Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Group přesouvá výrobu systémů elektrických pohonů eDrive do Rakouska: Rozšíření výroby a vývoje v továrně na motory ve Steyru.

+++ Výroba systémů elektrického pohonu nové generace v závodě BMW Group Steyr začne v roce 2025 +++ Roční výrobní kapacita přes 600 tisíc jednotek +++ Investice do roku 2030 ve výši přibližně jedné miliardy eur +++ Závod Steyr také v souladu s principy BMW iFACTORY: Elektrické pohonné jednotky vyráběné v uhlíkově neutrální továrně +++

Technologie
·
Společnost
·
Továrny a objekty
·
Výrobní závody
·
Projevy členů představenstva
·
Výroba a recyklace
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~115,04 KB)
  
Photos(14x, ~111,59 MB)

Steyr. Od roku 2025 bude v továrně ve Steyru vznikat nová generace elektrických pohonů, jejichž výroba i vývoj budou probíhat přímo na místě, a závod BMW Group Steyr se tak vydá vstříc elektrifikované budoucnosti. BMW Group hodlá do roku 2030 investovat do vývoje v této oblasti přibližně jednu miliardu eur. Výrazné navýšení kapacity, které společnost oznámila 20. června, zajistí, že závod Steyr v Horním Rakousku zůstane jednou z hlavních továren BMW Group vyrábějících pohonné jednotky.

Komplexní odborné znalosti z oblasti hnacích ústrojí: Nejnovější generace elektrických pohonů se přesouvá do závodu Steyr.
„Tato továrna vyvíjí a vyrábí spalovací motory pro naše značky BMW a MINI již více než 40 let. Každé druhé vozidlo BMW Group na světě má ‚srdce‘ vyrobené v závodě Steyr. Od roku 2025 zde budeme vyvíjet a vyrábět také novou generaci elektrických pohonů,“ vysvětluje Milan Nedeljković, člen představenstva BMW AG odpovědný za výrobu. „Díky dlouholetým zkušenostem a bohatým znalostem v oblasti pohonných jednotek je závod BMW Group Steyr ideálním místem pro udržitelnou mobilitu budoucnosti,“ dodal při zahájení projektu.

Rakouský kancléř Karl Nehammer při představení projektu dodal: „Výrobní průmysl je důležitým partnerem při posilování pozice Rakouska jakožto obchodního centra, vytváření pracovních míst a podpoře inovací. Je prostředníkem účinného a trvale úspěšného boje proti klimatickým změnám. Ve všech těchto ohledech je BMW Group pro Rakousko již dnes vzorem. Funguje jako výkonný motor udržitelné budoucnosti naší země a znovu dokazuje, že ochrana klimatu a hospodářský růst nejsou v rozporu, ale mohou jít ruku v ruce.“

Výroba e-pohonů v závodě Steyr: „Historicky nejdůležitější milník.“
Alexander Susanek, generální ředitel továrny BMW Group Steyr, uvedl, co pro toto místo znamená výroba elektrických pohonů: „Tento krok je bezpochyby nejdůležitějším milníkem od položení základního kamene v roce 1979. Budeme vyrábět více než 600 tisíc elektrických pohonů ročně, a to při současném zachování vysokého využití výrobních kapacit pro vznětové a zážehové motory. Do roku 2030 bude přibližně polovina z našich 4400 zaměstnanců pracovat v oblasti elektromobility. To je také obrovský krok k dlouhodobému zajištění pracovních míst zde v závodě BMW Group ve Steyru.“

Továrna ve Steyru bude v budoucnu vyrábět všechny hlavní komponenty inovativního, vysoce integrovaného systému elektrického pohonu: rotor a stator, převodovku, měnič a obal. Tyto komponenty pak budou skládány na dvou nových montážních linkách.

Významné rozšíření výrobní plochy: Přibližně 60 000 metrů čtverečních nových budov a výrobních zařízení.
K plnění těchto úkolů budou rekonstruovány stávající výrobní prostory a vybudovány nové. Ve dvoupodlažní výrobní hale budou umístěny dvě montážní linky pro elektrické pohony včetně montáže převodovek. V nové budově bude probíhat výroba řídicí elektroniky. Druhá nová budova rozšíří logistické prostory. Díky tomu se celková výrobní plocha zvětší o přibližně 60 000 metrů čtverečních. Investice do výroby budou do roku 2030 činit přibližně 710 milionů eur.

Rozvojový bod zlomu pro lokalitu Steyr: „V závodě Steyr bude poprvé vyvinuto zcela nové elektrické hnací ústrojí.“
Lokace Steyr jako vývojové pracoviště způsobila revoluci v oblasti vývoje vznětových motorů a od té doby pokračuje v jeho zdokonalování. Nyní se tento úspěšný příběh zopakuje také v oblasti elektrických pohonů. V továrně Steyr se vyvíjí nový výkonný elektrický pohon, který vytvoří zcela novou kategorii. „Posilujeme postavení továrny Steyr tím, že pokračujeme v rozšiřování odborných znalostí v oblasti technologie elektrických pohonů. Poprvé se zde v Rakousku bude vyvíjet zcela nový pohon,“ zdůraznil Frank Weber, člen představenstva BMW AG odpovědný za vývoj.

Do těchto nových výkonných elektrických pohonů bude v období do roku 2030 investováno přibližně 230 milionů eur. V oblasti elektromobility již pracuje třetina ze 700 vývojářů závodu Steyr. Do roku 2030 se tento podíl zvýší na přibližně 90 procent.

Udržitelné hnací ústrojí z Rakouska pro globální trh.
Transformace továrny Steyr probíhá v souladu s principy BMW iFACTORY – Lean. Green. Digital. Zatímco „lean“ a „digital“ představují využití nejmodernějších výrobních metod pro vysokou efektivitu, flexibilitu a kvalitu, přístup „green“ má zajistit odpovědný přístup k životnímu prostředí. V této souvislosti bude továrna BMW Group Steyr nejpozději do roku 2025 pokrývat sto procent své energetické potřeby z obnovitelných zdrojů – prostřednictvím zelené energie a tepla z místní biomasy. Tím se docílí toho, že udržitelnost začne u budoucích automobilů mnohem dříve než ve fázi používání jejich majiteli. Ředitel závodu Alexander Susanek je nadšený: „S našimi elektrickými pohony z čisté uhlíkově neutrální výroby vytvoříme od roku 2025 nejlepší možné podmínky pro uhlíkově neutrální mobilitu.“

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

BMW GROUP AT CES 2023.

Las Vegas. Here you can see the webcasts of the BMW Group Keynote at the CES 2023 and the Digital World Premiere of BMW i Vision Dee.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit