Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW M Design Talk: Setkání BMW M4 s BMW M4 GT3.

Video odhaluje společný základ BMW M4 Competition a závodního vozu BMW M4 GT3.

G82
·
BMW M automobily
·
Coupé
·
Design, koncepty a studie
·
M4
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~117,39 KB)
  
Photos(1x, ~607 KB)
  
Videos(1x, ~250,74 MB)

Mnichov. Od sériové výroby až na závodní okruh – a zpět: BMW M GmbH ve svém novém videu umožňuje nahlédnout do vývoje nového závodního vozu BMW M4 GT3 a ukazuje některé fascinující podobnosti mezi novým vrcholným modelem v nabídce BMW M Motorsport a sériovým BMW M4 Competition*. Designéři a inženýři pracující na vývoji sériových automobilů BMW a vozidel BMW M Motorsport představují zajímavé detaily těchto dvou vozů, přičemž hlavními protagonisty BMW M Design Talk jsou Anne Forschnerová, designérka exteriéru BMW M4 Competition, a Michael Scully, ředitel BMW Group Designworks Global Automotive. 

Video začíná tím, že Forschnerová a Scully hovoří o nejvýraznějším designovém prvku obou vozů: BMW masce chladiče ve tvaru ledvinek. „Všechny vozy BMW M mají polarizační účinek, což znamená, že automaticky neoslovují všechny. Jejich dopad na lidi je fyzický i emocionální,“ říká Forschnerová. „Maska chladiče ve tvaru ledvinek si zachovává obvodovou geometrii sériového vozu, zatímco jejich vnitřní plochy jsou otevřenější a dávají najevo větší nároky na chlazení závodního motoru M4 GT3,“ vysvětluje Scully. BMW M4 GT3, které je aktuálně v posledním roce vývoje, bylo navrženo tak, aby týmům BMW M Motorsport pomohlo bojovat o vítězství a tituly v závodech po celém světě. Scully pokračuje: „Přední doplňková světla M4 GT3 odkazují na vzduchové clony sériového vozu a dodávají mu v jeho aerodynamicky zásadním místě identitu a vizuální strukturu. Jejich bumerangový tvar napodobuje přirozené lomení ploch předního nárazníku sériového vozu a doplňuje osvětlení automobilu používané ve vytrvalostních závodech.“

Při pohledu z boku je zřejmé, že závodní vůz přejal stejnou konstelaci designových prvků jako sériový automobil. Jde zejména o jednolitý oblouk střechy tvořený A sloupkem opticky navazujícím na detail v předním blatníku a směrem vzhůru stoupající linie ve spodní části boků.

Střecha se dvěma ploutvičkami a výrazně zkosené zadní okno mají v případě modelů BMW M4 Competition a BMW M4 GT3 také stejný tvar. Tyto prvky ideálním způsobem usměrňují proudění vzduchu směrem k zadnímu spoileru závodního vozu. 

Největší rozdíly mezi těmito dvěma vozy jsou pravděpodobně v zadní části. „Záď BMW M4 GT3 je v mnoha částech dobře známá, ale v těch ostatních je zcela odlišná,“ říká Anne Forschnerová. „Závodní automobil je na každé straně o 75 milimetrů širší, ale zadní světla jsme použili ze sériového vozu a tvar víka zavazadlového prostoru je také totožný,“ dodává Michael Scully.

Forschnerová poukazuje na to, jak množství podobností mezi těmito dvěma automobily, které již sériovému modelu propůjčují velmi sportovní vzhled a nabízejí vynikající základ pro závodní variantu, v sobě zcela jasně odráží vývoj těchto dvou automobilů: „Ze silnice na závodní okruh a ze závodní dráhy zpět na silnici.“ Scully současně nepřestává chválit kolegy z vývoje sériového automobilu: „Sériový model BMW M4 Competition je úžasným základem pro vývoj závodního automobilu. Má ikonické prvky a tvary zaměřené na vysoký výkon a efektivitu.“

Druhé video, které bude zveřejněno za několik týdnů, se zaměří na společné srdce obou automobilů. V něm budou Marcus Engelke, vedoucí vývoje pohonu BMW M4, a Ulrich Schulz, vedoucí pohonů u BMW M Motorsport, hovořit o řadovém šestiválci s technologií M TwinPower Turbo, který byl od počátku koncipován jak pro silniční automobily, tak závodní stroje.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW M4 Competition: kombinovaná spotřeba paliva: 9,8–9,6 l/100 km; kombinované emise CO2: 224–219 g/km.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING 2021.

Munich, 12 May 2021.

Here you can see the public on-demand webcast of the 101st Annual General Meeting of BMW AG.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit