Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nový ovládací systém a další digitální služby pro MINI 3dveřové, MINI 5dveřové a MINI Cabrio.

Centrální přístroj s 8,8“ dotykovým displejem jako součást standardní výbavy, individuálně konfigurovatelné živé widgety, režimy „Lounge“ a „Sport“ centrálního displeje a displeje multifunkčního přístrojového panelu, integrace Amazon Alexa, aplikace MINI s rozšířenými funkcemi: V případě nových provedení prémiových modelů segmentu malých vozů jsou konektivita a potěšení z jízdy dokonalou kombinací typického pocitu z jízdy MINI.

MINI
·
MINI E
·
MINI 3 door
·
MINI 5 door
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~17,87 MB)
  
Photos(42x, ~307,41 MB)
  
Videos(1x, ~696,68 MB)

Mnichov. Dokonale propojené, vždy online, automaticky integrované a vždy připravené na typické potěšení z jízdy. Takto se prezentuje městská prémiová mobilita v digitálním věku. Vedle svěžího, mimořádně puristického designu a nových prvků výbavy je vrcholem nových provedení 3- a 5dveřového MINI, stejně jako MINI Cabrio důkladně vylepšený ovládací systém s dalšími digitálními službami. Nyní lze více než kdy jindy bezproblémově integrovat nezaměnitelný MINI pocit do digitálního životního stylu.

Součástí vytříbené prémiové atmosféry uvnitř 3- a 5dveřových MINI a MINI Cabrio je přepracovaný centrální přístroj. 8,8“ dotykový displej s technologií Black Panel je nyní součástí standardní výbavy. Ovládací prvky audiosystému a dotyková tlačítka oblíbených položek jsou elegantně integrována do vysoce kvalitního leskle černého povrchu Piano Black. Barevné osvětlení LED dekorativního prstence obklopujícího centrální přístroj může mimo jiné odpovídat nastavení klimatizace. Pokud je nastavena vyšší vnitřní teplota, prstenec se v pravé části rozzáří červeně, sníží-li se, přejde zpět v levé části do modré. Ve spojení s výbavou prostorového osvětlení je dekorativní LED prstenec ozdoben výrazným laserovým gravírováním.

Aktuální pokroky v oblasti digitalizace symbolizuje také multifunkční přístrojový panel umístěný za volantem na sloupku řízení, který je součástí výbavy Connected Media. 5,0“ barevný displej, který také využívá technologii Black Panel, zobrazuje všechny důležité jízdní informace. V MINI Cooper SE (kombinovaná spotřeba paliva: 0,0 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektřiny: 17,6–15,2 kWh/100 km (WLTP), 16,1–14,9 kWh/100 km (NEDC); kombinované emise CO2: 0 g/km) slouží také jako displej pro zobrazení stavu nabíjení při připojení ke zdroji elektrické energie. 

Nejnovější generace ovládacího systému ve 3- a 5dveřových MINI a MINI Cabrio zajišťuje, že potěšení z jízdy doprovází zcela nový uživatelský zážitek. Díky výrazně modernizovanému uspořádání je volba menu na dotykovém displeji centrálního přístroje ještě intuitivnější. Pro tento účel jsou poprvé k dispozici živé widgety, které lze zvolit pohybem prstu. Požadovaná funkce se poté zvětší uprostřed displeje. To znamená, že ovládání je v MINI ještě více sladěno s ovládáním známým z chytrých telefonů a jiných digitálních zařízení. Obsah živých widgetů a pořadí, ve kterém jsou uspořádány, lze individuálně konfigurovat.

Standardní konfigurace zobrazuje jeden widget pro Média, Komunikaci, Navigaci, Nastavení vozidla, Aplikace MINI Connected a Zprávy. V závislosti na funkci se aktuální stav, například zobrazovaná trasa nebo poslední zvolený audio program, vždy zobrazí v odpovídající grafice. Řidič může nyní vůbec poprvé přizpůsobit barevné provedení zobrazení na centrálním přístroji a multifunkčním panelu svému jízdnímu stylu a aktuální náladě. Pro grafické displeje jsou k dispozici dva režimy. V režimu „Lounge“ jsou vyvedeny v relaxačním barevném provedení oscilujícím mezi tyrkysovou a petrolejovou barvou. Přepnutím do režimu „Sport“ se pozadí obrazovky rozzáří červenou a antracitovou barvou. 

Režimy zobrazení se ve spojení s MINI jízdními režimy vážou na příslušné nastavení vozidla. Například přepnutí do jízdního režimu „SPORT“ na displejích okamžitě aktivuje odpovídající barevný svět. 

U vozidel s výbavou prostorového osvětlení lze kombinovat barevné světy displeje s barevným osvětlením interiéru. Pak je na výběr ze šesti barev osvětlení interiéru pro každý z režimů „Lounge“ a „Sport“.

Zobrazení eDrive modelu MINI Cooper SE na centrálním přístroji znázorňuje informace o aktuálním toku energií, dojezdu a možnosti, jak dojezd zvýšit, například přepnutím do režimu GREEN. 

Asistent dojezdu Range Assistant navigačního systému prověří, zda lze zvoleného cíle dosáhnout s dostupným nabitím baterie, a na zvolené trase doporučuje veřejné nabíjecí stanice. Kromě toho jsou nabíjecí stanice uvedeny také pod takzvanými body zájmu POI, včetně informací o dostupných přípojkách, provozovatelích a způsobech platby. Pomocí asistentu ekologické jízdy Green Driving Assistant navigační systém vypočítává nejefektivnější trasu do cíle. V úvahu bere individuální styl
jízdy a dopravní informace v reálném čase RTTI.

Rovněž bylo dále vylepšeno používání aplikací třetích stran ve vozidle. Jednou z nejdůležitějších inovací je integrace hlasového asistenta Amazon Alexa. U 3- a 5dveřového MINI a MINI Cabrio lze nyní plně využít schopnosti hlasového asistenta – ať už při výběru hudebních skladeb, vytváření nákupního seznamu nebo ovládání funkcí chytré domácnosti. K tomu je zapotřebí pouze propojení mezi osobním účtem Amazon Alexa a MINI aplikací. Integrace digitální služby Amazon Alexa pro MINI je k dispozici pro chytré telefony s operačními systémy iOS nebo Android. 

Ve své nejnovější verzi nabízí aplikace MINI obzvláště širokou škálu možností, jak ještě více kombinovat MINI zábavu z řízení a digitálně navržené oblasti každodenního života. Kromě toho byla dále vylepšena uživatelská přívětivost, bezpečnost a spolehlivost aplikace MINI. Funguje jako univerzální rozhraní. To například znamená, že na displeji chytrého telefonu lze zobrazovat informace o stavu vozidla a pomocí něj je možné aktivovat služby vzdálené obsluhy Remote Services, jako například zamykání a odemykání dveří.

Aplikaci MINI lze také využít k optimalizaci nabíjecích procesů a dálkovému ovládání klimatizace MINI Cooper SE. Během nabíjení lze v interiéru nastavit teplotu tak, aby cesta mohla začít v příjemně vychlazeném nebo vyhřátém vozidle.

V chytrém telefonu se zobrazují informace o stavu nabíjení, historii nabíjení a aktuálním dojezdu, stejně jako poloha veřejných nabíjecích stanic v okolí. Kromě toho MINI aplikace umožňuje přímé spojení se servisním partnerem MINI. Nabízí pohodlné spojení také s asistenční službou MINI a obchodem MINI Online Shop. Do poloviny roku 2021 bude aplikace MINI k dispozici ve více než 40 zemích a ve 23 jazycích.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING 2021.

Munich, 12 May 2021.

Here you can see the public on-demand webcast of the 101st Annual General Meeting of BMW AG.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit