Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Zpívání, tančení a rozdávání radosti. Zprávy plné přání a gratulací k výročí 50 let kulturní angažovanosti BMW Group.

BMW Group v posledních dnech dostává velké množství gratulací od zástupců světa mezinárodní kultury, v nichž autoři reagují na její dlouhodobou a různorodou kulturní angažovanost. Již 50 let a s více než 100 iniciativami v oblasti moderního a současného umění, klasické hudby, jazzu a hudby, architektury a designu je BMW Group nedílnou součástí celosvětové kultury.

Společnost
·
Kulturní události
 

Mnichov. Od Ólafura Elíassona, Cao Fei a Stefana Sagmeistera, přes Jonase Kaufmanna, sira Simona Rattleho, Mnichovskou filharmonii a římské divadlo Teatro dell’Opera di Roma až po Esther Mahlangu a Victorii Siddall. BMW Group v posledních dnech dostává velké množství gratulací od zástupců světa mezinárodní kultury, v nichž autoři reagují na její dlouhodobou a různorodou kulturní angažovanost. Již 50 let a s více než 100 iniciativami v oblasti moderního a současného umění, klasické hudby, jazzu a hudby, architektury a designu je BMW Group nedílnou součástí celosvětové kultury.

Všechno začalo třemi velkoformátovými obrazy od německého umělce Gerharda Richtera, které nechal v roce 1971 zhotovit Eberhard von Kuenheim, tehdejší předseda představenstva BMW AG. Od otevření ikonické správní budovy od Karla Schwanzera, známé jako čtyřválec, v roce 1973 byla v její vstupní hale vystavena tři díla s názvem „Rot“, „Gelb“ a „Blau“, jež se stala jádrem sociální odpovědnosti celé společnosti, která se nad rámec svého hlavního podnikání zapojuje také do mezikulturního dialogu.

„Kultura je prostředkem ke změně, umělecký počin se odehrává na křižovatce do budoucnosti. I na tomto poli BMW zkouší své inovace. A i když se liší v obsahu, základní přístup je stejný. Vizualizace cest k inovacím je nedílnou součástí BMW, stejně jako kulturní kreativity,“ řekl v roce 1984 Eberhard von Kuenheim, tehdejší předseda představenstva BMW AG.

Maximilian Schöberl, vedoucí korporátních a mezivládních záležitostí BMW Group a místopředseda představenstva Spielmotor München e.V., poznamenal: „Obzvláště v dobách velkých společenských změn slouží hodnoty každého jednotlivce nadále jako vodítko pro jeho jednání. Firemní občanství je přesně takové: funguje jako hlavní princip hodnotového systému společnosti. Co můžeme vrátit společnosti, která umožňuje náš obchodní úspěch? Jsem hrdý na to, že mohu říci, že BMW Group kromě zachovávání tvůrčí svobody za všech okolností vždy vyznávala otevřenou výměnu názorů a mezikulturní dialog. A proto je schopna udržovat mnoho dlouhodobých a trvale udržitelných partnerství.“

Jsou to jedinečné zážitky a setkání, které podporují mezikulturní dialog a odrážejí principy a přístup společnosti ve světě kultury. Díky své široké a různorodé síti partnerů usnadňuje kulturní angažovanost BMW Group navazování nových vztahů a pomáhá propojovat lidi po celém světě – fyzicky i virtuálně. BMW Group, razící přístup firemního občanství, věří v důležitost přínosu pro společnost udržitelným způsobem – v minulosti, současnosti i budoucnosti.

50 let kulturní angažovanosti BMW Group – 50 let setkávání
V průběhu pěti desetiletí BMW Group uzavřela partnerství s některými z nejznámějších kulturních institucí po celém světě na základě vzájemného respektu a zvídavosti. Speciálně na oslavu letošního výročí navrhlo studio Designworks, studio inovativního designu BMW Group, nové logo. BMW Group je navíc vděčná za videokampaň, která zachycuje z celého světa zasílaná blahopřání, a bude ji celý rok sdílet na sociálních sítích. 

Marc Spiegler, globální ředitel mezinárodního veletrhu umění Art Basel, který měl v loňském roce oslavit 50 let existence, poslal blahopřání se slovy, že se těší na dvojité výročí v roce 2021: „Jelikož rok 2020 se nebude počítat, můžeme naše výročí 50 let oslavit společně.“ Umělec Jeff Koons poslal videozprávu se slovy: Živý – neživý, uvnitř – venku, tělo – vozidlo, DNA – BMW.“ Kate Bryan, vrchní kurátorka Soho House, postavila miniatury kolekce BMW Art Car a závodí s nimi, blahopřání Hanse Ulricha Obrista je zakončeno rackem, zatímco to od Cao Fei uzavírá ptáku podobný rajský netvor. Jazzová zpěvačka Hannah Weiss gratulaci zazpívala a umělec Okuyama Hoseki přestal na chvilku tvořit, aby mohl poslat vše nejlepší až z dalekého Japonska.  

Mezi velké množství gratulantů patří významné osobnosti ze všech kulturních odvětví – od umělců, hudebníků a designérů až po kurátory, majitele galerií a ředitele muzeí i sběratele a závodníky.

Za kulturní angažovanost BMW Group obdržela blahopřání kromě jiných od: Antoniu-Theodor Andreescu(hudebník), Richard Armstrong (ředitel, Solomon R. Guggenheim Museum), Margarita Balanas (violoncelistka), Anton Belov (ředitel, Garage Museum of Contemporary Art), Berlin BiennaleGeoff Blackwell (generální ředitel a vydavatel, Blackwell & Ruth), Cassy Britton (DJ), Kate Bryan (vedoucí sbírek, Soho House & Co), Astha Butail (umělkyně), Alexandra Catiere (umělkyně), Leelee Chan (umělec), Maike Cruse (ředitel Galerie Weekend Berlin), Simon Denny (umělec), Chris Dercon (předseda, Réunion des Musées nationaux et du Grand Palais des Champs-Élysées), Ken Done (umělec), Ólafur Elíasson (umělec), Augusto Farfus (závod pilot), Cao Fei (umělkyně), Simon Fox (výkonný ředitel, Frieze), Alex Galmeanu (fotograf), Francesca Gavin (spisovatelka a kurátorka), Nadine Ghaffar (zakladatelka a generální ředitelka Art D'Egypte), Venke a Rolf A. Hoff (zakladatelé, KaviarFactory), Indický veletrh umění, Jonas Kaufmann (operní zpěvák), Jeff Koons (umělec), Bose Krishnamachari (předseda Nadace Kochi Biennale), Marcel Lazăr (hudebník), William Lim (architekt a sběratel), Esther Mahlangu (umělkyně), Mazaccio & Drowilal (spolupracující umělecké duo), Trevyn a Julian McGowan (zakladatelé, Southern Guild), Zubin Mehta (dirigent), Dominique Meyer (CEO, Teatro alla Scala), Andra Mihai (umělec), Paul Müller (výkonný ředitel, Mnichovská filharmonie), Hans Ulrich Obrist (umělecký ředitel, Serpentine Galleries), Hoseki Okuyama (umělec), Shwetal A Patel (zakládající člen, Kochi-Muziris Biennale), Sabin Penea (hudebník), Madalina Ioana Petre (hudebnice), Georgie Pope (kurátorka), Hervé Poulain (iniciátor a vedoucí sbírky BMW Art Car Collection), Prateek a Priyanka Raja (zakladatelé, Experimenter), Carlo Ratti (zakládající partner, CRA – Carlo Ratti Association), Sir Simon Rattle (hudební ředitel, London Symphony Orchestra), Magnus Resch (podnikatel na trhu s uměním), Robin Rhode (umělec), Stefan Sagmeister (designér), Philipp Schiepeck (hudebník), Matthias Schulz (ředitel, Staatsoper Unter den Linden), Victoria Siddall (ředitelka, Frieze Fairs), Roman Sladek (hudebník), Marc Spiegler (ředitel, Art Basel), Julia Stoschek (ředitelka, nadace Julia Stoschek), András Szántó (kulturní stratég), Teatro dell'Opera di Roma, Christoph Wiesner (ředitel, Le Recontres d'Arles), Lu Yang (umělec), Gary Yeh (zakladatel, ArtDrunk), Samson Young (umělec) a Vanessa Zerahn (nezávislá sběratelka).

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING 2021.

Munich, 12 May 2021.

Here you can see the public on-demand webcast of the 101st Annual General Meeting of BMW AG.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit