Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Sdílení je ekologické: budoucnost soukromé sdílené mobility P2P (peer-to-peer) s MINI Sharing.

MINI Sharing usnadňuje více než kdy jindy sdílení vašeho vlastního vozu s přáteli a rodinou. Od března 2021 k dispozici v Německu a Nizozemsku. Do konce roku 2021 budou následovat další evropské trhy.

Technologie
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~261,61 KB)
  
Photos(9x, ~116,01 MB)
  
Videos(3x, ~1,56 GB)

Mnichov. Tradiční britská značka MINI opět určuje standardy v oblasti sdílené mobility. Díky MINI Sharing a nové aplikaci MINI Sharing prémiový výrobce dále prohlubuje své průkopnické postavení v této oblasti. Od 1. března 2021 mohou zákazníci v Německu a Nizozemsku sdílet své MINI a MINI zážitky s rodinou a přáteli snadno, rychle a bezproblémově. Pomocí aplikace lze automobil zarezervovat, odemknout a zamknout a nastartovat. Sdílení soukromých automobilů nikdy nebylo tak snadné a pohodlné. 

MINI Sharing lze pohodlně používat prostřednictvím aplikace MINI Sharing. Jakmile má zákazník aplikaci nainstalovanou ve svém chytrém telefonu (k dispozici pro operační systémy iOS a Android), je možné přizvat ke sdílení další členy rodiny a přátele (za předpokladu, že mají aplikaci také nainstalovanou). Pokud přátelé chtějí vozidlo na určitou dobu půjčit, mohou majiteli prostřednictvím aplikace zaslat žádost. Tento požadavek se zobrazuje v kalendáři aplikace MINI Sharing a vlastník ho tam může přijmout a spravovat. 30 minut před začátkem rezervace obdrží vypůjčitel užitečné informace týkající se automobilu, jako je například jeho poloha a dojezd/stávající úroveň nabití baterie. Uživatel potřebuje pouze internetové připojení na začátku rezervace. Od té doby jeho chytrý telefon komunikuje s modulem MINI Sharing přes Bluetooth, což má tu výhodu, že umožňuje interakci s automobilem bez připojení k internetu. MINI Sharing lze proto snadno využívat v podzemních parkovištích nebo na místech se špatným pokrytím signálu. 

MINI Sharing již bylo úspěšně otestováno a vyzkoušeno a velmi pozitivně přijato v roce 2019 v Madridu a později s podobným ohlasem také v Barceloně. Po úspěšném dokončení pilotního projektu je služba soukromého sdílení automobilů k dispozici od října 2020 v celém Španělsku. V Německu a Nizozemsku začala služba fungovat na začátku března 2021. Všechny německé modely MINI vyrobené od ledna 2020 jsou již z výroby vybaveny požadovanou technologií (volitelná výbava: 5GE – příprava pro flexibilní sdílení automobilů). Požadovaným modulem MINI Sharing lze automobil dovybavit v rámci příslušenství ve kterémkoliv MINI Servisu. MINI Sharing pak může zákazník okamžitě používat. Cena této služby v Německu za první rok činí 360 eur (roční smlouva) plus cena dodatečného vybavení. Pokud bude služba pro roce používání prodloužena, cena bude 49 eur ročně (platné k březnu 2021).

Více informací najdete na webových stránkách MINI:

https://www.mini.com/en_MS/home/mini-sharing.html

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING 2021.

Munich, 12 May 2021.

Here you can see the public on-demand webcast of the 101st Annual General Meeting of BMW AG.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit