Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW M Engine Talk: Setkání BMW M4 s BMW M4 GT3.

Video ukazuje společný technický základ motorů v BMW M4 Competition a závodního vozu BMW M4 GT3.

G82
·
BMW M automobily
·
Coupé
·
M4
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~116,49 KB)
  
Videos(1x, ~-1812440064 B)

Mnichov. Od sériové výroby až na závodní okruh a zpět: 2. díl. Po videu BMW M Design Talk (sledujte zde) zaměřeném na design BMW M GmbH odhaluje nové video představující srdce, které sdílí nové závodní BMW M4 GT3 a sériový model BMW M4 Competition*. V díle BMW M4 Engine Talk Marcus Engelke, projektový vedoucí poháněcí soustavy BMW M4, a Ulrich Schulz, ředitel motorů u BMW Motorsport, objasňují detaily řadového šestiválce M TwinPower Turbo, který je základem pro použití v obou zmiňovaných vozech. 

„510 koní a 650 Newton-metrů – to je nejsilnější řadový šestiválec, který jsme kdy použili v sériovém voze,“ řekl Marcus Engelke na začátku videa. „590 koní a 700 Newton-metrů – to je nejsilnější řadový šestiválec, který kdy BMW instalovalo do závodního vozu od doby BMW M1 Group 5,“ dodává Ulrich Schulz. Oba inženýři dále popisují, jak neuvěřitelně podobný je motor v BMW M4 Competition s jeho protějškem v novém vrcholném závodním modelu od BMW M Motorsport. V současné době je BMW M4 GT3 v posledním roce svého vývoje a od roku 2022 bude týmům BMW M Motorsport pomáhat v bojích o vítězství a tituly v závodech automobilů GT.

Již technika sériového motoru pro M modely, mezi kterou patří blok motoru, hlava válců, rozvodový mechanismus, klikový hřídel a ojnice, je navržena tak, aby podávala vynikající výkony na závodních okruzích, a je tedy ideálním výchozím bodem pro závodní jednotku. Engelke a Schulz podrobně ukazují, jak je motor umístěn a instalován v různých automobilech, a dokládají své informace pomocí srozumitelných náčrtků. Tím jasně demonstrují, jaké jsou specifické požadavky na motor pro produkční a závodní vozy a to, jak je BMW M GmbH naplňuje.

Kromě představení dvou sestavených motorů ukazují inženýři ve videu také jednotlivé komponenty těchto motorů, konkrétně například mazání se suchou klikovou skříní a škrticí klapky závodního motoru nebo mezichladič motoru BMW M4 Competition. Ukazují také díly, které jsou u obou jednotek identické, jako například ojnice s písty či obal turbodmychadla, a do závodního motoru přecházejí v nezměněné podobě.

„Spolu s používáním mnoha stejných dílů úzce spolupracujeme také na straně výroby. Celý motor je sestavován mimo sériovou výrobní linku a vzniká nedaleko odtud,“ říká Markus Engelke; vysvětluje tak, že motor BMW M4 Competition vzniká u BMW M v ulici Preussenstrasse v Mnichově. „Uzavřeli jsme celý kruh,“ vysvětluje Ulrich Schulz. „BMW M a BMW Motorsport mají společnou historii a vše začalo na Preussenstrasse.“

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW M4 Competition Coupé: kombinovaná spotřeba paliva: 10,2–9,9 l/100 km (WLTP), 10,2 l/100 km (NEDC); kombinované emise CO2: 233–227 g/km (WLTP), 234 g/km (NEDC).

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

OUR ALL-NEW FULLY ELECTRIC TRIO.

01 June 2021. Here you can see the webcast of the event "Our all-new fully electric trio: BMW iX, BMW i4 and the first fully electric BMW M".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit