Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Síla vody: BMW Group vyrábí elektrické modely s využitím lokálně produkované zelené elektřiny.

Výroba BMW iX* a BMW i4 poháněná elektřinou z vodních elektráren na řekách Isar a Lech +++ Výroba elektřiny pro BMW Group je 100% zelená +++ Smlouvy o přímém zásobování zvyšují ekologickou důvěryhodnost +++

i20
·
G26
·
Životní prostředí
·
BMW iX
·
Technologie
·
Společnost
·
Továrny a objekty
·
Výrobní závody
·
BMW i Automobiles
·
Životní prostředí
·
Výroba a recyklace
·
BMW i4
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~248,69 KB)
  
Photos(10x, ~66,91 MB)

Related Links.

Výroba BMW iX* a BMW i4 poháněná elektřinou z vodních elektráren na řekách Isar a Lech +++ Výroba elektřiny pro BMW Group je 100% zelená +++ Smlouvy o přímém zásobování zvyšují ekologickou důvěryhodnost +++

Mnichov/Dingolfing. Výroba nových elektrických modelů BMW iX* a BMW i4 v továrnách v Dingolfingu a Mnichově bude kompletně poháněna lokálně vyráběnou zelenou elektřinou pocházející z vodních elektráren. Byly podepsány smlouvy se společnostmi Stadtwerke München a RWE Supply & Trading na dodávku elektřiny z vodních elektráren na řekách Isar a Lech. Milan Nedeljković, člen představenstva odpovědný za výrobu: „Náš přístup k udržitelnosti je komplexní. Takže kromě minimalizace produkce emisí při jízdě, pracujeme také na významném omezení uhlíkové stopy v průběhu výroby.“

BMW Group již dnes využívá své výrobní závody po celém světě výhradně zelenou elektřinu. „Novinkou je skutečnost, že v budoucnu budeme naši obnovitelnou elektřinu získávat přímo od regionálních poskytovatelů sídlících v blízkosti našich továren,“ vysvětluje Nedeljković. Zelená elektřina potřebná pro výrobu BMW iX* bude pocházet z vodních elektráren Uppenborn na řeše Isar mezi Moosburgem a Landshutem, zatímco výroba BMW i4 bude poháněna vodními elektrárnami Gersthofen a Rain na řece Lech. Energie, kterou tyto elektrárny dodávají, se používá také k výrobě široké škály komponentů pro uvedené dva elektrické modely, v továrnách BMW Group v Landshutu, Dingolfingu a v Berlíně.

„Naše smlouvy o přímých dodávkách zelené elektřiny pro naše výrobní závody jsou dalším významným důkazem naší důvěryhodnosti v otázkách udržitelnosti,“ zdůrazňuje Nedeljković. Kromě implementace dalších a dalších podobných smluv BMW Group zvyšuje i podíl obnovitelné nebo uhlíkově neutrální elektřiny, kterou si samo vyrábí. Například od roku 2013 dodávají čtyři větrné turbíny v lipské továrně veškerou elektřinu potřebnou k výrobě BMW i3*. Dalším z několika příkladů z výrobní sítě BMW Group je nejnovější výrobní závod v San Luis Potosí v Mexiku, kde je výroba z velké části poháněna elektřinou z velkých solárních polí.

Energetické cíle, které si BMW Group stanovilo, jsou koncipovány jako dlouhodobé. V letech 2006 až 2019 klesly emise z výroby přepočítané na jeden vůz o více než 70 procent. Nedeljković vysvětluje výhled do budoucnosti: „Chceme do roku 2030 snížit emise CO2 o dalších 80 procent, na méně než 10 procent oproti hodnotám z roku 2006.“

BMW Group má silný základ, na kterém může stavět, a v posledních několika desetiletích opakovaně zvyšovalo laťku v oblasti udržitelnosti. Neustálé zlepšování zůstává základním bodem firemní strategie snižování emisí CO2 a zvyšování efektivity zdrojů.

Kromě 100procentního využívání zelené elektřiny BMW Group od roku 2020 systematicky investuje do zlepšování energetické účinnosti, a to částečně využitím příležitostí digitalizace. Analýza dat již pomohla zefektivnit výrobu, například prediktivní údržbou strojů a minimalizací počtu dílů vrácených lakovně. Kromě drastického snížení současných emisí CO2 BMW Group vykompenzuje veškeré zbývající emise (přístup 1+2) v plné výši prostřednictvím příslušných certifikátů.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

*Hodnoty spotřeby a emisí:
BMW iX: 
spotřeba paliva (kombinovaná): 0,0 l/100 km; spotřeba elektřiny (kombinovaná): <21 kWh/100 km; emise CO2 (kombinované): 0 g/km. (předběžné hodnoty vypočítané na základě předpovědí)

BMW i3: spotřeba paliva (kombinovaná): 0,0 l/100 km; spotřeba elektřiny (kombinovaná): 13,1 kWh/100 km (NEDC)/16,3–15,3 kWh/100 km (WLTP); emise CO2(kombinované): 0 g/km.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING 2021.

Munich, 12 May 2021.

Here you can see the public on-demand webcast of the 101st Annual General Meeting of BMW AG.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit