2021 standardně dodávané Integrované aktivní řízení. Tento systém prostřednictvím precizně řízeného natáčení zadních kol zlepšuje agilitu, ovladatelnost ve vyšších rychlostech i pohodlí při manévrování. Nejnovější verze Integrálního aktivního řízení natáčí kola zadní nápravy proti kolům přední nápravy i v obzvláště nízkých rychlostech pod 3 km/h. To dále zvyšuje obratnost těchto luxusních sedanů při parkování, couvání a pomalých průjezdech úzkými prostory.

Filtr nanočástic jako nová součást 4zónové automatické klimatizace.
U mnoha současných modelů BMW bude nově součástí 4zónové automatické klimatizace filtr nanočástic. Systém, který je v rámci konkurence unikátní, dokáže ze vzduchu proudícího do interiéru odstranit drobné nečistoty. Čtyřzónová automatická klimatizace s filtrem nanočástic je součástí standardní výbavy BMW X7 a je nabízena jako volitelná výbava pro luxusní BMW řady 7 Sedan, luxusní sportovní vozy BMW řady 8 a modely BMW X5 a BMW X6.

Světla BMW Individual Shadow Line pro BMW X5 a BMW X6.
Nabídku volitelné výbavy pro modely BMW X5 a BMW X6 doplňují zatmavené světlomety BMW Individual Shadow Line. Jsou k dispozici ve spojení s volitelnými laserovými světlomety BMW a ve své horní části se vyznačují černými prvky, díky nimž přední část vozu vypadá obzvláště výrazně. 

Ryzí okruhový pocit: M karbonová sedadla v BMW M8.
Obzvláště atraktivní doplněk volitelné výbavy pro modely BMW M8 umožňuje zákazníkům ještě intenzivněji zažít fascinující jízdní výkony vysokovýkonných sportovních vozů. M karbonová sedadla budou od března 2021 k dispozici pro BMW M8 Competition Coupé, BMW M8 Competition Cabrio a BMW M8 Competition Gran Coupé. Svým provedením se skořepinou z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny (CFRP), integrovanými opěrkami hlavy, otvory v opěradlech a bočnicích a vodítky pro vícebodové bezpečnostní pásy kombinují závodní funkčnost s komfortem na dlouhé vzdálenosti a luxusní kvalitou zpracování. 

M karbonová sedadla pro řidiče a spolujezdce mají elektricky nastavitelnou výšku, sklon a posun vpřed/vzad. Kromě toho lze stisknutím tlačítka upravit sklon a šířku jejich opěradel. Jsou čalouněna kůží a Alcantarou a také vyhřívaná. Součástí výbavy M karbonových sedadel jsou i podsvícené nápisy „M8“ na opěrkách hlavy a paměťová funkce sedadla řidiče. Jejich koncepce lehké konstrukce vede ve srovnání se standardními M sportovními sedadly k výraznému snížení hmotnosti.

Exkluzivní speciální výbava pro ostatní BMW M automobily.
Na jaře 2021 se rovněž rozšíří nabídka volitelné výbavy pro řadu dalších BMW M automobilů. BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé bude k dispozici v novém metalickém laku Skyscraper Grey (šedá) a jeho rozšířené kožené čalounění BMW Merino nabídne dalších pět barevných variant.

Od dubna 2021 mohou mít také modely BMW X5 M Competition a BMW X6 M Competition volitelně dodávané laserové světlomety v zatmaveném provedení BMW Individual Shadow Line. Kromě toho bude volitelná čtyřzónová automatická klimatizace u modelů BMW M8 zahrnovat i filtr nanočástic. 

Nový přírůstek do nabídky digitálních služeb: aplikace BMW News.
BMW operační systém 7, který je v mnoha současných modelech BMW dostupný ve spojení s BMW Live Cockpit, BMW Live Cockpit Plus nebo BMW Live Cockpit Professional, umožňuje využívat rostoucí počet digitálních služeb. Mezi nejnovější inovace v této oblasti patří aplikace BMW News, která bude k dispozici od dubna 2021 jako součást BMW Connected a řidiči přinese vybraný audio obsah. Ten je přesně přizpůsoben přáním a potřebám řidiče. Na základě individuálních zájmů řidiče jsou z nabídky vydavatelů vybírány aktuální online zprávy a následně mluveným slovem vysílány prostřednictvím audiosystému vozidla. 

Přehled novinek výrobního programu BMW od j ara 2021*

 

BMW řady 2 Gran Coupé:

Výkon
(kW/k)

Spotřeba
 WLTP/NEDC
(l/100 km)

Emise CO2
WLTP/NEDC
(g/km)

 

BMW 220i xDrive Gran Coupé

131/178

7,3–6,5/
6,4–6,1

165–149/
147–139

        

 

BMW řady 4 Coupé:

Výkon
(kW/k)

Spotřeba
 WLTP/NEDC
(l/100 km)

Emise CO2
WLTP/NEDC
(g/km)

BMW 430d xDrive Coupé

210/286

5,9–5,2/
5,1–4,8

155–137/
134–126

BMW M440d xDrive Coupé

250/340

6,3–5,7/
5,7–5,3

164–150/
149–140

 

BMW M5:

Výkon
(kW/k)

Spotřeba
 WLTP/NEDC
(l/100 km)

Emise CO2
WLTP/NEDC
(g/km)

BMW M5 CS

467/635

11,3–10,9/
11,3–11,1

257–248/
258–253

*Všechny nové modely se začnou vyrábět v listopadu 2020.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW M5 CS kombinovaná spotřeba paliva: 11,3–10,9 l/100 km (WLTP), 11,3–11,1 l/100 km (NEDC); kombinované emise CO2: 257–248 g/km (WLTP), 258–253 g/km (NEDC).

BMW M440d  Coupé kombinovaná spotřeba paliva: 6,3–5,7 l/100 km (WLTP), 5,7–5,3 l/100 km (NEDC); kombinované emise CO2: 164–150 g/km (WLTP), 123–117 g/km (NEDC).

BMW 430d xDrive Coupé kombinovaná spotřeba paliva: 5,9–5,2 l/100 km (WLTP), 5,1–4,8 l/100 km (NEDC); kombinované emise CO2: 155–137 g/km (WLTP), 134–126 g/km (NEDC).

BMW 220i xDrive Gran Coupé kombinovaná spotřeba paliva: 7,3–6,5 l/100 km (WLTP), 6,4–6,1 l/100 km (NEDC); kombinované emise CO2: 165–149 g/km (WLTP), 147–139 g/km (NEDC).

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE.

Munich. 17 and 18 March 2021.

Here you can see the live webcasts of the Annual Conference 2021 with the Media Day and the Analyst and Investor Day.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit