Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2021 se letos koná jako exkluzivní speciální edice

Od 1. do 3. října 2021 BMW Group Classic a Grand Hotel Villa d ́Este představí působivé technické a estetické automobilové koncepty z osmi desetiletí rozdělených do osmi tříd +++ Umělec Jeff Koons bude přítomen jako tvůrce edice BMW M850i xDrive Gran Coupé +++ Představení průkopnického konceptu udržitelné městské mobility BMW i Vision Circular +++ Jezero Como je dokonalou kulisou pro Rolls-Royce Boat Tail, který se zde poprvé představí na veřejnosti.

Veteráni a historické akce
·
Historie
·
BMW historie
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 507,07 KB)
  
Photos(3x, 7,17 MB)

Mnichov/Cernobbio. Nejexkluzivnější edice Concorso d ́Eleganza Villa d'Este se koná v Cernobbiu na břehu jezera Como v areálu Villa d'Este od 1. do 3. října 2021. Charakteristickým znakem této přehlídky elegance je vášeň pro elegantní karoserie a nadčasově krásný design. Z organizačních důvodů a vzhledem k omezením z důvodu opatření proti šíření nemoci covid-19 se v roce 2021 nekoná veřejná akce v parku Villa Erba a Concorso di Motociclette.

Pořadatelé prosí o pochopení v souvislosti s neobvyklou podobou letošní akce a umožní věrné veřejnosti sledovat legendární přehlídku vozů v sobotu 2. října 2021 od 14.00 do 16.00 hodin v živém přenosu na webových stránkách https://www.concorsodeleganzavilladeste.com/.

Jeff Koons na prezentaci THE 8X JEFF KOONS poskytne první informace o svém projektu s BMW, kterým je limitovaná edice M850i xDrive Gran Coupé. Výsledek této spolupráce ztělesňuje preciznost, rafinovanost i řemeslnou zručnost a dokonale ladí s atmosférou renesančního sídla na břehu jezera Como. Jeff Koons se připojí společně s šéfdesignérem BMW Group Adrianem van Hooydonkem, aby pohovořili o spojení mezi uměním a mobilitou, inspirací a kreativitou a o interakci mezi těmito různými oblastmi.

Šéf BMW Group Classic Helmut Käs letos přebírá předsednictví Concorso d ́Eleganza Villa d'Este od Ulricha Kniepse, který tuto prestižní událost vedl v letech 2014 až 2020 a který bude přítomen i letos. Na letošním ročníku Concorso d ́Eleganza se představí přibližně 50 exkluzivně vybraných historických vozů rozdělených do následujících osmi tříd:

Třída A – Styl dvacátého století: Od cestovního torpéda po dravý roadster

Třída B – Rozvíjení tématu: Prostor, tempo a ladnost

Třída C – Showroom Showdown: Britsko-německý souboj o vrcholný luxus

Třída D – Granturismo all ́Italiana: Hledání nejlepšího receptu na správné GT

Třída E – Big Band od 40. do fantastických 80. let: Pět desetiletí vytrvalostních závodů

Třída F – Vášeň pro dokonalost: Oslava 90 let Pininfariny

Třída G – Zrození superauta: Latinský styl

Třída H   Nová generace: Hyperautomobily 90. let

Kromě vozů v těchto třídách se zúčastněné koncepční vozy a prototypy postarají mimořádnost celé akce. Pět jedinečných vizionářských speciálů se poprvé představí vedle sebe v rámci unikátní přehlídky.

BMW Group bude na této akci prezentovat svůj průkopnický koncept udržitelné mobility BMW i Vision Circular. Koncepční vůz byl důsledně navržen na základě principů cirkulární ekonomiky. Cílem je dosáhnout stoprocentního využití recyklovaných materiálů a stoprocentní recyklovatelnosti. BMW Group prostřednictvím tohoto konceptu ukazuje svůj cíl stát se nejúspěšnějším a nejudržitelnějším výrobcem prémiových vozů pro individuální mobilitu. BMW i Vision Circular také ukazuje, že prémiový přístup nemusí být v rozporu s udržitelností.

Celosvětový debut vozu Rolls-Royce Boat Tail v Mozaikové zahradě Villy d ́Este nepochybně vyvolá senzaci. Jedná se o vyvrcholení čtyřletého projektu stavby zakázkového vozu objednaného třemi neobvyklými klienty značky Rolls-Royce. Pro každého z nich byl navržen osobní automobil nejvyšší kvality. Kabriolet má délku 5,80 m a s dlouhou zádí je navržený jako jachta s cílem poskytnout dokonalý doprovod při cestě po pohádkově klikaté silnici na břehu jezera Como.

Program letošní přehlídky Concorso d ́Eleganza bude definován nejen výstavou zúčastněných vozů a jejich vytříbenou estetikou, ale také korunovací na základě hodnocení odborné poroty v disciplínách elegance a technika. Vítězové Coppa d ́Oro Villa d ́Este převezmou svá ocenění v sobotu a v neděli budou vyhlášeni vítězové jednotlivých tříd vozidel, cena za design Concorso d ́Eleganza a cena Best of Show pro celkového vítěze všech tříd.

I letos bychom rádi poděkovali našim věrným partnerům A. Lange & Söhne a Vranken Pommery, kteří nás provázejí již mnoho let.

Snímky a videa z Concorso d ́Eleganza Villa d ́Este 2021 si můžete od 2. října prohlédnout na: www.bmwgroupclassic-downloads.com.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit

BMW Group Streaming

LIVE STREAMING.

Open Streaming Page

Here you can see the on-demand streams of the latest BMW Group press events. 

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit