Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Revoluce v automobilovém průmyslu: Díly vyrobené z recyklovaných rybářských sítí.

+++ Unikátní recyklační proces vytváří recyklovaný plastový materiál z odpadu plovoucího v oceánech. +++ O 25 % nižší emise CO2 ve srovnání s konvenčně vyráběnými díly. +++ Plasty plovoucí v oceánech se používají k výrobě podlahových koberců v modelech BMW iX a BMW X1. +++ Cílem BMW Group je do roku 2030 ve svých nových vozech používat termoplasty vyrobené ze 40 % z recyklovaného materiálu.

Technologie
·
Společnost
·
Životní prostředí
·
Výroba a recyklace
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~208,67 KB)
  
Photos(20x, ~167,51 MB)

Mnichov. Poprvé v automobilovém průmyslu budou modely Neue Klasse, jejichž uvedení na trh je naplánované na rok 2025, vybaveny plastovými díly, které jsou z přibližně 30 % vyrobeny z recyklovaných rybářských sítí a lan. Tyto suroviny jsou aktivně získávány v přístavech po celém světě, přičemž cílem je zajistit, že neskončí v moři. 

V rámci exkluzivního recyklačního procesu se odpadní materiál z námořního průmyslu bude používat k výrobě dílů vhodných pro exteriér a interiér budoucích vozidel. Výsledné komponenty budou mít přibližně o 25 % nižší uhlíkovou stopu než jejich protějšky vyrobené z konvenčně produkovaných plastů.

Šetří zdroje, snižuje uhlíkovou stopu a zmírňuje znečištění oceánů.
BMW Group pracuje s různými přístupy k využití plastového odpadu z námořního průmyslu jako surovin pro výrobu dílů svých vozidel s cílem šetřit cenné zdroje a snížit emise CO2. Tato forma recyklace umožňuje omezit potřebu primárních plastů na bázi ropy a zároveň zmírnit znečištění oceánů.

Recyklovaný nylonový odpad tvoří základ syntetické příze, z níž jsou vyrobeny například podlahové koberce v BMW iX a novém BMW X1. Tento materiál, známý jako ECONYL, se vyrábí z vyřazených rybářských sítí, ale i z opotřebovaných podlahových krytin a zbytkového odpadu z výroby plastů.

Pouze u BMW Group: Plastový odpad z moře použitý k výrobě viditelných dílů.
V rámci nové iniciativy vyvinuté ve spolupráci s dánskou společností PLASTIX se BMW Group posunula v recyklaci námořního plastového odpadu o krok dále. Rybářské sítě a lana procházejí po separaci inovativním procesem, při kterém vznikají plastové granule. Zatímco dosud se recyklovaný námořní plast používal v automobilovém průmyslu pro různé komponenty pouze ve formě vláken, nyní je tento recyklovaný materiál poprvé vhodný i pro tvarování plastů. Surovina pro komponenty vyráběné tímto způsobem se může skládat z přibližně 30 % z odpadu pocházejícího z námořního průmyslu.

Tím vznikají další možnosti využití recyklovaných plastů. Komponenty vyráběné vstřikováním jsou díly obložení, které se budou od roku 2025 používat jak ve skrytých, tak ve viditelných částech exteriéru a interiéru modelů Neue Klasse. Celkově si BMW Group stanovila cíl zvýšit do roku 2030 průměrný podíl druhotných materiálů v termoplastech používaných v nových vozech ze současných přibližně 20 na 40 %.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

MINI CONCEPT ACEMAN.

Here you can see the world premiere of the MINI Concept Aceman.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit