Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nová aktualizace BMW Remote Software Upgrade pro 1,3 milionu vozů BMW.

+++ Amazon Alexa je k dispozici v dalších čtyřech zemích +++ BMW Maps mají nyní také tradiční vyhledávací pole

Technologie
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 113,94 KB)
  
Photos(4x, ~39,25 MB)

Mnichov. Dnešním dnem začíná distribuce nové aktualizace BMW Remote Software Upgrade pro 1,3 milionu vozidel s BMW Operačním systémem 7. Její instalací se aktivuje integrace asistentu Amazon Alexa na dalších čtyřech trzích. Aktualizace zahrnuje také další vylepšení, jako je integrace tradičního zadávání cílů do BMW Maps.

Integrace asistentu Amazon Alexa pro další čtyři země.

Nadcházející aktualizace softwaru BMW Remote Software Upgrade aktualizuje BMW Operační systém 7 na verzi 21-03. Distribuce v Německu bude zahájena 1. 6. 2021, postupně se bude týkat i dalších trhů BMW Connected Drive po celém světě. Celkem bude aktualizace provedena u více než 1,3 milionu vozidel BMW (u více než 20 modelů).

Zákazníci nyní mohou ve svém voze využívat mnoho funkcí asistentu Alexa, které znají a mají rádi i doma: přidávat položky do nákupních seznamů, kontrolovat zprávy, přehrávat hudbu nebo ovládat kompatibilní zařízení chytré domácnosti z vozu. Alexa byla dosud k dispozici pro vozy s BMW Operačním systémem 7 v Německu, Rakousku, Velké Británii, Španělsku a Itálii. Tato aktualizace přidává na seznam další čtyři země: Francii, USA, Kanadu a Brazílii.

Vývojáři BMW Maps přinášejí také tradiční vyhledávací pole.

Navigační systém BMW Maps byl uveden na trh v polovině roku 2020 pro vozidla s BMW Operačním systémem 7. Systém, poprvé využívající cloudové služby, výrazně zrychluje a dynamizuje výpočet trasy kombinací informací v reálném čase s prediktivními modely. Cloud také obsahuje další kontextové informace, nyní o více než 120 milionech bodů zájmu, a to včetně hodnocení, otevíracích dob a obrázků. Databáze bodů zájmu je aktualizována a udržována v aktuálním stavu několikrát týdně v krátkých a pravidelných intervalech.

Nejjednodušší způsob zadání cíle je v přirozeném jazyce v dialogu s inteligentním osobním asistentem BMW Intelligent Personal Assistant. U BMW Maps byla implementována další vylepšení pro snadnější používání prostřednictvím dotykového ovládání nebo ovladače iDrive. Poprvé byla například použita funkce vyhledávání pomocí jediného zadávacího pole. To umožňuje zákazníkům vyhledávat adresy a názvy míst tak, jak jsou zvyklí při zadávání textu do webových vyhledávačů. K filtrování příslušné databáze se používají algoritmy, které zobrazují pravděpodobné návrhy již během zadávání (automatické doplňování).

Mnoho zákazníků BMW si také přeje, aby se vrátila známá maska obrazovky pro zadávání cíle (země, místo, ulice, číslo domu). Cílem BMW je vždy nabízet svým zákazníkům co nejlepší zákaznický zážitek. Podle rozhodnutí produktového managementu a vývojářů bylo tradiční vyhledávání v BMW Maps přepracováno a nyní je zákazníkům k dispozici vedle vyhledávání v jednom zadávacím poli.

Úprava pro BMW Maps se aktivuje po instalaci aktuálního BMW Remote Software Upgrade.

Další vylepšení funkcí

Jedním z vylepšení této aktualizace je možnost trvalého uložení nastavení systému varování před opuštěním jízdního pruhu. Pokud zákazníci nechtějí využívat varování před opuštěním jízdního pruhu, mohou tuto funkci v nastavení vypnout. Od této chvíle zůstává deaktivace uložena v příslušném aktivovaném BMW ID. Funkce se znovu aktivuje pouze v případě, že zákazník provede příslušnou změnu v nastavení.

Další vylepšení, které přichází s touto aktualizací BMW Operačního systému, opravuje chybu zobrazení při přehrávání médií s chytrými telefony se systémem Android spárovanými přes Bluetooth (Android 11). Po aktualizaci se při změně hudebních skladeb správně zpracovávají obaly alb.

U některých modelů vozidel s BMW Operačním systémem 7 nebylo správně umístěno zobrazení Surround View na kontrolním displeji. Tato chyba byla také v rámci vylepšení kvality opravena.

Obecné poznámky k aktualizaci BMW Remote Software Upgrade a k instalaci.

S BMW Operačním systémem 7 a BMW Remote Software Upgrade je od roku 2018 možné, aby řidiči BMW snadno a rychle aktualizovali svůj vůz nejnovějším softwarem. Nové funkce lze do vozu pohodlně instalovat na dálku. Instalační soubory jsou připraveny ve vozidle na pozadí. Poté ani instalace rozsáhlých aktualizací nezabere většinou více než 20 minut.

Vzhledem ke koronavirové situaci a jejímu dopadu na kapacity podpory může být distribuce aktuálního upgradu na jednotlivých trzích zpožděna.

Vozidla s BMW Operačním systémem 7 již mají od března 2021 nejnovější verzi softwaru instalovanou z výroby.

Zákazníci jsou informováni o dostupné vzdálené aktualizaci softwaru prostřednictvím aplikace My BMW nebo na kontrolním displeji ve vozidle. Kromě toho lze stav softwaru zobrazit v nastavení vozidla v menu Remote Software Upgrade a vyhledat dostupné aktualizace. Remote Software Upgrade je nyní k dispozici pro více než 20 modelů BMW, a tedy téměř pro celý vozový park BMW. Vozidla s verzí softwaru starší než 20-07 mohou instalovat nejnovější verzi až po stažení a instalaci předchozích verzí. K instalaci do vozidla se nabízí pouze jediná další možná aktualizace. Zákazník si nikdy nemůže nainstalovat nesprávnou verzi.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

OUR ALL-NEW FULLY ELECTRIC TRIO.

01 June 2021. Here you can see the webcast of the event "Our all-new fully electric trio: BMW iX, BMW i4 and the first fully electric BMW M".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit