Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

MINI podporuje iniciativu Tiny Forest.

Myslet globálně, jednat lokálně. MINI představuje udržitelný příklad partnerství s Earthwatch Europe a jeho iniciativou „Tiny Forest“: I malé projekty mohou představovat velký rozdíl a mohou inspirovat lidi k zodpovědnému chování.

 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~314,12 KB)
  
Photos(8x, ~75,11 MB)
  
Videos(1x, ~280,77 MB)

Mnichov. Kreativní využití malých prostor: Tento přístup je pevně zakotven v DNA MINI již více než 60 let. Spolu s neziskovou organizací Earthwatch Europe podporuje MINI Velká Británie udržitelnou iniciativu „Tiny Forest“ a pokračuje ve svém závazku k městským zeleným plochám a zvyšování biologické rozmanitosti. MINI zafinancovalo a vysázelo svůj první lesík „Tiny Forest“ poblíž výrobního závodu MINI v anglickém Swindonu. Tímto partnerstvím chce MINI zvýšit povědomí o místních environmentálních projektech a vyzvat k odpovědnému přístupu k přírodě. Další MINI lesík Tiny Forest bude vysazen v roce 2022 poblíž výrobního závodu MINI v Oxfordu.

Sdílení znalostí, inspirování lidí
„Lesíky Tiny Forest nabízejí mnoho příležitostí, jak propojit mladé i starší ročníky se životním prostředím a udržitelností,“ vysvětluje Louise Hartley, programová manažerka Tiny Forest ve společnosti Earthwatch Europe. „Je zásadní, abychom lidem poskytli informace a dovednosti k ochraně naší přírody a inspirovali je k pozitivní akci. Jsme rádi, že můžeme ve spolupráci s MINI UK přinést tyto inspirativní plochy do Swindonu a Oxfordu.“

Přístupný MINI ekosystém
Stejně jako čistě elektrické MINI jsou lesíky „Tiny Forest“ velmi působivé z důvodu jejich enormní efektivity na malém prostoru: na ploše tenisového kurtu se blízko sebe zasadí 600 stromů s původem v dané oblasti a zcela přirozeným způsobem se nechají růst. Výsledek: až o 30 procent vyšší hustota, až desetkrát rychlejší růst a až třicetkrát lepší absorpce oxidu uhličitého. To v příštích třech letech přiláká více než 500 živočišných a rostlinných druhů a přemění lesík „Tiny Forest“ na přístupný miniaturní ekosystém. 

„MINI je opravdu nadšené, že uzavřelo partnerství se společností Earthwatch Europe na vysazování lesíků ,Tiny Forestʻ v našich místních komunitách a po celé Velké Británii,“ říká David George, ředitel MINI pro Velkou Británii a Irsko. „Již více než 61 let vyrábíme automobily zodpovědně a s maximálně účelným využíváním surovin. Naše společné pojetí udržitelnosti a sdružování lidí jsou důvody, proč je toto partnerství tak skvělé.“ 

Díky aktivní podpoře po znalostech lačnících studentů a pomocníků shromáždí společnost Earthwatch Europe v příštích dvou letech v lesících „Tiny Forest“ spoustu dat, které pomohou lépe porozumět procesům absorbování uhlíku, tepelného komfortu, biologické rozmanitosti a sociálním výhodám takových zelených ploch v městských oblastech. Základem je vždy zaměření na spolupráci s místními institucemi.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING 2021.

Munich, 12 May 2021.

Here you can see the public on-demand webcast of the 101st Annual General Meeting of BMW AG.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit