Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

20 let moderního potěšení z jízdy v MINI.

Značka MINI a britské výrobní závody BMW Group v Oxfordu a Swindonu oslavují 20 let výroby originálu v prémiovém segmentu malých automobilů určených pro 21. století.

MINI E
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 8,46 MB)
  
Photos(7x, 58,23 MB)

Mnichov/Oxford/Swindon. Úspěch, který nyní trvá dvě desetiletí: Na začátku roku 2001 byla ve Swindonu zahájena výroba částí karoserie nových MINI. Jen o něco později, 26. dubna 2001, sjelo z výrobní linky v Oxfordu první nové MINI. Od té doby MINI ve Velké Británii vzniklo v počtu přesahujícím pět milionů kusů. Jen v závodě v Oxfordu se v současné době na jedné společné výrobní lince vyrábějí 3- a 5dveřové MINI, MINI Clubman a také čistě elektrické MINI Cooper SE.

Současný předseda představenstva BMW Group Oliver Zipse měl v letech 2007 až 2008 na starosti výrobu v továrně MINI v Oxfordu. U příležitosti 20. výročí zahájení výroby říká: „Gratulujeme všem v továrnách MINI u Oxfordu a Swindonu k dosažení tak významného milníku. Stále mám velmi příjemné vzpomínky na svůj čas strávený v Oxfordu. Bylo skutečným potěšením pracovat doma a v srdci značky MINI s tak nadšenými lidmi, z nichž téměř čtvrtina věnovala těchto dvacet a více let výrobě našich vozů.“

V současné době pracuje v továrnách MINI v Oxfordu a Swindonu více než 4500 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců, včetně 130 učňů. Společně tento silný tým zajišťuje, že se na Britských ostrovech každý den „narodí“ přibližně jeden tisíc MINI, tedy každých 67 sekund jedno.

Peter Weber, od roku 2019 výkonný ředitel továren Oxford a Swindon, dodává: „Jsem nesmírně hrdý na naše týmy v Oxfordu a Swindonu a na neuvěřitelnou práci, kterou dělají. Jejich pokračující odhodlání a nasazení za posledních dvacet let pomohly posílit reputaci MINI po celém světě.“

Továrny Oxford a Swindon jako takové již mají velmi dlouhou tradici: Automobily se v nich stavěly 65 let (Swindon) a dokonce 108 let (Oxford). Po dlouhou dobu výroba probíhala „tiše“, ale v posledních letech se z oxfordské továrny stal magnet pro turisty. Komentované prohlídky výrobního závodu MINI navštívilo již přibližně 26 000 lidí.

Továrna v Oxfordu učinila v roce 2020 energický krok do budoucnosti, když z výrobní linky sjel první čistě elektrický model značky – MINI Cooper SE. A to byl teprve začátek: Na počátku 30. let 20. století bude MINI první značkou BMW Group, jejíž celá modelová řada bude poháněna výhradně elektřinou. Za posledních 20 let hrály továrny v Oxfordu a Swindonu rozhodující roli při zvyšování udržitelnosti výroby MINI a jsou nepostradatelné pro strategii dalšího snižování emisí BMW Group.

Značka MINI a výroba ve Velké Británii:

26. dubna 2001           Zahájení výroby MINI v továrně v Oxfordu.

2002                    Pouhých 13 měsíců po zahájení výroby bylo v Oxfordu vyrobeno MINI s pořadovým číslem 100 000.

2004                    BMW Group oznamuje investici ve výši 40 milionů liber do továrny Swindon.

                             Představení MINI Cabrio.

2006                    Továrna Hams Hall produkuje novou generaci motorů a dodává je továrně v Oxfordu pro výrobu MINI, tím vzniká britský MINI výrobní trojúhelník tří závodů.

                             Představení MINI Cooper S s kitem John Cooper Works GP.

2007                    Továrna MINI v Oxfordu zavádí inovativní technologii lakování. Závod v Oxfordu je v rámci BMW Group první, který používá IPP (Integrated Paint Process). Tento vysoce inovativní systém přináší při lakování karoserií úsporu energie a snížení emisí o více než deset procent.

2008                    Na trh přichází nové MINI Clubman.

2009                    Zahájení testů MINI E za podpory britské vlády: celosvětová flotila testovacích vozů BMW Group s cílem vyhodnotit technické a sociální aspekty života s čistě elektrickým vozidlem v každodenním životě.

2010                    Představení MINI Countryman, prvního MINI s pohonem všech kol.

2011                    Rozšíření výrobního programu MINI o MINI Coupé.

2012                    Premiéra MINI Roadster.

2013                    Uvedení na trh MINI Paceman.

2014                    Představení prvního 5dveřového MINI.

                             Instalace jedné z největších střešních solárních farem ve Velké Británii v továrně MINI v Oxfordu. Na střeše lakovny má solární farma více než 11 500 panelů o rozloze 20 000 metrů čtverečních (pět fotbalových hřišť), jež vyrábějí dostatek elektřiny k napájení 850 domácností (přes 3 megawatty). Tím došlo k redukci uhlíkové stopy továrny v Oxfordu o přibližně o 1500 tun C02 ročně.

2016                    Oznámení premiéry nejnovější generace MINI Cabrio.

2017                    Odhalení druhé generace MINI Countryman.

2019                    Továrna MINI v Oxfordu vyrobila 10 000 000 vozů MINI.

                             Oznámení dvojice nových významných modelů: třetí generace MINI John Cooper Works GP a první čistě elektrický model značky MINI Cooper SE.

Leden 2020         Zahájení výroby modelu MINI Cooper SE v továrně v Oxfordu. Čistě elektrické MINI je plně integrováno do výrobního procesu. Oxford je tak prvním závodem BMW Group, který vyrábí elektrická vozidla na stejné lince jako modely se spalovacími motory. Tím je zaručena značná flexibilita výroby v souladu s globální poptávkou.

                             Do konce roku 2020 bylo prodáno a dodáno zákazníkům po celém světě 17 580 elektrických modelů.

Říjen 2020           MINI ohlašuje plány budoucích produktů a novou strategii se zaměřením na elektromobilitu, zavedení nového modelu crossoveru a výrobu vozů v Číně od roku 2023.

Březen 2021        MINI potvrzuje, že poslední model značky se spalovacím motorem bude představen v roce 2025. Od počátku 30. let 20. století budou mít MINI výhradně elektrický pohon.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE.

Munich. 17 and 18 March 2021.

Here you can see the live webcasts of the Annual Conference 2021 with the Media Day and the Analyst and Investor Day.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit