Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW a MINI Charging: nabíjení snazší než čerpání paliva.

BMW Group rozšiřuje své nabíjecí služby. Pod hlavičkou BMW nebo MINI Charging do České republiky přináší komplexní řešení pro bezproblémové nabíjení doma i na cestách s celoevropskou působností.

Technologie
·
BMW i
·
Společnost
·
Životní prostředí
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~245,11 KB)
  
Photos(4x, ~32,18 MB)

Praha. BMW Group patří k průkopníkům elektromobility. Od roku 2013, kdy mělo premiéru čistě elektrické BMW i3, se kromě samotných automobilů zaměřuje také na maximální usnadnění života s elektrickým vozem. Pro své zákazníky připravilo celou řadu doplňkových služeb a funkcí souvisejících s nabíjením, které se postupem času rozšířily a sloučily pod jednotné označení BMW Charging/MINI Charging. Aktuální nabídka produktů pro nabíjení je na hony vzdálená od původních služeb. BMW Charging/MINI Charging je komplexním řešením pro každého majitele elektrického nebo plug-in hybridního vozu BMW.

V portfoliu BMW a MINI Charging jsou produkty a služby související s nabíjením doma a na cestách po celé Evropě. Ale pozadu nezůstávají ani aplikace usnadňující život s elektřinou poháněným vozem v podobě sledování jeho dojezdu na dálku, pro elektrický pohon specifického plánování tras nebo snadného vyhledávání nabíjecích stanic přesně podle požadavků. Samostatnou kapitolou jsou též vlastní zvýhodněné tarify, v nichž nechybí ani celoevropská síť rychlonabíjecích stanic Ionity. BMW a MINI Charging jsou tedy komplexním souborem služeb a funkcí pro řidiče elektrických nebo plug-in hybridních vozů BMW a MINI.

Výbava pro nabíjení již ve standardu pro každé elektrifikované BMW a MINI.
Bezproblémové používání elektrifikovaného vozu BMW a MINI je jednou ze zásadních podmínek postupného rozvoje elektromobility. Proto má každé čistě elektrické nebo plug-in hybridní BMW nebo MINI ve standardní výbavě nejen nabíjecí kabel pro běžné 220V elektrické zásuvky (Mode 2), ale také pro AC nabíječky, střídavý proud (Mode 3). Samozřejmostí je též přítomnost nabíjecích stanic, včetně doplňkových informací v aktualizované podobě přímo v navigačním systému vozidla nebo v aplikaci BMW Charging/MINI Charging – k tomuto účelu slouží digitální služba Connected Charging. Do standardní výbavy patří i nabíjecí tarif Active, který je po dobu prvního roku od zakoupení vozidla bezplatný.

BMW Charging/MINI Charging pro nabíjení doma a v zaměstnání.
Studie používání elektrifikovaných vozů BMW a MINI ukazují, že naprostá většina jejich nabíjení probíhá doma nebo v zaměstnání, tedy v situacích, kdy se vůz nepoužívá. Toto nabíjení je také nejlepší pro životnost baterie. Nabídka BMW Charging/MINI Charging určená pro domácí nabíjení obsahuje kromě standardního kabelu (Mode 2) například univerzální rychlonabíječku Flexible Fast Charger, která je přenosná a umožňuje nabíjet jak ze zásuvky 220 V, tak při použití adaptéru z třífázové zásuvky, a to výkonem až 11 kW. Připraveny jsou též domácí nabíječky BMW Wallbox / MINI Wallbox schopné nabíjet výkonem až 22 kW. K dispozici jsou různé druhy, včetně těch, které zaznamenávají jednotlivá nabíjení a umožňují je rozdělovat mezi různé uživatele – například v jenom domě či v zaměstnání. 

BMW Charging/MINI Charging pro nabíjení na cestách.
Součástí komplexního programu BMW Charging/MINI Charging je kromě jiného nabíjecí karta*, jež umožňuje k nabíjení používat nabíjecí stanice (více než 240 000) různých provozovatelů. Zákazník se tak nemusí starat o administrativu a pouze nabíjí. Na konci měsíce mu přijde od BMW Charging/MINI Charging jedna faktura s přehledně rozepsaným seznamem nabíjení. V rámci BMW Charging/MINI Charging jsou k dispozici veřejné nabíjecí stanice na střídavý (AC) i stejnosměrný (DC) proud. V rámci speciálních tarifů je možné využívat celoevropskou síť rychlonabíjecích stanic Ionity. 

Přestože nabíjecí služba BMW Charging/MINI Charging působí nadnárodně, v rámci České republiky jsou připravené speciální tarify Active a Flex navržené tak, aby vyšly vstříc individuálním požadavkům jednotlivých uživatelů. Základní tarif Active je po dobu prvního roku pro registrované zákazníky připraven zdarma. V obou případech jsou navrženy speciální tarify pro nabíjení střídaným i stejnosměrným proudem. Volitelně si mohou zákazníci za paušální měsíční poplatek objednat zvýhodněné nabíjení v síti Ionity. 

Přehled tarifů:

Active

Při zakoupení nového vozu BMW/MINI první rok zdarma, pak 150 Kč/měsíc

Nabíjení AC                 7,00 Kč/kWh + 2,00 Kč/min (po 150 min)

Nabíjení DC                 12,50 Kč/kWh + 5,00 Kč/min (po 90 min)

IONITY                        21,00 Kč/kWh

IONITY Plus                7,90 Kč/kWh (volitelně za 335 Kč/měsíc)

 

Flex 

0 Kč/měsíc                  cena za kWh dle zvoleného provozovatele nabíjecí stanice

IONITY                        21,00 Kč/kWh

IONITY Plus                7,90 Kč/kWh (volitelně za 335 Kč/měsíc)

 

BMW Charging/MINI Charging propojené s digitálním světem uživatele.
Nabíjení významně usnadňuje digitální služba Connected Charging, která v rámci navigačního systému ve voze BMW či MINI nebo v aplikaci BMW Charging/MINI Charging (iOS i Android) umožňuje vyhledávat nabíjecí stanice a zjišťovat o nich aktuálních informace, včetně nabíjecích výkonů. Connected Charging současně dokáže nalézt zajímavá místa, například kavárny nebo restaurace, v okolí nabíjecí stanice a nabídnout tak různé možnosti, jak využít čas potřebný pro nabíjení.

Více informací v českém jazyce na:

www.bmw-charging.com

www.mini-charging.com

*Nabíjecí karta BMW Charging/MINI Charging funguje kromě České republiky v následujících zemích: Belgie, Dánsko, Francie, Finsko, Itálie, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švýcarsko, Švédsko, Velká Británie.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

OUR ALL-NEW FULLY ELECTRIC TRIO.

01 June 2021. Here you can see the webcast of the event "Our all-new fully electric trio: BMW iX, BMW i4 and the first fully electric BMW M".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit