Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW přivezlo na The Privilege of Luxury ve slovenské Danubianě nové BMW řady 7 a další exkluzivní vozy.

+++ BMW připravilo mimořádnou akci v Muzeu moderního umění Danubiana v Bratislavě +++ Představily se automobilové novinky a výjimečná umělecká zpracování vozů BMW +++ K vidění byla: nové BMW řady 7, BMW X7, unikátní BMW M850i xDrive Gran Coupé THE 8 X JEFF KOONS a BMW RE:DESIGN iX.

G07
·
i20
·
Autosalony
·
Product placement
·
BMW iX
·
BMW i
·
Řada 8
·
Společnost
·
Kulturní události
·
X7
·
Řada 7
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Mnichov/Bratislava. Danubiana Meulensteen Art Museum, jedno z nejromantičtějších muzeí současného umění v Evropě, pravidelně hostí výstavy předních současných umělců. Není snad atraktivnějšího a výjimečnějšího místa, kde by se mohly prezentovat jedinečné modely BMW, které byly právě v těchto dnech představeny světu a vyvolaly rozruch v kruzích automobilových nadšenců i milovníků umění.

Na speciální akci se zde představila celá řada aktuálních novinek BMW v čele s novým BMW i7, které doplnilo důkladně modernizované BMW X7. Kromě této dvojice nových modelů luxusního segmentu s novým pojetím přední části a nejmodernější technikou se tu prezentovaly také nejnovější aktivity z uměleckého světa.

Jako první se představilo BMW M850i xDrive Gran Coupé THE 8 X JEFF KOONS. Odvážně graficky navržený a pečlivě ručně vyráběný vůz vznikne v počtu pouhých 99 kusů určených pro celý svět, z nichž desítka skončila v našem regionu: 4x v Rakousku, 3x v Rumunsku, 2x v České republice a 1x v Chorvatsku. Poslední vyrobený kus byl před několika dny vydražen v New Yorku za 475 000 dolarů. Výtěžek z aukce byl věnován Mezinárodnímu centru pro pohřešované a zneužívané děti ICMEC.

Na břehu Dunaje bylo k vidění také BMW iX & RE:DESIGN iX. Jedná se o vítězný projekt slovinské soutěže pro umělce do 35 let, jehož cílem bylo vytvořit uměleckou vizi udržitelnosti a mobility, kterou by bylo možné aplikovat na exteriér čistě elektrického BMW iX. Soutěž vznikla u příležitosti 50. výročí celosvětové spolupráce BMW Group s uměleckým světem. Své kreativní ztvárnění BMW iX zaslalo celkem 17 umělců. Urban Klinkon, student magisterského studia na Akademii výtvarných umění v Lublani, předložil nejlepší nápad na výtvarné zpracování exteriéru vozu s prací Sketch. Právě tento vůz, nebo spíše umělecké dílo na čtyřech kolech, byl vystaven před muzeem Danubiana.

50 aktivních let BMW Group v oblasti kultury.
BMW Group položila základy svých aktivit v oblasti kultury v roce 1971, takže automobilka loni oslavila 50 let této činnosti. Umělec Gerhard Richter byl tehdy pověřen vytvořením tří velkoformátových obrazů pro vstupní halu nového sídla společnosti v Mnichově. Během pěti desetiletí iniciovala BMW Group stovky dlouhodobých kulturních iniciativ v oblasti moderního a současného umění, klasické hudby, jazzu, ale i architektury a designu.

Danubiana Meulensteen Art Museum.
Necelých 20 km jižně od slovenské Bratislavy bylo v roce 2014 otevřeno muzeum moderního umění Danubiana Meulensteen Art Museum. Jeho zakladateli jsou nizozemský sběratel a podporovatel umění Gerard Meulensteen z Eindhovenu a slovenský galerista Vincent Polakovič. Od svého otevření v roce 2000 uspořádalo muzeum desítky výstav nejprestižnějších osobností slovenské, evropské i světové výtvarné scény.

Jedinečná poloha muzea Danubiana, které se nachází na hranicích tří států (Slovenska, Maďarska a Rakouska), a především mimořádně citlivé propojení jeho architektury s okolní přírodou a řekou Dunaj poskytují návštěvníkům neopakovatelné pohledy nejen na vystavená umělecká díla, ale zejména na flóru a faunu, která je na poloostrově umění jedinečná v každém ročním období. V přilehlém sochařském parku si návštěvníci mohou prohlédnout díla mnoha osobností sochařské scény. (zdroj – Danubiana.sk)

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit